EVLİLİK TEKLİFLERİ YAĞIYOR

Kendisini dövüp fuhuşa zorladığını iddia ettiği eşini öldüren Çilem e cezaevinde destek mektubu yağıyor. Genç kadına gelen mektuplar arasında evlilik teklif edenler de var.

EVLİLİK TEKLİFLERİ YAĞIYOR

Bir çocuk annesi Çilem Karabulut... Türkiye onu, geçen 8 Temmuz da Adana Seyhan dan gelen bir cinayet haberiyle tanıdı. Kendisine sürekli şiddet uygulayıp fuhuşa zorladığını iddia ettiği 2.5 yıllık eşi Hasan Karabulut u evde 6 kurşunla öldüren 28 yaşındaki Çilem, ardından polise teslim oldu.

TİŞÖRTÜNDEKİ YAZI OLAY OLMUŞTU

Genç kadın, adliyeye götürülürkenki kararlı adımlarının yanı sıra işlem tamam anlamına gelen iki elinin baş parmaklarını kaldırarak Hep kadınlar mı ölecek, biraz da erkekler ölsün sözleri ve üzerindeki İngilizce Sevgili mazi, verdiğin tüm dersler için teşekkürler yazılı tişörtüyle hafızalara kazındı. Adana Karataş Cezaevi nde hakim karşısına çıkacağı günü bekleyen o kadın ilk kez konuştu.

EVLİLİK TEKLİFLERİ GELİYOR

Cezaevinde o kadar çok suçsuz yere yatan kadın var ki, onları dinlediğimde kendi derdimi unuttum diyerek içini döken Karabulut, merak ettiği tek şeyin geride bıraktığı kızı ve ailesi olduğunu söyledi. Cezaevine girdiği günden beri, özellikle şiddet ve tecavüze uğramış kadınlar ile duyarlı erkeklerden 100 ün üzerinde destek mektubu aldığını anlatan genç kadın, bunlar içinde evlilik tekliflerinin de olduğunu açıkladı.

HUKUK OKUYACAĞIM

Karabulut, Biraz şaşkınım. Bu kadar destek göreceğim aklıma gelmezdi. Özellikle tecavüz ve şiddete uğrayan kadınlar ile kadın örgütlerinden inanılmaz destek var. 12 yaşındaki bir kız ise Çilem abla sakın kendini katil olarak görme diyor. Erkekler Siz kadınların önünde saygıyla eğiliyoruz diye yazıyorlar. Evlenme teklifi yapılan mektuplar da alıyorum. Ancak onlara cevap vermiyorum. Sadece kadınlarla yazışıyorum dedi. Lise terk olan Karabulut, bitirme sınavlarına girip hukuk eğitimi almayı ve şiddet gören kadınların sesi olmayı planladığını söyledi. Ne yapıp edip hukuk okuyacağım. Adalet isteyen kadınlara destek vereceğim diyen Karabulut, evlendikleri ilk günden beri şiddet uyguladığını, hamileyken ve lohusayken bile tekmeleyip dövdüğünü, en sonunda da fuhuşa zorladığını iddia ettiği eşi Hasan Karabulut için ise şunları söyledi: Böyle aşık olunur mu bilmiyorum. Ama gözlerim kararmıştı, resmen aşık olmuştum ona. Yaptıklarına kızım için katlanmıştım. İlk aşkımdı ama çilem oldu.

AVUKAT ORDUSU

Çilem Karabulut davasının Özgecan davası kadar önemli olduğunu, 120 avukatın onu savunacağını vurgulayan Adana Kadın Platformu Üyesi Avukat Sevil Aracı Bek ise Adil yargılama ve kamu vicdanını rahatlatacak bir karar bekliyoruz dedi. Avukat İsa Ayanoğlu da genç kadının meşru müdafaa hakkını kullandığını belirterek, Ölen şahıs, odanın kapsını kilitlemiş. Bu durumda Çilem im kaçma kurtulma şansı yoktur. Çilem canını kurtarmak için bu eylemi gerçekleştirmiştir. Tahliye isteyeceğiz diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Sonu mutluluk olsun

1 Sonu mutluluk olsun

Anlaşmalar tamam... Samsunspor'a geliyorlar

2 Anlaşmalar tamam... Samsunspor'a geliyorlar

Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

3 Kriz, yatırım projelerini vurdu...Samsun'da tasfiye talepleri peş peşe geliyor!

Samsun'da 16 yaşındaki çocuk bulduğu silahı eve getirdi... Sonrası korkunç

4 Samsun'da 16 yaşındaki çocuk bulduğu silahı eve getirdi... Sonrası korkunç

Samsun'da korkunç kaza! 2'si çocuk 9 yaralı

5 Samsun'da korkunç kaza! 2'si çocuk 9 yaralı

Ahmet Altın tarz değiştirdi

6 Ahmet Altın tarz değiştirdi

Yönetim başarı diledi

7 Yönetim başarı diledi

Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

8 Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

Haber Medya'dan kamuoyuna duyuru

9 Haber Medya'dan kamuoyuna duyuru

İlyas Kubilay Yavuz sezona hazır

10 İlyas Kubilay Yavuz sezona hazır