ŞOKE EDEN SAVUNMA!

Karaman da tarlada hortumun boynuna çarpmasıyla yaralanan kızı 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci’yi getirdiği hastanenin kapısında bekleyen babaya, Kızını kaybettik diyen Pratisyen Hekim E.Ö., sosyal paylaşım sitesi twitterdan kendini savundu.

ŞOKE EDEN SAVUNMA!

Valilik tarafından hakkında soruşturma başlatılıp, görevden uzaklaştırılan E.Ö., twitterdaki sayfasında, Videoyu izleyin benim hatam halk diliyle konuşmaktır bu da karşımdakinin seviyesine inmem içindir dedi. E.Ö. nün ayrıca, Bizler dereceyle okumuş ve kafa yormuş insanlarız, bu ülkenin beyinleriyiz ifadesi de dikkati çekti.

Olay, geçen çarşamba günü saat 11.00 sıralarında Karaman merkeze bağlı Kılbasan Köyü nde meydana geldi. Refik Ekinci, kızı Tuba Nur Ekinci ile birlikte mısır tarlasındaki damlama su sistemine ait hortumları toplamak için traktörün arkasına bağladığı sistemle makaraya sarmaya başladı. Bu sırada kopan hortum, babasına yardım eden Tuba Nur un boynunu isabet etti. Ağır yaralanan Tuba Nur, babası Refik Ekinci tarafından traktörle Karaman a hastaneye götürülmek için yola çıkarıldı. Yolda, çağrılan 112 Acil Servi ambulanına aktarılan Tuba Nur Ekinci nin kalbinin durduğu belirlendi. Ambulansla Karaman Devlet Hastanesi ne kaldırılan Tuba Nur Ekinci, tedavi altına alındı. 

DOKTORDAN, BABAYA, BAYGIN DEĞİL, O ÖLÜ

Bu sırada acil serviste görevli kadın doktor E.Ö., servisin kapısında bekleyen baba Refik Ekinci nin kızının durumunu sorması üzerine, Kurtaramayacağız. Kaybettik. Boynu kırık gibi görünüyor dedi. Bu haberi alan baba Ekinci, yere yığıldı. Güvenlik görevlileri Refik Ekinci yi sakinleştirmeye çalıştı. Kızının öldüğüne inanmayan Ekinci, onun baygın halde hastaneye geldiğini söyledi. Doktor E.Ö., Amcam elimizden geleni yapıyoruz, ama olmaz zor. Keşke. Zaten ölü olarak geldi. Baygın değil, o ölü. Ne diyeyim dedi. Baba Refik Ekinci, sakinleştirilmek için hastane dışına alındı.

YENİDEN HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ 

Bu sırada yapılan müdahale sonrası Tuba Nur un, duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Tuba Nur, ambulansla Konya ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ne sevk edildi. Hastanenin Beyin Cerrahi Ünitesi Yoğun Bakım Servisi nde tedavi altına alınan Tuba Nur un, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. 

DOKTOR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Karaman Valiliği doktor E.Ö. yü yayınlanan haberlerin ardından hakkında soruşturma başlatıldığı ve görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

HATAM, HALK DİLİYLE KONUŞMAKTIR

Görevden uzaklaştırılan doktor E.Ö., sosyal paylaşım sitesi twitterdaki sayfasında ise kendini savundu. Sayfasına gelen tepkilere de cevap veren E.Ö., hatasının halk diliyle konuşmak ve karşısındakinin seviyesine inmek olduğunu söyledi. 

E.Ö., Kardiak arrest veya ex veya bunun gibi cümleler karşımdakinin anlayacağı cümleler değildir. Videoyu izleyin benim hatam halk diliyle konuşmaktır bu da karşımdakinin seviyesine inmem içindir. Ben ise haklıyken haksız konuma aşağılanmaya ve her türlü hakarete maruz kalıyorum dedi.

E.Ö., diğer bir mesajında ise doktor olmayı ve halk diliyle konuşmayı sevdiğini de belirterek, Doktor olmayı da halk diliyle konuşmayı da seviyorum. 657 devlet memurları kanununa göre konuşmam yasak, fakat iş çığırından çıkartıldı diye yazdı.

Videonun tamamını yayınlamayıp hastane ve doktorları kötüleyen medyanın daha dikkatli olmasını dilerim. Medya düşmanı olmadım diyerek medyaya da uyarıda bulunan E.Ö., babaya kızıyla ilgili mutlu haberi de yine kendisinin verdiğini belirtti. 

BU ÜLKENİN BEYİNLERİYİZ

Hakkında yapılan eleştirilere de cevap veren E.Ö., Bizler hayat kurtarıyoruz. Bedeli bu kadar ucuz olsa da. Bari bize duyulan saygıyı elimizden almasaydınız. Bizler dereceyle okumuş ve kafa yormuş insanlarız bu ülkenin beyinleriyiz yazdığı görüldü.

ÇOCUK HASTASI İÇİN HALA KÖTÜ MESAJLAR 

E.Ö., twitterda paylaştığı mesajında halen tedavisi devam eden Tuba Nur Ekinci ile ilgili de Çocuk hastam hakkında konuşmam gerekirse, en son duyduğum ameliyat edilemeyecek durumda ve durumunun kötü olduğudur yazması dikkat çekti. 

E.Ö. gelen tepkiler üzerine sayfasını kapattı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu şehit Binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze programı belli oldu!

1 Samsunlu şehit Binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze programı belli oldu!

Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

2 Adana'da meyhaneye silahlı saldırı: 3 yaralı

Samsun şehit binbaşı Zafer Akkuş'u karşıladı

3 Samsun şehit binbaşı Zafer Akkuş'u karşıladı

Samsunspor formaları hayran bırakıyor... Asalet, Ateş tamam, sıra 'Güç'te!

4 Samsunspor formaları hayran bırakıyor... Asalet, Ateş tamam, sıra 'Güç'te!

20 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu

5 20 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu

Düğünde çıkan silahlı kavgada iki çocuk yaralandı

6 Düğünde çıkan silahlı kavgada iki çocuk yaralandı

Samsunspor'dan ilk idman

7 Samsunspor'dan ilk idman

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu: 'İmarlar iptal edilmeli'

8 Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu: 'İmarlar iptal edilmeli'

Samsun'da bu işi yapan sadece 2 usta kaldı

9 Samsun'da bu işi yapan sadece 2 usta kaldı

Samsun'da bir devrin ayakkabısı! Birçok ünlü bu ayakkabıdan giydi

10 Samsun'da bir devrin ayakkabısı! Birçok ünlü bu ayakkabıdan giydi