BEN İNSAN DEĞİLİM, EŞEK ARISIYIM

Samsun da görevi başından öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun un katil zanlısı İsmail Koyun, dünkü duruşmada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla ifade verdi. Sanık, Ben insan değilim. Ben kral eşek arısıyım. Hepinizi sokacağım, sokturacağım dedi

 BEN İNSAN DEĞİLİM, EŞEK ARISIYIM

 

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde görev yapan 56 yaşındaki Opr. Dr.Kamil Furtun u tabancayla öldürdüğü iddiasıyla hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan 29 yaşındaki İsmail Koyun un yargılanmasına dün başlandı. Sinop E Tipi Cezaevi nde tutuklu bulunan sanık, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla mahkeme heyetine verdiği ifadede, Ben insan değilim. Ben kral eşek arısıyım. Kraliçem var, oğullarım var. Hepinizi sokacağım, sokturacağım dedi. 

HOŞUMA GİTTİ VURDUM 
Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde görev yapan Opr. Dr. Kamil Furtun, yaklaşık 6 ay önce hastane içinde İsmail Koyun un silahlı saldırısına uğrayıp, vücuduna isabet eden 5 kurşunla hayatını kaybetti. Şüpheli ise polis tarafından olayda kullandığı tabancayla yakalanıp gözaltına alındı. Koyun, İl Emniyet Müdürlüğü ne götürülürken, gazetecilere, Canım sıkıldı. Böyle zevklerim var abi. Hoşuma gitti ondan vurdum. Sormak istediğiniz bir şey var mı? Vatan sağolsun dedi. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından da çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu olayın ardından hastanenin adı da Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi olarak değiştirildi.

DAVAYA MÜDAHİL OLDULAR
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde Tasarlayarak kamu görevlisini öldürmek suçundan müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan evli ve iki çocuk babası İsmail Koyun un yargılanmasına dün başlandı. Dr. Furtun un eşi Dr. Funda Neslihan Furtun da duruşmada hazır bulundu. Davaya Dr. Funda Neslihan Furtun un iki avukatının yanısıra Samsun Tabip Odası Başkanlığı avukatı, Türk Tabipler Birliği Meslek Konseyi Başkanlığı avukatı ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası avukatı da müdahil olarak katıldı. Avukat istemeyen sanığa, baro tarafından atanan avukat duruşmaya katıldı. 

VERDİĞİ İFADE ŞAŞIRTTI 
Sinop E Tipi Cezaevi nde tutuklu buluan İsmail Koyun, dünkü ilk duruşmaya getirilmeyerek, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifade verdi. İlginç savunması ve sözlediği sözlerle herkesi şaşırtan Koyun, Ben insan değilim. Ben kral eşek arısıyım. Kraliçem var. İki oğlum var. Hepinizi sokacağım, sokturacağım dedi. Mahkeme heyeti bunun üzerine sanığa tekrar ifade verip vermeyeceğini sorduğunda da, Bir kova bal verirseniz savunmamı yaparım diye konuştu.   Mahkeme heyeti sanığın bu konuşmalarına kayda geçtikten sonra tekrar ifade verip vermeyeceğini sorduğunda İsmail koyun bu kez, Hepinizi sokacağım, sokturacağım ifadesini kullandı. 

BEN DELİ DEĞİLİM 
Mahkeme heyeti sanığa savcılıkta ve nöbetçi mahkemede verdiği ifadeleri okuyup, tekrar ifade verip vermeyeceğini sorduğunda da Ben deli değilim. Şizofren hastası değilim diye konuştu. Bunun üzerine mahkeme heyeti sanığa son kez, Niye savunma yapmıyorsun, mantıksız konuşuyorsun diye sorduğunda, Bilmiyorum şeklinde cevap verdi. 

CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM
Daha sonra mahkeme heyetine ifade veren Dr.Kamil Furtun un eşi Dr.Funda Neslihan Furtun, Ben olayı görmedim. Çocuklarım ve kendi adıma şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum dedi. Mahkemede ifade veren 7 tanıktan birisi olan OMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Pekşen ise, Olay günü öğrencim olan Kamil Furtun ile birlikte hastanedeydim. Başhekimin odasından kolkola çıkıp koridorda yürümeye başladık. Daha sonra sanık elinde silahla karşımıza çıktı. Kamil Furtun, Abla sen karışma, ben hallederim diyerek eliyle beni kenara itti. Daha sonra sanık tabancayla bir el ateş etti. Kamil sarsıldı ve yan odaya girdi. Peşinden giden sanık yerde yatan Kamil Furtun a ateş etmeye devam etti. Bağırdım, yardım istedim. Herkes çil yavrusu gibi dağıldı diye konuştu. 

MUAYENESİNİ YAPMIŞ 
Dr. Kamil Furtun un poliklinik sekreteri Selin Rendam Çandal ise, Rahmetli 27 Mayıs günü bana İsmail koyun un geleceğini, tomografısini istedi. Ertesi sabah İsmail Koyun geldi, doktor bey muayenesini yaptırdı. Şahsın zaman zaman hastane kantinine takıldığını biliyorum. 28 Mayıs sabahı İsmail gelip doktoru sordu. Ameliyatta olduğunu söyledim. Aynı gün öğleden sonra yine gelip sordu, ben de ameliyatta olduğunu söyledim. Hiç şüphelenmedim dedi.

EŞİ TANIKLIK YAPMADI 
Mahkemeye tanık olarak çağırılan sanık İsmail Koyun un eşi G.K. mahkeme salonuna gelip tanık kürsüsüne çıktığında mahkeme heyeti tanıklık yapmama hakkı olduğunu söyledi. Bunun üzerine G.K. tanıklık yapmayacağını söyledikten sonra mahkeme salonundan çıkarıldı.

BANA BİR KUTU BAL VERİN
Tanık ifadelerini tamamlayan mahkeme heyeti sanığa Tasarlayarak kamu görevlisini öldürmek suçunu işlediği iddasıyla ek savunma hakkı verdi. Sanık, Bana bir kutu bal verin. Hepinizi sokacağım, oğullarıma da sokturacağım diye konuştu. 

ŞİDDET SONA ERSİN
İfadeleri tamamlayan mahkeme heyeti tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına ve dinlenmeyen tanıkların ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi. Öte yandan duruşma öncesi adliye önünde bir araya gelen Türk Tabipleri Birliği, Türk Diş Hekimleri Birliği, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Ebeler Derneği, Türk Psigoloklar Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği ve Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği üyeleri Dr.Kamil Furtun Ölümsüzdür, sağlıkta şiddet sona ersin yazılı pankart açtı. 

UTANÇ VERİCİ BİR DURUM 
Duruşmayı müdahil olarak takip eden Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Beyazıt İlhan ise duruşma sonrası Kamil Furtun cinayetinde ciddi bir ihmal olduğunu söyledi. İlhan Biz mahkemece kabul edilmiş biçimde davayı takip etmeye devam edeceğiz. Şu ana kadar önlenebilecek gibi bir cinayet olarak görülen bu olayda, hastane yöneticilerinin idarecilerinin hiçbirisinin cezalandırılmamış olması, hepsinin görevine devam ediyor olması, hiçbirisi hakkında kayda değer bir soruşturma gerçekleştirilmemiş olması, tam tersine hastane çalışanlarına yönelik soruşturmalar yürütülüyor olması, bizim için utanç verici bir durumdur. Kamil Furtun un öldürülmesi gibi çirkin bir olayın başka türlü çirkinliklerle devam ettiğini görüyoruz. Bir an evvel sorumluların ortaya çıkarılmasını ve cezalandırılmasını talep ediyoruz. Duruşma 24 Kasım 2015 tarihine ertelendi, sağlık alanındaki emek meslek örgütleri olarak duruşmları takip etmeye ve müdahil olmaya devam edeceğiz dedi. 

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

5 Samsunspor daha avantajlı

 Kaldırım, resmen aday adayı

6 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

7 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

9 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

10 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'