Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“İŞTE BENİM TAKIMIM”

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Boluspor karşısında ilk yarıdan memnun olmadığını fakat takımın ikinci yarıda bir takım şeyleri tam yapınca gollerin peş peşe geldiğini söyledi.

“İŞTE BENİM TAKIMIM”

PTT 1. Lig’in 5. haftasında Samsun’da oynanan Samsunspor-Boluspor maçını ev sahibi takım 3-0 kazandı. Maçın ardından Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, maçı değerlendirdi.

Kırmızı-beyazlı takımın ikinci yarı müthiş bir baskı kurduğunu belirten Ümit Özat, “Bugün ilk defa ilk yarı 4-3-3 oynadık. Aslında baskı olarak da tam istediğim gibi oldu ama öndeki oyuncularımız defans arkasına koşuları zamanında yapamadılar. Biraz da onlara ilk yarı o servisi yapacak oyuncular tabiri caize topun sibobunu aradılar. İkinci yarı müthiş bir baskı kurduk. Devre arasında oyuncularıma 60. dakikaya kadar devam ettirirlerse 60. dakikaya kadar işi çözebileceklerini söylemiştim. Nitekim yapmış olduğumuz değişiklikler de hem Murat asist yaptı, hem Ersel gol attı, hem de Ercan ön liberoda başarılı performans sergiledi. Zaman zaman 4-2-3-1’e, zaman zaman 4-3-3, zaman zaman da 4-4-2 gibi farklı dizilişlerle yer aldık. Güzel bir galibiyet oldu. İkinci yarı özellikle öne geçtikten sonra çekilmeyen, önde basmak isteyen bir takım oldu. Benim istediğim takımda ikinci yarı takımıydı. Ama bu da bitti sevinmek için 1 günümüz var. Ondan sonra önümüzdeki maç için hazırlanacağız” dedi.

İKİNCİ YARI BİR TAKIM ŞEYLERİ TAM YAPINCA GOLLER PEŞ PEŞE GELDİ

Ersel’e çok güvendiğini ifade eden Özat, “Ersel oyuna girdikten sonra çok kızdım. Ersel’e çok güveniyorum, iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ama o kaptırdığı topların hep etkisinde kaldı. Ne zamanki bir şut denedi ve o şuttan sonra kendine güveni geldi ve golünü de attı. Benim amacım Ersel’i, Alperen’i, Ercan’ı, oyuna sokmak. Daha Erdi var, Burhan var. Burhan’ı da sahaya atmak için fırsat kolluyorum. Genç bir takım oluşturmak istiyorum. İlk yarı baskılı oynamamıza rağmen 2-3 kişi eksik oynadık. İkinci yarı da tam takım oynayınca skorda kendiliğinden geldi. Zaman zaman baskıda eksik kaldık. Önde 5 metre baskı yapsak, belki 60 metre gerilemeyecektik. İkinci yarı bir takım şeyleri tam yapınca goller de peş peşe geldi” diye konuştu.

ŞU ANDA 2.2 PUAN ORTALAMASI İLE GİDİYORUZ

Ligde 2.2 puan ortalaması ile gittiklerini belirten Özat, “Antrenörler kafasında bir takım planlar yaparlar. Biz maç maç gitmek istiyoruz. Her maç bir sonraki maçın önemini daha çok arttırıyor. Çünkü bir sonraki maça krediniz daha da yükseliyor. Krediniz yükseldiği zaman o maçtaki rahatlığınız daha fazla oluyor. Dolayısıyla sezon başı 2 puan ortalaması demiştim ama şu anda 2.2 puan ortalaması ile gidiyoruz. Önümüzdeki 2 maçtan 4 puan alıp, milli takım arasına 15 puan ile girersek bizim için 2.2 puan ortalaması oluyor. Bu arada da kendimizi geliştirmemiz için ve genç oyuncuları kazanmamız için yapacağımız 1-2 hazırlık maçı bize katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

1 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsunspor Her şey sil baştan

2 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

3 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

4 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

5 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsunspor Centilmen Samsunspor

6 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

8 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

9 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Engeller kalkınca

10 Engeller kalkınca...