MURZİOĞLU NDAN DESTEK İSTEDİLER

TÜYAP Samsun Tarım Fuarı’na katılan Orta Doğulu iş adamları, ziyaret ettikleri Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’ndan yatırım için destek istedi.

MURZİOĞLU NDAN DESTEK İSTEDİLER

TÜYAP tarafından Samsun’da düzenlenen Tarım Fuarı’na katılan Ürdün, Suriye ve Iraklı iş adamlarından oluşan heyet, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti. İlk defa geldikleri Samsun’u öve öve bitiremeyen iş adamları, Başkan Murzioğlu’yla yatırım için neler yapılması konusunda görüş alışverişinde bulundu. Gıda, tarım, et ve süt ürünleri sektörlerinde ülkelerinde çeşitli yatırımları bulunan iş adamları, Samsun’a da aynı sektörlerde yatırım yapmak istediklerini belirtti.

QURM: “SAMSUN’A GERİ DÖNECEĞİM”
Ürdün’de et ve süt ürünleri yatırımları bulunan iş adamlarından Ürdünlü Bader Al Qurm, “Fuara geldiğimde kenti gezme imkanı da buldum. Samsun gerçekten çok sakin ve yaşanabilir bir kent. Türkiye’nin birçok kentini gezdim ama Samsun gerçekten çok güzel şehir. Özellikle sahili çok beğendim. İnsanları da cana yakın. Burayı görür görmez kendi kendime, ‘buraya yatırım yapmalıyım’ dedim. Eğer şartlar oluşursa kentinize mutlaka yatırım yapacağım. Uygun bir yer bulursam koyun çiftliği de kurmayı planlıyorum. İş olmazsa bile sizlerle güzel dostluklar kurmak istiyorum. İnşallah en kısa zamanda güzel bir işbirliği yaparız. Samsun’a mutlaka geri döneceğim” dedi.
Diğer iş adamları da, yatırım yapma taleplerini aynı şekilde Başkan Murzioğlu’na iletti.

“SAMSUN YATIRIM İÇİN DOĞRU ADRES”
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da, Samsun’un ekonomik yapısı ve yatırım şartları hakkında Orta Doğulu iş adamlarını bilgilendirdi. Samsun’un yabancı yatırımcılar için Türkiye’nin en uygun şehirlerinden biri olduğunu kaydeden Murzioğlu, “Özellikle ülkemizde yabancı yatırımcılara çok büyük kolaylıklar var. Et ve süt ürünlerine, tarım sanayine de çok önemli ölçüde hibe destekleri söz konusu. Samsun, Türkiye’de hava, kara, deniz ve demiryoluna sahip dört ilinden bir tanesi. En önemlisi de karşımızda, Rusya, Ukrayna ve Gürcistan gibi büyük bir pazar var. Burada ürettiğiniz ürünleri karşımızdaki büyük pazara satabilmenizin imkanı var. Yatırım konusunda size gereken desteği vermeye hazırız. Samsun, sizin için doğru bir seçim. İnşallah yatırım isteğiniz en kısa zamanda gerçekleşir” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Murzioğlu, Orta Doğulu iş adamlarına, kentin ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi ile ilgili çeşitli dergi, kitapçık ve dokümantasyonlar verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Yabancılar Çarşısı esnafı isyan etti! 'Bu teröre dur denmeli'

1 Samsun'da Yabancılar Çarşısı esnafı isyan etti! 'Bu teröre dur denmeli'

Samsunspor'da Erhan Kartal bilmecesi

2 Samsunspor'da Erhan Kartal bilmecesi

Samsunlu iş kadını 10 yıllık emeğini kaybetti!

3 Samsunlu iş kadını 10 yıllık emeğini kaybetti!

Adı Samsunspor'la anılıyordu... Aztopal son noktayı koydu

4 Adı Samsunspor'la anılıyordu... Aztopal son noktayı koydu

Korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı

5 Korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı

Asfalt yüklü kamyon devrildi! 1yaralı

6 Asfalt yüklü kamyon devrildi! 1yaralı

Samsun'da tur otobüslerine ceza

7 Samsun'da tur otobüslerine ceza

Vatandaşlar hayretle izledi! Caddeyi istila ettiler

8 Vatandaşlar hayretle izledi! Caddeyi istila ettiler

Samsun'un turizm cennetine yeni tesis

9 Samsun'un turizm cennetine yeni tesis

Patpat devrildi: 1 ölü, 1 yaralı

10 Patpat devrildi: 1 ölü, 1 yaralı