Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Oğlumu da ölüme göndermeyeceğim

Evine dönerken su kanalına düşerek can veren 9 yaşındaki Yeşim in davasında bilirkişi servis şoförü ve okul müdürünü kusurlu buldu. Anne Emine Sonaş, kanalın bulunduğu yol yapılmadan oğlunu okula göndermeyeceğini söyledi

Oğlumu da ölüme göndermeyeceğim

Ocak ayında okulu yoğun kar nedeniyle tatil edilen 9 yaşındaki Yeşim Sonaş, Samsun un Terme İlçesi Yeni Cami Mahallesi ndeki evine gitmek isterken kanala düşerek öldü. Yeşim in dönüşte servis şoförünün evine 300 metre uzakta bıraktığı, aile haber verilmediği ortaya çıktı. 

BİLİRKİŞİ KUSURLU BULDU
Aile, kızlarının hem okul yönetimi, hem de servis şoförünün ihmali nedeniyle öldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine tutuklanan ancak daha sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilen servis şoförü Yusuf S. yi güvenli biçimde su ile kaplı yoldan karşıya geçişini sağlamadığı  gerekçesiyle; velilere okulların erken kapandığına dair bilgi vermediği, servis şoförlerine velilerin telefon numaralarını iletmediği gerekçesiyle de Söğütlü Ortaokulu Müdürü Ahmet S. yi bilirkişi kusurlu buldu. Dava Terme Asliye Ceza Mahkemesi nde görülmeye devam ederken; Yeşim in anne ve babası söz verilmesine rağmen yolla ilgili çalışma başlatılmamasına isyan etti.

O DA BU YOLDAN GİDECEK
Anne Emine Sonaş, kızının ölümünde sorumlulukları bulunanların cezalandırılmasını isteyerek, Benim gözyaşım dinmedi. 7 yaşındaki oğlum Bülent evde köşeye oturup hergün Ablam öldü diye ağlıyor. Benim kızım Buradan geçemem demesine rağmen servis şoförü onu bıraktı. Şoförün bu yolun suyla kaplı olduğunu görmeme şansı yok. Bile bile çocuğumu suyun içine attı. Bu yıl oğlum da okula başlayacak. Ama kızımın öldüğü bu yol, kanal böyle olduğu gibi aynı duruyor. Karar verdim oğlumu okula göndermeyeceğim. Okula gitse, oda bu yoldan gidecek. Bu yolun ve kanalın yapılıp düzeltilmesini istiyorum. Bu yol yapılmadan çocuğumu okula göndermeyeceğim. Yağmur, kar yağdığı zaman bu yol yine aynı olacak dedi.
Baba Yakup Sonaş da, olaydan sonra yetkililerin kanalın ve yolun yapılacağı sözünü verdiklerini belirterek, Ancak hiç bir şey yapılmadı. Oğlumu da bile bile ölüme gönderemem diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

1-2 isim daha

2 1-2 isim daha

Acı tablo açıklandı

3 Acı tablo açıklandı

Tarihi mekanda moral yemeği

4 Tarihi mekanda moral yemeği

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

5 54 ilde dev FETÖ operasyonu

Fındıktaki asıl sorun

6 Fındıktaki asıl sorun!..

TEMADdan 320 tepkisi

7 TEMAD'dan 320 tepkisi

Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor

8 Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor

Uyuşturucu taciri kadın ve arkadaşı tutuklandı

9 Uyuşturucu taciri kadın ve arkadaşı tutuklandı

Adli Tıp AK Parti Trabzon Milletvekili ısırıldı dedi

10 Adli Tıp 'AK Parti Trabzon Milletvekili ısırıldı' dedi