Oğlumu da ölüme göndermeyeceğim

Evine dönerken su kanalına düşerek can veren 9 yaşındaki Yeşim in davasında bilirkişi servis şoförü ve okul müdürünü kusurlu buldu. Anne Emine Sonaş, kanalın bulunduğu yol yapılmadan oğlunu okula göndermeyeceğini söyledi

Oğlumu da ölüme göndermeyeceğim

Ocak ayında okulu yoğun kar nedeniyle tatil edilen 9 yaşındaki Yeşim Sonaş, Samsun un Terme İlçesi Yeni Cami Mahallesi ndeki evine gitmek isterken kanala düşerek öldü. Yeşim in dönüşte servis şoförünün evine 300 metre uzakta bıraktığı, aile haber verilmediği ortaya çıktı. 

BİLİRKİŞİ KUSURLU BULDU
Aile, kızlarının hem okul yönetimi, hem de servis şoförünün ihmali nedeniyle öldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine tutuklanan ancak daha sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilen servis şoförü Yusuf S. yi güvenli biçimde su ile kaplı yoldan karşıya geçişini sağlamadığı  gerekçesiyle; velilere okulların erken kapandığına dair bilgi vermediği, servis şoförlerine velilerin telefon numaralarını iletmediği gerekçesiyle de Söğütlü Ortaokulu Müdürü Ahmet S. yi bilirkişi kusurlu buldu. Dava Terme Asliye Ceza Mahkemesi nde görülmeye devam ederken; Yeşim in anne ve babası söz verilmesine rağmen yolla ilgili çalışma başlatılmamasına isyan etti.

O DA BU YOLDAN GİDECEK
Anne Emine Sonaş, kızının ölümünde sorumlulukları bulunanların cezalandırılmasını isteyerek, Benim gözyaşım dinmedi. 7 yaşındaki oğlum Bülent evde köşeye oturup hergün Ablam öldü diye ağlıyor. Benim kızım Buradan geçemem demesine rağmen servis şoförü onu bıraktı. Şoförün bu yolun suyla kaplı olduğunu görmeme şansı yok. Bile bile çocuğumu suyun içine attı. Bu yıl oğlum da okula başlayacak. Ama kızımın öldüğü bu yol, kanal böyle olduğu gibi aynı duruyor. Karar verdim oğlumu okula göndermeyeceğim. Okula gitse, oda bu yoldan gidecek. Bu yolun ve kanalın yapılıp düzeltilmesini istiyorum. Bu yol yapılmadan çocuğumu okula göndermeyeceğim. Yağmur, kar yağdığı zaman bu yol yine aynı olacak dedi.
Baba Yakup Sonaş da, olaydan sonra yetkililerin kanalın ve yolun yapılacağı sözünü verdiklerini belirterek, Ancak hiç bir şey yapılmadı. Oğlumu da bile bile ölüme gönderemem diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına müjde

1 Samsunspor taraftarına müjde

Samsunspor kalesi emin ellerde

2 Samsunspor kalesi emin ellerde

17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

3 17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

4 Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

5 Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

İmamoğlu'ndan istifa etmeyen yöneticilerle ilgili çarpıcı açıklama

6 İmamoğlu'ndan istifa etmeyen yöneticilerle ilgili çarpıcı açıklama

Bir kadın cinayeti daha! Vahşice öldürüldü

7 Bir kadın cinayeti daha! Vahşice öldürüldü

Davutlar'da silahlı saldırı

8 Davutlar'da silahlı saldırı

Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü

9 Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü

Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti

10 Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti