DİNMEYEN ACI

Görev yaptığı Ovacık ta uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, ölümünün 3 üncü yılında dualarla anıldı

DİNMEYEN ACI

Görev yaptığı Tunceli nin Ovacık ilçesinde, 19 Eylül 2012 günü, lojmana girişi sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Samsunlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, ölümünün 3 üncü yılında doğduğu yer olan Yukarı Avdan Mahallesi nde dualarla anıldı.

BAŞKAN YILMAZ DA KATILDI
Uzun un kabrinin bulunduğu Yukarı Avdan Köy Mezarlığı yanında yapılan tevhid-i şerife Samsun Büyükşehir Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Müftü Vekili Ali Arslan, İlkadım İlçe Müftü Vekili Şuayip Güllü, eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eski MHP İl Başkanı Abdullah Karabıçak, MHP Samsun Milletvekili Adayı Yücel Şahin, eski Ülkü Ocakları Samsun Şube Başkanı Mehmet Batuhan Örs, şehidin ailesi ve yakınları, gaziler, şehit aileleri ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

seh2-002.jpg

ŞEHİTLİK EN YÜKSEK MAKAM
Tevhid-i şerif öncesi bir konuşma yapan İl Müftü Vekili Ali Arslan, Elde edilebilecek en yüksek makam peygamberlik makamıdır, bu da Allah tarafından verilir. Ancak savaşarak elde edilebilecek en yüksek makam ise şehitlik makamıdır. Şehidimiz bu makama nail olduğu için biz ona gururla bakıyoruz. Kendisine Allah tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz dedi. 
Okunan tevhid-i şerifin ardından İlkadım Müftü Vekili Şuayip Güllü, Uzun ve son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik görevlileri için dua etti.
Daha sonra vatandaşlar Şehitlik e geçerek Şehit Başsavcı Murat Uzun için dualar okudu. Uzun un mezarı başında bulunan eşi Cihan Uzun da taziyeleri kabul etti.

 

DİNMEYEN ACI...

Şehit Başsavcı Murat Uzun için yapılan anmanın ardından mezarı başına gelen eşi Cihan Uzun gözyaşı döktü. Eşini üç yıl önce kaybetmesine rağmen acısı tazeliğini koruyan Cihan Uzun daha sonra taziyeleri kabul etti

BAŞKAN YILMAZ NOT ALDI

Anma etkinliği öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, istekleri tek tek not aldı. Yılmaz, sohbet sırasında bölgedeki çalışmalarla ilgili vatandaşlara bilgi de verdiği görüldü.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Samsun'da pompalı tüfekle intihar

3 Samsun'da pompalı tüfekle intihar

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

4 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

5 Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

6 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

7 Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

8 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

9 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti

10 23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti