30 GÜNLÜK ŞENLİK BAŞLIYOR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, tüm izinleri alınan balon uçuşlarının bugün başlayıp 30 gün boyunca devam edeceğini açıkladı

30 GÜNLÜK ŞENLİK BAŞLIYOR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, turizm çeşitliliğini ve ekonomik girdilerini artırmak, ilçenin daha fazla tanıtımını yapmak için çalıştıklarını söyledi. 
Bafra’nın turizm çeşitliliğini artırma adına çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Şahin, Baframızda turizm çeşitliliğini artırmak noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla Balon gezileri ve Yamaç Paraşütü alanlarında oldukça mesafe aldık. Baframız, bölgemizin ve ülkemizin gündemine bu olumlu yönüyle girmiştir. Ayrıca bu iki alanda alt yapı ve tesisleşme çalışmaları da devam ediyor. Balon gezileri ve yamaç paraşütünden ilçemizin tanıtımı dışında ekonomik olarak girdi de elde etmek istiyoruz. Turizmde ki hedeflerimizden biri de ekonomik canlılık kazanmaktır. Balon gezileri için her türlü yasal izinler alındı ve test uçuşu yapıldı. 21 Eylül 2015 Pazartesi günü ise geziler başlıyor dedi.

30 GÜN UÇUŞ VAR
Başkan Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Tüm yasal çalışmalar tamamlandı. Test uçuşu başarı ile yapıldı. Hava şartlarına göre 30 gün boyunca balon gezileri yapılacak. İsteyen vatandaşlarımız bu gezilere katılabilecek. Bafra’nın turizm potansiyellerini harekete geçirmek, ilçemizin tanıtımını yapmak ve turizmden ilçe olarak gelir elde etmek istiyoruz. Şu anda emekleme dönemindeyiz. Başta konaklama ve tanıtım olmak üzere önemli eksikliklerimiz var. Turizm, zamana dayalı bir çalışma gerektiriyor. Bunu başlatmış olduk. İlçemiz ilk defa yamaç paraşütü ve balon gezileri ile tanıştı. Bu çeşitliliği artıracak değerlere sahibiz.”

YAMAÇ PARAŞÜTÜ
Başkan Şahin, Kapıkaya Mahallesi nde de yamaç paraşütüne yönelik çalışmaların önemli bir aşamaya geldiğini belirterek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz her zaman Baframızın yanındadır. Burada da gerekenleri yapacağına inanıyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi idarecilerinden çok değerli Sefer Arlı Bey bizzat burada bulunarak yetkililerle beraber tespitlerde bulundular.  Ayrıca buraya su getirme sözü veren iş adamımız Kerim Kerimoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Proje Daire Başkanı, Ar-Ge Şube Müdürü ve hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Samsunspor'da maaş krizi

2 Samsunspor'da maaş krizi

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

4 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Sahilde kadın cesedi bulundu

5 Sahilde kadın cesedi bulundu

Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

6 Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

Başkan Yılmaz: 'Fenerbahçe'ye attığı gol hala hafızamda'

7 Başkan Yılmaz: 'Fenerbahçe'ye attığı gol hala hafızamda'

Samsun'un o markası Amerika'da tabanca sektöründe dereceye girdi

8 Samsun'un o markası Amerika'da tabanca sektöründe dereceye girdi

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

9 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

Samsun'da kaza! 1 ölü

10 Samsun'da kaza! 1 ölü