Başkanlardan miting tepkisi

CHP İl Başkanı Soylu ve MHP İl Başkanı Süslü, önceki gün İstanbul Yenikapı da düzenlenen Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses mitinginin iktidar partisinin mitingine dönüştüğünü belirterek tepki gösterdi

Başkanlardan miting tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun katıldığı Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses mitingine CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu ve MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü tepki gösterdi. Soylu, Bu terör mitinginden ziyade AKP nin siyasi propagandası için yapmış olduğu bir toplantıdır derken, Süslü de Böyle bahanelerle Cumhurbaşkanı na miting yaptırmaya çalışıyorlar ifadelerini kullandı.

HALK CEVABI VERECEK
Mitinglerin istenmeyen bir olay için kamuoyu oluşturmak, yetkililere ses duyurmak için yapılacağını söyleyen Soylu, Bakıyorsunuz yetkililerin hepsi orada. Sen miting düzenleyeceğine terörü durdurmak için çalışsana. Ama terörü yaratanlarla Oslo da, Dolmabahçe de pazarlıklar yaptın, İmralı ya heyetler gönderdin, belli sözler verdin. Çizdim oynamam diyorsun. Terör hortlayınca da miting tertipliyorsun. Terörü durduracak olan sensin. Bu terör mitinginden ziyade AKP nin siyasi propagandası için yapmış olduğu bir toplantıdır. Şunu belirtmek isterim, tek iktidar diyorlar ama buna kesinlikle ulaşamayacaklar. Tek başına iktidar için seçime gittiler. Belki daha az milletvekili çıkaracaklar, o zaman yine seçim mi yapacaksın? Yazık değil mi milletin parasına? Seçime harcanan parayla fabrikalar kurarsın, emeklinin, öğrencinin sorunlarını çözersin. Halkımız yapılanları görüyor ve gereken cevabı sandıkta verecektir dedi.

BAYRAKLAR ÇÖPE GİTTİ
Türk bayrağının olduğu her mitingin kendilerini mutlu ettiğini belirten Süslü ise açıklamasında şunları söyledi: AKP nin Türk Milleti nin iktidarı olduğunu hatırlaması bize mutluluk veriyor. Her ne kadar riya ve yalan koksa da böyle bir miting tertiplemeleri bizi sevindirdi. Böyle bahanelerle Cumhurbaşkanı na miting yaptırmaya çalışıyorlar. Ahmet Davutoğlu nun yetersizliğini Recep Tayyip Erdoğan kendisiyle takviye etmeye çalışıyor. Bu aslında malumun ilanıdır. Ben sadece mitingde Türk Bayrakları nın yerlere atılmasına, çöpe gitmesine üzüldüm. Mitingde bayrakların yerlerde olduğunu ve belediye ekipleri tarafından süpürüldüğünü göreceksiniz. Milliyetçi Hareket Partisi mitinglerinde bir Türk Bayrağı yere düşmesin diye birbirlerini ezmeye kalkarlar. AKP gibi gayrimilli bir siyasi organizasyonun Türk Bayrakları ile miting yapıyor olması bizi mutlu etmiştir. Keşke o bayrakları alıp evlerine götürebilecekleri iradeyi ortaya koyabilseydiler.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

6 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti