PKK DAN 4 AYRI İLDE HAİN SALDIRI

PKK, Elazığ, Tunceli, Bitlis ve Mardin e roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırılarda 1 kişi hayatını kaybetti.

PKK DAN 4 AYRI İLDE HAİN SALDIRI

Terör örgütü PKK, 4 ilde saldırı düzenledi. Mardin in Ömerli ilçesinde meydana gelen saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA ATEŞ AÇILDI

Mardin in Ömerli ilçesine bağlı Ovabaşı Mahallesi nde Mahmut Kanat ın (50) evine bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahla ateş açıldı. Saldırıda yaralanan Mahmut Kanat ile oğlu Ali Kanat yakınları tarafından Ömerli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Mahmut Kanat müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

HİZAN DA JANDARMA KOMUTANLIĞI NA VE EMNİYETE SALDIRI

Bitlis e bağlı Hizan İlçe Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Amirliği ne, terör örgütü PKK mensuplarınca saldırı düzenlendi. Alınan bilgiye göre, saat 20.50 sıralarında Yeşilova Mahallesi ndeki İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği ne, terör örgütü PKK mensuplarınca, uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine yaklaşık 30 dakika süren çatışmanın ardından teröristler, gecenin karanlığından faydalanarak ormanlık alana kaçtı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı çatışmada, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TUNCELİ DE ADLİYE LOJMANLARINA ROKETATARLI SALDIRI

Tunceli nin Ovacık ilçesinde adliye lojmanlarına roketatarlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Edinilen bilgiye göre Tunceli nin Ovacık ilçe girişinde bulunan adliye lojmanlarına saat 20.00 sularında bir grup PKK lı tarafından roketatarlı saldırıda bulunuldu. Adliye lojmanları önünde nöbet tutan polislerin karşılık vermesiyle PKK lılar olay yerinden kaçarken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Olayın ardından saldırıyı düzenleyen PKK lıları yakalamak için operasyon başlatıldı.

KARAKOÇAN DA EMNİYET LOJMANLARINA ROKETLİ SALDIRI

Elazığ ın Karakoçan ilçesinde bulunan polis lojmanlarına, PKK lı teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre, Karakoçan da İlçe Emniyet Müdürlüğü ne ait lojmanlara teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Özel Harekat Timlerinin anından karşılık verdiği saldırıda can kaybı ve yaralanan olmadı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

1 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

2 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı