İlkadım dan kurban poşeti

Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan İlkadım Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını kestikten sonra daha hijyen bir şekilde taşıması için bayram namazı öncesi ücretsiz kurban poşeti dağıtacak

İlkadım dan  kurban poşeti

Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan İlkadım Belediyesi nde kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunulması amacıyla Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bayramda mesai yapacak. Çalışmalarını cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaştıran ekipler, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız çalışacak.

NAMAZ SONRASI POŞET DAĞITIMI
Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlarını kestikten sonra daha hijyen şekilde taşıması için bayram namazı öncesi ücretsiz kurban poşeti dağıtılacak. Muhtemel çevre kirliliğinin önlenmesi ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi için 30 kilo taşıma özelliğine sahip kurban poşetlerinin doğada çözülebilen özellikte olduğu öğrenildi. Vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince kurbanlık hayvanları ile ilgili yaşadıkları herhangi bir problem karşısında Alo 153 hattından yardım isteyebilecek.

BAYRAMLAR PAYLAŞMAKTIR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için her türlü önlemi aldıklarını belirterek, Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Kardeşlik, dostluk ve komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi gerekiyor. Bayramlar bize bu fırsatı sunuyor. Bu mübarek günlerin bizim için anlamı Allah’a anne, babaya, akrabalara ve komşulara yakınlaşmaktır. İnananlar için paylaşmak ve yardımlaşmaktır. Bayramlar dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği günlerdir diye konuştu.

Öte yandan belediyede bayramlaşma töreninin bayramın ikinci günü, saat 16.00 da belediye hizmet binasında yapılacağı bildirildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Kamp sonuna kadar denenecek

7 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

8 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

10 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş