İlkadım dan kurban poşeti

Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan İlkadım Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını kestikten sonra daha hijyen bir şekilde taşıması için bayram namazı öncesi ücretsiz kurban poşeti dağıtacak

İlkadım dan kurban poşeti

Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan İlkadım Belediyesi nde kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunulması amacıyla Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bayramda mesai yapacak. Çalışmalarını cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaştıran ekipler, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız çalışacak.

NAMAZ SONRASI POŞET DAĞITIMI
Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlarını kestikten sonra daha hijyen şekilde taşıması için bayram namazı öncesi ücretsiz kurban poşeti dağıtılacak. Muhtemel çevre kirliliğinin önlenmesi ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi için 30 kilo taşıma özelliğine sahip kurban poşetlerinin doğada çözülebilen özellikte olduğu öğrenildi. Vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince kurbanlık hayvanları ile ilgili yaşadıkları herhangi bir problem karşısında Alo 153 hattından yardım isteyebilecek.

BAYRAMLAR PAYLAŞMAKTIR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için her türlü önlemi aldıklarını belirterek, Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Kardeşlik, dostluk ve komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi gerekiyor. Bayramlar bize bu fırsatı sunuyor. Bu mübarek günlerin bizim için anlamı Allah’a anne, babaya, akrabalara ve komşulara yakınlaşmaktır. İnananlar için paylaşmak ve yardımlaşmaktır. Bayramlar dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği günlerdir diye konuştu.

Öte yandan belediyede bayramlaşma töreninin bayramın ikinci günü, saat 16.00 da belediye hizmet binasında yapılacağı bildirildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

1 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

2 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

3 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

4 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

5 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

6 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

7 Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret

8 Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret