BÜYÜKŞEHİR DEN DEV YATIRIM HAMLESİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçelerde gerçekleştirilecek toplamda 400 milyon TL lik alt yapı yatırımını tek tek projelendirip planladıklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR DEN DEV YATIRIM HAMLESİ

Bu yatırımların bütçelerini hazırlayıp iş planlarını oluşturduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, ilçelerin ortak sorunu olan yol, su ve kanalizasyon problemlerinin hepsini 2 yıl içinde çözmüş olacaklarını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kurmaylarıyla birlikte Kavak, Havza ve Ladik ilçelerinde alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı katıldı.
Kavak ın Dura ve Kirenlik Mahallelerinin ardından Havza nın Belalan ve Erikbelen ile Ladik in Çadırkaya, Başlamış ve Büyükalan Mahallelerinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan beton yollarda teknik incelemelerde bulunan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra mahalle halkıyla sohbet etti. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Yılmaz, kırsal mahalleleri kasabalaştırma konusunda büyük çaba harcadıklarının altını çizdi.

250 KASABA
Samsun un bin kırsal mahalleden ilk etapta 250 tanesini kasabalaştıracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bunları belirlerken özellikle küçük de olsa meydanı bulunan, etrafında camisi, bakkalı ve okulu olanları tercih ediyoruz. Çocuk oyun alanları, kamelyalar, ışıklandırma üniteleri ve sıvasız boyasız ev kalmamasıyla ilgili küçük dokunuşlar, mahallelerimizi hızla kasabalaştıracak ve canlandıracaktır. O yüzden de bu yatırımlara büyük önem veriyoruz. Zamanla diğer mahallelerimizde benzer çalışmalarla gelişecek” dedi.
Samsun un 14 ilçesinde ve toplamda bin mahallesindeki yol, su ve kanalizasyon sorunlarıyla ilgili başlattıkları yatırım hamlelerinin hızla devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Bu tarihe gömüyoruz. Bin mahallenin tamamında fizibilite ve proje çalışmalarımızı yaptık. Bunun için 400 milyon TL para harcayacağız. Yatırımların bütçesiyle ilgili planlarımızı, nereye, ne zaman ve ne yapacağımızı belirledik. 2 yıl içinde kırsal mahallelerimizde bu sorunların hiç birisi artık yaşanmayacak. Rençperliği ve köy ekonomilerini de geliştirir ve artırırsak, çok güzel bir hizmet etmiş olacağız. Bu mücadeleyi de sonuna kadar vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Yılmaz, mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

3 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Yankaya bakalım mı bankaya?..

4 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

7 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

8 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı