X Reklamı Kapat

VAHŞETİN ARDINDAKİ SIR

Eşinin felç kalmasından sorumlu tuttuğu bebeğini üstgeçitten köprü yoluna attı

VAHŞETİN ARDINDAKİ SIR

Kan donduran olay, dün saat 15.30 sıralarında yaşandı. Seyfi E.’nin eşi Hülya E., 2 gün önce İstanbul’daki bir devlet hastanesinde epidural anestezi yöntemiyle 3. bebeğini dünyaya getirdi. Ancak anne, felç kaldı.

İddiaya göre berber Seyfi E., eşinin durumundan bebeği sorumlu tutmaya başladı. Hastanede tedavisi devam eden ve uyuyan eşinin yanındaki bebeği alan Seyfi E., dışarı çıkarak Beşiktaş Palangalar Caddesi’ndeki üstgeçide gitti ve 2 günlük bebeğini çevredekilerin şaşkın bakışları arasında üstgeçitten attı.

Yaklaşık 15 metreden Boğaziçi Köprüsü-Beşiktaş bağlantı yoluna düşen minik bebek, feci şekilde can verdi. Olayı görenler şok geçirirken, Seyfi E. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sinir krizleri geçirip bayılan baba, ambulansla önce hastanede sağlık kontrolünden geçirildi, ardından polis merkezine götürüldü.
 
 
Couvade sendromu mu?
Psikiyatr Prof. Dr. Kerem Doksat: Büyük ihtimalle reaktif depresyon vardır babada. Karısının bebeği doğurduktan sonra felç kalmasına öfke duyup intikamını bebekten çıkarma şeklinde yansıyan öfkeyle çocuğu atmış olabilir. Ayrıca couvade sendromu diye bir şey var. Nadir rastlanan, ancak bilinen bir durumdur. Doğum sonrası depresyonu belirtilerini kadın yerine erkek yaşar. Ve doğum sonrası depresyonda çocuğa zarar vermek, çocuğu öldürmek davranışları çok tipiktir.
 

‘Daha konforlu ve güvenli’
Anestezi Uzm. Doç. Dr. Abdurrahman Yaycı: Epidural yöntemi genelde anestezi uzmanları yapıyor. Geçici bir süre tam felç hali yaşanıyor. Bacaklarda duyusal -geçicibozukluklar olabiliyor. Sezaryenlerde kullandığımız yöntemde omuriliğe zarar verme şansımız yok iğneyle. İlaçların toksik reaksiyonları olabilir. Belki ona bağlı geçici bir şey olabilir. Söz konusu felç olayının adli tıp raporlarıyla doğrulanması gerekiyor. Hiçbir yöntem için “Sıfır risk var denemez” ama epidural anestezi genel anesteziye göre çok daha konforlu ve çok daha güvenilir. ‘
 

Kalçaya iğne bile riskli’
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cevahir Tekcan: Kalçaya yapılan iğnenin bile bir sürü riski var; buna ölüm dahil. Sonuçta epidural dediğimiz omuriliğin katmanlarına yapılan bir şey. Felç kalma ve başka riskleri tabii ki var. Ama bunlar çok nadir görülen komplikasyonlar.
 

EPİDURAL ANESTEZİ NEDİR?
Epidural anestezi vücudun belirli bir bölgesindeki ağrı iletimini durduran bölgesel ya da lokal anestezi türlerinden biri. Doğum ağrısını kontrol altına almanın en etkili yöntemi olarak tarif ediliyor. Omuriliği çevreleyen ve dura adı verilen zarın etrafına lokal anestezik madde verilerek ağrı uyarılarının beyne ulaşması engelleniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

2 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

4 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

5 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Yarın imzalamayı planlıyoruz

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yarın imzalamayı planlıyoruz'

Yeni stat herkesi büyüledi

8 Yeni stat herkesi büyüledi

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

10 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı