VAHŞETİN ARDINDAKİ SIR

Eşinin felç kalmasından sorumlu tuttuğu bebeğini üstgeçitten köprü yoluna attı

VAHŞETİN ARDINDAKİ SIR

Kan donduran olay, dün saat 15.30 sıralarında yaşandı. Seyfi E.’nin eşi Hülya E., 2 gün önce İstanbul’daki bir devlet hastanesinde epidural anestezi yöntemiyle 3. bebeğini dünyaya getirdi. Ancak anne, felç kaldı.

İddiaya göre berber Seyfi E., eşinin durumundan bebeği sorumlu tutmaya başladı. Hastanede tedavisi devam eden ve uyuyan eşinin yanındaki bebeği alan Seyfi E., dışarı çıkarak Beşiktaş Palangalar Caddesi’ndeki üstgeçide gitti ve 2 günlük bebeğini çevredekilerin şaşkın bakışları arasında üstgeçitten attı.

Yaklaşık 15 metreden Boğaziçi Köprüsü-Beşiktaş bağlantı yoluna düşen minik bebek, feci şekilde can verdi. Olayı görenler şok geçirirken, Seyfi E. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sinir krizleri geçirip bayılan baba, ambulansla önce hastanede sağlık kontrolünden geçirildi, ardından polis merkezine götürüldü.
 
 
Couvade sendromu mu?
Psikiyatr Prof. Dr. Kerem Doksat: Büyük ihtimalle reaktif depresyon vardır babada. Karısının bebeği doğurduktan sonra felç kalmasına öfke duyup intikamını bebekten çıkarma şeklinde yansıyan öfkeyle çocuğu atmış olabilir. Ayrıca couvade sendromu diye bir şey var. Nadir rastlanan, ancak bilinen bir durumdur. Doğum sonrası depresyonu belirtilerini kadın yerine erkek yaşar. Ve doğum sonrası depresyonda çocuğa zarar vermek, çocuğu öldürmek davranışları çok tipiktir.
 

‘Daha konforlu ve güvenli’
Anestezi Uzm. Doç. Dr. Abdurrahman Yaycı: Epidural yöntemi genelde anestezi uzmanları yapıyor. Geçici bir süre tam felç hali yaşanıyor. Bacaklarda duyusal -geçicibozukluklar olabiliyor. Sezaryenlerde kullandığımız yöntemde omuriliğe zarar verme şansımız yok iğneyle. İlaçların toksik reaksiyonları olabilir. Belki ona bağlı geçici bir şey olabilir. Söz konusu felç olayının adli tıp raporlarıyla doğrulanması gerekiyor. Hiçbir yöntem için “Sıfır risk var denemez” ama epidural anestezi genel anesteziye göre çok daha konforlu ve çok daha güvenilir. ‘
 

Kalçaya iğne bile riskli’
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cevahir Tekcan: Kalçaya yapılan iğnenin bile bir sürü riski var; buna ölüm dahil. Sonuçta epidural dediğimiz omuriliğin katmanlarına yapılan bir şey. Felç kalma ve başka riskleri tabii ki var. Ama bunlar çok nadir görülen komplikasyonlar.
 

EPİDURAL ANESTEZİ NEDİR?
Epidural anestezi vücudun belirli bir bölgesindeki ağrı iletimini durduran bölgesel ya da lokal anestezi türlerinden biri. Doğum ağrısını kontrol altına almanın en etkili yöntemi olarak tarif ediliyor. Omuriliği çevreleyen ve dura adı verilen zarın etrafına lokal anestezik madde verilerek ağrı uyarılarının beyne ulaşması engelleniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de şok intihar! ilk duvara sonra kalbine sıktı

1 Rize'de şok intihar! ilk duvara sonra kalbine sıktı

Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

2 Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

3 Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

Samsun'da aranan zanlı Zonguldak'ta yakalandı

4 Samsun'da aranan zanlı Zonguldak'ta yakalandı

19 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu! O bölgelere dikkat

5 19 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu! O bölgelere dikkat

İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

6 İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar

7 Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar

Fındıkta büyük tehdit! Samsun'da yayılma olasılığı var

8 Fındıkta büyük tehdit! Samsun'da yayılma olasılığı var

Yoğun siste yoldan çıkan tır tarlaya girdi

9 Yoğun siste yoldan çıkan tır tarlaya girdi

(Özel) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumasından cinayet romanı

10 (Özel) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumasından cinayet romanı