YİNE HAYIR DEDİ!

Bahçeli, Davutoğlu nun 1 Kasım öncesi çevre ve gürültü kirliliğini engellemek için centilmenlik anlaşması çağrısıyla ilgili, Bize ne çağrı yapacak, bizim hayatımız teröre karşı mücadele ile geçiyor. Bizi davet edip ne yapacak yani yapamıyorsa iktidarı bi

YİNE HAYIR DEDİ!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun 1 Kasım öncesi çevre ve gürültü kirliliğini engellemek için centilmenlik anlaşması çağrısıyla ilgili, Sayın Başbakanın çağrıdan başka bir gündemi yok. Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize ne çağrı yapacak, bizim hayatımız teröre karşı mücadele ile geçiyor. Bizi davet edip ne yapacak yani yapamıyorsa iktidarı bize versin dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camisinde kıldı. Namazın ardından camide bazı vatandaşlarla bayramlaşan Bahçeli, daha sonra eski MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş in mezarını ziyaret etti. Türkeş in mezarı başında partililerle dua eden Bahçeli, kırmızı ve beyaz renkte karanfiller koyduğu mezarı bakır ibrikle suladı. Mezarın başında nöbet tutanların bulunduğu kulübede bir süre kalan Bahçeli, partililerle bayramlaştıktan sonra açıklama yaptı. Vatandaşların ve basın mensuplarının bayramını tebrik ederek daha nice bayramlara ulaşmaları temennisinde bulunan Bahçeli, Mübarek Kurban bayramını millet olarak çok büyük üzüntüyle karşılamaktayız. Arife günü dahil bir Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Bayram sürecine yaklaşırken çok sayıda polis kardeşimiz, Mehmetçiğimiz, korucumuz ve vatandaşımız şehit edilmiştir. Bu sebepten dolayı büyük bir burukluk, üzüntü içinde millet olarak bir bayramı daha idrak etmekteyiz. İnşallah bayram sonrası bayramın ulvi bütün değerleriyle birlikte kaynaşma, yakınlaşma, kardeşçe yaşama arzusu öne çıkmak suretiyle Türkiye de bu acı günlerin sona ermesi gerektiğine inanıyoruz diye konuştu.
 

TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZILMASI LAZIM
Terörle mücadeleni kesintisiz devam etmesi gerektiğini anlatan Bahçeli, şunları söyledi: Artık anlaşılmıştır ki terör meselesi Türkiye de birilerinin söylediği gibi Kürt meselesi değildir. Türkiye yi bölmeye yönelmiş bir ihanet şebekesinin başta Kürt kardeşlerimiz ve milletimizin bütün fertlerine yapılan saldırıdır. Bunun kökünün kazılması lazımdır ve Türkiye de bir arada yaşamayı kuvvetlendirecek kardeşlik şuurunun geliştirilmesinde fayda vardır.
Bahçeli, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 1 Kasım da 550 yerli ve milli milletvekili istiyorum sözleri hatırlatıldı. Bahçeli de, şöyle karşılık verdi: Çok yanlış konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendisine bir çekidüzen vermeli, sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı. Ben merak ediyorum, her gün vatanın bir köşesinde bir aile büyük bir acıyla karşı karşıya kaldığında, anaların ağladığında, feryatların dillendirildiği bir ortamda evde nasıl uyuyor, çocuklarıyla beraber bir akşam yemeğini nasıl geçiriyor, hiç mi vicdanı sızlamıyor bu adamın? Kalkmış 550 milletvekili, ne yapacaksın sen Cumhurbaşkanı olarak milletvekilini? O bakımdan sonu felaket Sayın Cumhurbaşkanının, iyi gitmiyor.
 

ONUN DEĞERLENDİRİLECEK BİR TARAFI YOK
Bahçeli ye bu defa HDP li iki bakanın seçim hükümetinden istifa etmesi hatırlatıldı. Bunun üzerine Bahçeli, Onun değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler, şimdi de beraberce bu hale gelen bir Türkiye de ortaklarıyla bana göre göstermelik bir ayrıcalığa düşmüş oldular. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak veyahut başka şeyler gelişecek. Takip edeceğiz karşılığını verdi.
 

YAPAMIYORSA İKTİDARI BİZE VERSİN
Başbakan Davutoğlu nun, Çevre ve gürültü kirliliğini engellemek için centilmenlik anlaşması yapalım çağrısına yanıt veren Bahçeli, Sayın Başbakanın çağrıdan başka bir gündemi yok. Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize ne çağrı yapacak, bizim hayatımız teröre karşı mücadele ile geçiyor. Bizi davet edip ne yapacak yani yapamıyorsa iktidarı versin bize dedi.
 

CİZRE DE SANDIKLARIN TAŞINMASI 
Bahçeli, 1 Kasım da yapılacak seçimlerde Cizre deki 3 mahallede sandıkların güvenlik gerekçesiyle başka mahallelerde kurulması kararına ilişkin verilen kararı değerlendirdi. Cizre de 8 gün süren bir çatışma ortamı olduğunu anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:
Burada üç mahalleye PKK lılar hakim olmuş ve her tarafı kazmak, dinamitlemek, silah depoları haline getirmek suretiyle bir tavır ortaya koymuşlardır. Buna son verilecek yerde, Bu üç mahallede seçim yapılamıyor diye bir gerekçeyle orada sandıkların kaldırılıp bir başka yere nakli Türkiye Cumhuriyeti Devletinin toprakları üzerindeki hükümranlık haklarının bir kısmını seçim bahanesiyle terk etmek demektir. O hakim kimse görevden alınmalıdır ve savcılar harekete geçmelidir.  EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de şok intihar! ilk duvara sonra kalbine sıktı

1 Rize'de şok intihar! ilk duvara sonra kalbine sıktı

Fındıkta büyük tehdit! Samsun'da yayılma olasılığı var

2 Fındıkta büyük tehdit! Samsun'da yayılma olasılığı var

Samsun'da aranan zanlı Zonguldak'ta yakalandı

3 Samsun'da aranan zanlı Zonguldak'ta yakalandı

Fındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Cumartesi il il fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Cumartesi il il fındık fiyatları

Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

5 Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

6 Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

19 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu! O bölgelere dikkat

7 19 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu! O bölgelere dikkat

Baraj çöktü: 11 ölü

8 Baraj çöktü: 11 ölü

İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

9 İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar

10 Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar