DEHŞET GELİYORUM DEMİŞ

Kendisini terk eden eşinin barışma teklifini reddetmesi üzerine, kayınvalidesini öldüren, baldızını rehin alan Turgay Kementoğlu, ikna olmayınca keskin nişancılar tarafından vurularak etkisiz hale getirildi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

DEHŞET GELİYORUM DEMİŞ

Daha önce eşini tehdit ettiği için 1.5 ay cezaevinde kalan Turgay Kementoğlu nun olaydan saatler önce de yine polise şikayet edildiği ortaya çıktı. Son anda kurtarılan Nazike  Çetin ise Eniştem bana, Beş dakikan kaldı. Bu süre içersinde ablamı bana getirmezlerse sen de kendini yok bil dedi. Korkum bir kat daha arttı dedi.

İstanbul da telefon bayiiliği yapan Turgay Kementoğlu, dün öğlen saatlerinde, 6 ay önce kendisini terk edip, Bursa nın Orhangazi İlçesi nde yaşayan annesi Neziha Sağlam ın evine dönen ve boşanma davası açan eşi Sema Kementoğlu ile cep telefonu ile konuşup dönmesini istedi. Teklifi kabul etmeyen Sema Kementoğlu, daha sonra eşinin yaptığı tehditlerden şikayetçi olmak için annesi, kızkardeşi Nazike ve eniştesi Nusret Çetin ile polis merkezine gidip Turgay Kementoğlu ndan şikayetçi oldu. Sema Kementoğlu, annesi, kardeşi ve eniştesi daha sonra polis kontrolünde Yunuslu Park yakınlarındaki evlerinin önüne geldi.

Polislerin ayrılmasından hemen sonra gizlendiği yerden çıkan Turgay Kemeroğlu, elindeki tabancayla apartmana giren eşi, kayınvaldesi, baldızı ve bacanağının yanında çevreye rastgele ateş etmeye başladı. Bu sırada Turgay Kementoğlu kaçarak binanın altında bulunan markete sığınan kayınvaldesi ve baldızının peşinden gitti. Kayınvaldesini 3 kurşunla vurarak öldüren Kementoğlu, daha sonra başına tabancayı dayadığı baldızı Nazike Çetin i rehin aldı.

Turgay Kementoğlu, marketin çevresinde önlem alan polisler tarafından ikna edilemeyince, Bursa dan Özel Harekat Timi istendi. Kısa sürede gelen, aralarında keskin nişancıların da bulunduğu Özel Harekat Timleri marketin çevresinde konuşlandı. Yaklaşık 2.5 saat süren görüşmelerde kayınvaldesinin cesedini teslim etmeyen, kendisine verilmek istenen sigarayı kabul etmeyen Kementoğlu, Benim hayatımı kayınvaldem kararttı. Yuvamı yıktı. Ben bunların yüzünden hürriyeti tahdit suçundan 1.5 ay cezaevinde yattım. Hayatımı perişan ettiler. Artık cezaevine girmek istemiyorum. Ben sadece eşimi istiyorum dedi. 

Bu sırada baldızı ile konuştuğu gözlenen ve çereye ateş eden Turgay Kementoğlu, keskin nişancılar tarafından silahı  tuttuğu sağ omuzundan 2 mermi ile vuruldu. Hemen ardından içeri giren polisler, Kementoğlu nun tabancayı tuttuğu eline 1 el ateş etti. Bu kez tabancayı sol eline alığı belirtilen Kementoğlu, polisler tarafından sol göğsünden vuruldu.  Ağır yaralanan  ve ilk müdahalesi burada bekletilen sağlık görevlileri tarafından yapılan Kementoğlu, ambulans ile Orhangazi Devlet Hastanesi ne kaldırıldı. 1 çocuk babası Kementoğlu, kurtarılamayıp yaşamını yitirdi. Kementoğlu ile öldürüdüğü kayınvaldesinin cesetleri otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu na kaldırıldı.

Olay yerine gelen Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız ın da yaşanları yakından takip ettiği olayla ilgili soruşturmaya başlandı. Eniştesinin başına dayadığı tabanca ile kabus dolu 2.5 saat geçiren Nazike Çetin, polise verdiği ifadesinde, Beni öldürecek diye çok korktum. Vurulmadan hemen önce bana, Beş dakika daha beklerim. Ablanı getirmezlerse seni de vuracağım dedi. O zaman korkum bir kat daha arttı dedi.

Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu nda otopsileri yapılan Neziha Sağlam Samsun un Vezirköprü İlçesi nde Turgay Kementoğlu nun ise İstanbul da toprağa verileceği açıklandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

2 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

3 Samsunspor'da personele müjde

Reis ailesinin acı günü

4 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

5 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

6 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

7 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

8 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

10 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı