BAKAN KILIÇ, GELEN HABERLE YIKILDI

Samsun da partisinin il başkanlığında düzenlenen bayramlaşma töreninde gelen 2 şehit haberi ile büyük üzüntü yaşayan Bakan Kılıç, Maalesef 2 şehidimiz var. Biz hainlerle mücadeleye kanımızın son damlasına, nefesimizin sonuna kadar devam edeceğiz dedi.

BAKAN KILIÇ, GELEN HABERLE YIKILDI

Kurban Bayramı nı memleketi Samsun da geçiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün partisinin il başkanlığı binasında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Partisinin Samsun milletvekili adaylarının konuşma yaptığı sırada Şırnak ın Beytüşşebap İlçesi ndeki terör saldırılarında 2 askerin şehit düştüğü haberini alan Bakan Kılıç, büyük üzüntü yaşadı. Bayramlaşma sonrasında konuşma yapan Bakan Kılıç, Aldığımız habere göre maalesef 2 şehidimiz var. Ancak yapılan operasyonda 34 PKK lı terörist ölü olarak ele geçirilmiş. Biz hainlerle mücadeleye kanımızın son damlasına, nefesimizin sonuna kadar devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın dedi.

7 Haziran da bir seçim yaşandığını ve milletin de bir sonuca hükmettiğini ifade eden Bakan Kılıç, Biz Ak Parti olarak sanıktan çıkan, milli irade olarak ortaya konan sonuca eyvallah dedik. Ve bize yüklenen sorumluluğu da yine Türkiye nin en çok oy alan ve sorumluluğu en üst seviyede olan siyasi parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştık. Dün ve bugün yurt dışı ziyaretlerinde olan bazı siyasi parti liderlerinin orada yaptıkları konuşmaları basından takip etme imkanım oldu. Biz şu anda Türkiye olarak kolay bir coğrafyada değiliz. Ama asla ve asla Ortadoğu yu da bataklık olarak sınıflandırmıyoruz. Ortadoğu bir bataklık değil, medeniyetin beşiğidir. Mekke nin, Medine nin, Kudüs ün, Şam ın, Halep in,  Bağdat ın, Beyrut un olduğu medeniyetler beşiğidir. Orayı bataklık olarak adlandıranlar, Avrupa ya gittiklerinde de Türkiye hakkında neler konuşuyor bugün gazetelerde görüyoruz dedi.

ÜLKENİZİ YURT DIŞINDA NİYE ŞİKAYET EDİYORSUNUZ ?

Bakan Kılıç konuşmasına şöyle devam etti: 

Biz belli şeyleri kendi içimizde eleştirir, konuşuruz. Türkiye ile alakalı olarak, kendi kurullarımızla alakalı olarak eleştirimizi kendi içimizde yaparız. Ama Allah aşkına size soruyorum. Avrupa Birliği İlerleme Raporu ndaki eleştirileri yeterli bulmuyorum. Daha fazla eleştiri yapılması gerekirdi demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin ana muhalefet partisi liderine yakışır mı? Bu yakışmaz. Hiç kusura bakmasın. Biz doğru olmayan şeyler yapıldığında Bunlar doğru değildir, yapılmaması gerekir dedik. Tepkilerin her zaman demokratik yollardan, hukuk içerisinde dile getirilmesi gerektiğini söyledik. Ama kusura bakmayın. Gidip de yurt dışında şikayet etme makamı değildir ana muhalefet liderinin görevi. Bu kadar ucuz değil bu iş. Biz yıllarca bu işleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Niye şikayet ediyorsunuz ülkenizi yurt dışında ? Bu nasıl bir yaklaşımdır. Ondan sonra da neden acaba bir arada olamadık diye sorduğunuzda cevabını kendiniz veriyorsunuz, biz vermiyoruz.  

İFTİRANIN HESABINI VERECEKSİN

Türkiye nin demokratik bir ülke olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bazı gazetelerin ve televizyonların yayınına baktığınız zaman bu kadar demokratik, hürriyetçi, liberal bir ortamı inanın birçok Avrupa ülkesinde bulamazsınız. Bizim hakkımızda yazılan yalan yanlış haberler, yakında ben de yaşadım. Zaten her hafta yaşıyoruz ya o da ayrı bir hikaye. Her zaman, her gün bir şeyler oluyor. Herkes bir iftira atıyor. Varsın herkes iftira atsın. Bize iftira atıp, yalan haber yapan, yalan söyleyenlerle de hukuk yolunda mücadelemizi veririz. Kusura bakmasınlar. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi nin bir milletvekili ile hukukta karşılaşacağız. Orada birbirimizle hesabımızı vereceğiz. İftira atmak öyle kolay değil. Attın mı iftirayı, kusura bakma hesabını da vereceksin diye konuştu. 

ak-001.jpg

“1 KASIM SEÇİMLERİ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ ÖNEMLİ BİR YOL DÖNEMECİDİR”
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Bu son günlerde çok sevinçli anlar yaşamıyoruz. Az önce Şırnak’tan bir şehit haberi daha aldık. Dün yine Hac adaylarımızdan acı haberler geldi. Acılarla dolu bir bayram yaşıyoruz. Dini bayramlarımız milletçe birlik ve beraberlik içinde olduğumuz, yakınlaştığımız ve ortak duyguları paylaştığımız zamanlardan bir tanesi. Toplumun sürekliliğini saplamak açısından bu bayramlarımız çok önemli. 7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye’de çok önemli gelişmeler yaşandı. AK Parti ailesi olarak bu olayları çok yakından izledik. Ülkemizi derinden sarsan çok önemli şeyler yaşadık bu süreçte. Gördük ki tek başına iktidarın gücü, hafif bir sekteye uğradığı zaman ülkede karar verme organları biranda zor durumda kalıyor. Bu duruma karşın biz halk ile iç içe birlikte olmaktan gelen bakış açımızı tüm alanlara yansıttık. Seçimlerden sonra gerekli değerlendirmeleri yaptık ve bu süreç bizi erken seçime kadar getirdi. Bu arada terör örgütünü destekleyen gruplar hiç boş durmadılar. Hemen acaba bu bir boşluk mudur ve biz bundan faydalanabilir miyiz diye cevabını bulmaya çalıştılar. Fakat hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti Devlet’inin çok büyük ve köklü bir devlet olduğu gerçeğini değiştirecek bir bakış açısı asla olmaz. Bunu destekleyenler varken bir taraftan da bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar da vardı. Dolayısıyla hepimiz milletçe üzüldüğümüz zor bir süreçten çıkmak üzereyiz ve çıkacağız. 1 Kasım seçimleri bizim olduğu kadar tüm Türkiye’nin seçimidir. Türkiye’nin önündeki çok önemli bir yol dönemecidir.” açıklamalarında bulundu.

“DÜNYA’DAKİ BAZI GÜÇLERİN BİZİM ÜZERİMİZDE GİZLİ EMELLERİ VAR”
Bayramlaşmada söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Başkanımızın mesajındaki ana tema, birlik, beraberlik ve yaklaşan seçimlerde 35 günlük bir süre içerisinde parti teşkilatlarımızın dayanışma duygusunu yükseltmektir. Özellikle Güneydoğu’da uğraştığımız, Türkiye’nin 35 senesini alan bölücü terör örgütüne karşı yapılan mücadeleden, birlik ve beraberlik içerisinde çıkılabileceğimize yönelik mesajını dinledik. Bizim karşımızda siyasi muhaliflerimizden öteye dünyanın bir çok bölgesinden organize olmuş, Kuzey Afrika’da ve Ortadoğu’da planlanan sinsi, kötü niyeti organizasyonların, önümüzdeki seçimlerde AK Parti’yi başarısız kılarak, Türkiye’nin üzerinde hakim kılmaya çalıştıkları gizli emelleri var. Bizim her birimizin seçimlere giden şu süreçte daha önceki zamanlardan çok daha gayretli olmamız lazım. Bu iş hep beraber olur. Bu iş birilerinin ufak-tefek heyecanı ve mücadelesi ile olmaz şeklinde konuştu.
Bayramlaşma törenleri ilçe başkanlıklarında törenler ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

1 Koca dehşeti! Eşini göğsünden vurdu

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Günü'nde bütün köyü bayraklarla donattılar

2 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Günü'nde bütün köyü bayraklarla donattılar

Yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu

3 Yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu

Kur'an Kursu öğrencilerinden şehit mezarına ziyaret

4 Kur'an Kursu öğrencilerinden şehit mezarına ziyaret

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü

5 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

6 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Ünyeli vatandaşlar meydanlara indi

7 Ünyeli vatandaşlar meydanlara indi

Tokat'ta 15 Temmuz dualarla yad edildi

8 Tokat'ta 15 Temmuz dualarla yad edildi

Bozüyük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

9 Bozüyük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

10 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı