BAKAN DEVREDE TARAFTAR TRİBÜNDE

Trabzon İl Güvenlik Kurulu, daha önce Samsunspor taraftarının maça alınmaması yönünde karar vermişti. Ancak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın devreye girmesiyle yasak kalkarken taraftar bugünkü maçta tribündeki yerini alacak.

BAKAN DEVREDE TARAFTAR TRİBÜNDE

 

 

Trabzon İl Güvenlik Kurulu, daha önce Samsunspor taraftarının maça alınmaması yönünde karar vermişti. Ancak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın devreye girmesiyle yasak kalkarken taraftar bugünkü maçta tribündeki yerini alacak. Başkan Tutu, Katkıları olan Bakanımıza, valimize çok teşekkür ediyorum. Amaç dostluk ve kardeşlik olması dedi 

BAŞKAN TUTU AÇIKLADI 
Ligde bugün oynanacak 1461 Trabzon-Samsunspor maçı öncesi dün sıcak gelişme yaşandı. Trbazon İl Güvenlik Kurulu, daha önce Samsunspor taraftarının maça alınmaması yönünde karar vermişti. Samsunspor un Samsun Valiliği aracılığı ile yasağın kalkması için yaptığı başvuraya da olumsuz cevap gelmişti. Ancak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın devreye girmesiyle yasak kalktı. Taraftar bugünkü maçta tribündeki yerini alıp takıma destek olacak. Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Trabzon İl Güvenlik Kurulu nun ilk yazısı misafir takım seyircisinin maça alınamayacağı yönüdeydi. Daha sonra biz Samsun Valiliği aracılığıyla müracaat ettik.


SAMSUN A YAKIŞIR ŞEKİLDE 
Kararın gözden geçirilmesini talep ettik. Gelen cevap yazısında il güvenlik kurulunun bayram tatili  nedeniyle il dışında olduğu ve toplantı yapılamayacağı yönünde ifade belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç devreye girdi. Bakanımız ve valimizin katkıları ile Trabzon Valiliği arandı. Bu konu gündeme getirildi. Samsunspor taraftarının en ufak sıkıntıya mal olmayacağını, sporda kardeşliği, dostluğu ön plana çıkarmak yönünde bir amaç olması gerektiğini ve çaba sarfettiğimizi belirttik. Bu mücadelenin bizim için diğer maçlardan hiçbir farkının olmadığını ifade ettik. İki takımında kendi taraftarının dostluk kardeşlikle müsabakayı oynaması için çaba sarfedeceğimizi belirttik.  


AMAÇ DOSTLUK KARDEŞLİK 
Biz de yönetim olarak taraftarımızın arasında maçı seyredeceğimizi dile getirdik. Bu sabah(cuma günü)  yasal prosüderlerin yerine getirildiği ve taraftar yasağının kalktığı haberi geldi. Samsun a yakışır şekilde gideceğiz hep birlikte el ele verip güzel maç izleyeceğiz. Samsunspor taratarının ne olduğunu, ne şekilde daranması gerektiğini göstereceğiz. Yasağın kalkması için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 1461 Trabzon başkanı ve yönetiminede teşekkür ediyorum. Yasak kalkmasa hangi tribün olursa olsun taraftarımıza açacaklarını belirttiler. Amaç  kardeşlik ve dostluk olması. İnşallah iyi maç oynayıp başarılı sonuç alıp döneceğiz. Muhammet ÇAVUŞOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Playstation oynamıyoruz

1 Playstation oynamıyoruz

Samsun'da FETÖPDY operasyonu, 16 gözaltı

2 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu, 16 gözaltı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

3 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

Samsunspor'da sakatlık şoku

4 Samsunspor'da sakatlık şoku

Psikolojik yorgunluk

5 Psikolojik yorgunluk...

Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

6 Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

7 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

8 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

Maçın günü değişmedi

10 Maçın günü değişmedi