Kanımızın son damlasına kadar

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Maalesef 2 şehidimiz var. Ancak yapılan operasyonda 34 PKK lı terörist ölü olarak ele geçirilmiş. Biz hainlerle mücadeleye kanımızın son damlasına, nefesimizin sonuna kadar devam edeceğiz dedi

Kanımızın son damlasına kadar

AK Parti Samsun İl Başkanlığı nda bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Toplantı salonundaki bayramlaşma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları, parti üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi ndeki terör saldırılarında 2 askerin şehit düştüğü haberini alan Bakan Kılıç, büyük üzüntü yaşadı. Bayramlaşma sonrasında konuşma yapan Bakan Kılıç, Aldığımız habere göre maalesef 2 şehidimiz var. Ancak yapılan operasyonda 34 PKK lı terörist ölü olarak ele geçirilmiş. Biz hainlerle mücadeleye kanımızın son damlasına, nefesimizin sonuna kadar devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın diye konuştu.

BU KADAR UCUZ DEĞİL
Ana muhalefet liderinin Avrupa’da Türkiye aleyhine sözler sarf ettiğini belirten Bakan Kılıç şunları söyledi: Biz belli şeyleri kendi içimizde eleştirir, konuşuruz. Türkiye ile alakalı olarak, kendi kurullarımızla alakalı olarak eleştirimizi kendi içimizde yaparız. Ama Allah aşkına size soruyorum. Avrupa Birliği İlerleme Raporu ndaki eleştirileri yeterli bulmuyorum. Daha fazla eleştiri yapılması gerekirdi demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin ana muhalefet partisi liderine yakışır mı? Bu yakışmaz. Hiç kusura bakmasın. Biz doğru olmayan şeyler yapıldığında Bunlar doğru değildir, yapılmaması gerekir dedik. Tepkilerin her zaman demokratik yollardan, hukuk içerisinde dile getirilmesi gerektiğini söyledik. Ama kusura bakmayın. Gidip de yurt dışında şikayet etme makamı değildir ana muhalefet liderinin görevi. Bu kadar ucuz değil bu iş. Biz yıllarca bu işleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Niye şikayet ediyorsunuz ülkenizi yurt dışında ? Bu nasıl bir yaklaşımdır. Ondan sonra da neden acaba bir arada olamadık diye sorduğunuzda cevabını kendiniz veriyorsunuz, biz vermiyoruz.  

İFTİRANIN HESABINI VERECEKLER
Türkiye nin demokratik bir ülke olduğunu belirten Bakan Kılıç, Bazı gazetelerin ve televizyonların yayınına baktığınız zaman bu kadar demokratik, hürriyetçi, liberal bir ortamı inanın birçok Avrupa ülkesinde bulamazsınız. Bizim hakkımızda yazılan yalan yanlış haberler, yakında ben de yaşadım. Zaten her hafta yaşıyoruz ya o da ayrı bir hikaye. Her zaman, her gün bir şeyler oluyor. Herkes bir iftira atıyor. Varsın herkes iftira atsın. Bize iftira atıp, yalan haber yapan, yalan söyleyenlerle de hukuk yolunda mücadelemizi veririz. Kusura bakmasınlar. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi nin bir milletvekili ile hukukta karşılaşacağız. Orada birbirimizle hesabımızı vereceğiz. İftira atmak öyle kolay değil. Attın mı iftirayı, kusura bakma hesabını da vereceksin diye konuştu. 

HARİTALAR YENİDEN ÇİZİLİYOR
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Hepimiz milletçe üzüldüğümüz zor bir süreçten çıkmak üzereyiz ve çıkacağız. 1 Kasım seçimleri bizim olduğu kadar tüm Türkiye’nin seçimidir. Türkiye’nin önündeki çok önemli bir yol dönemecidir dedi.
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise, Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Bölgemizde coğrafyamızda 1. cihan harbi tamamlanmamış, Osmanlının mirası yeniden paylaşılmaya çalışılıyor. Haritalar yeniden cizilmeye çalışılıyor. Böyle önemli bir dönemde Türkiye yi güçsüz yakalamak isteyenlerin hepsi şer cephesindeler. Bu duruma müsade etmemeliyiz ifadelerini kullandı.

BİRLİK ÇAĞRISI
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise   Bayramın birlik ve kardeşlik içerisinde icra etmesini ve zülüm gören kardeşlerimizin biran önce huzura kavuşmasını allahtan temenni ediyorum. Bayramlaşmalar, kardeşliğin, yardımlaşmaların ve duyguların en en üst seviye çıktığı özel günlerdir.  Allah kurbanlarımızı kabul eylesin, fakire gurabaya, dul ve yetime allah kolaylıklar versin  diye konuştu. 
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ise partililerin bayramlarını kutlayarak, dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

GİZLİ EMELLER VAR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da şunları söyledi: Bizim karşımızda siyasi muhaliflerimizden öteye dünyanın bir çok bölgesinden organize olmuş, Kuzey Afrika’da ve Ortadoğu’da planlanan sinsi, kötü niyeti organizasyonların, önümüzdeki seçimlerde AK Parti’yi başarısız kılarak, Türkiye’nin üzerinde hakim kılmaya çalıştıkları gizli emelleri var. Bizim her birimizin seçimlere giden şu süreçte daha önceki zamanlardan çok daha gayretli olmamız lazım. Bu iş hep beraber olur. Bu iş birilerinin ufak-tefek heyecanı ve mücadelesi ile olmaz şeklinde konuştu.


Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Siirt'te silahlı saldırı, 1 kişi etkisiz hale getirildi, 1 polis yaralandı

1 Siirt'te silahlı saldırı, 1 kişi etkisiz hale getirildi, 1 polis yaralandı

Konya'da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

2 Konya'da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Menteşe'de Jandarma'dan kenevir operasyonu

3 Menteşe'de Jandarma'dan kenevir operasyonu

Sivas'ta trafik kazası 10 yaralı

4 Sivas'ta trafik kazası 10 yaralı

Fatih'te sahte alkol operasyonu

5 Fatih'te sahte alkol operasyonu

Otluk alanda yükselen alevler geceyi aydınlattı

6 Otluk alanda yükselen alevler geceyi aydınlattı

Galatasaray Üniversitesinde çıkan yangın panik oluşturdu

7 Galatasaray Üniversitesinde çıkan yangın panik oluşturdu

Otomobil ile motosiklet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile motosiklet çarpıştı 2 yaralı

20 Ağustos Salı Samsun hava durumu

9 20 Ağustos Salı Samsun hava durumu

Otomobili ile elektrik direğe çarpan sürücü hayatını kaybetti

10 Otomobili ile elektrik direğe çarpan sürücü hayatını kaybetti