Terör örgütü ilk kurşunu sıktı

Bölücü terör örgütünün Karadeniz e gönderdiği Açılım Grubu Giresun da ilk eylemini yaptı. Giresun un Güce İlçesi Jandarma Karakol Komutanlığı na taciz ateşi açıldı.

Terör örgütü ilk kurşunu sıktı

İstihbarat kaynakları, terör örgütü PKK’nın Türkiye sorumlusu Fethi Şarlatan ile operasyonda öldürülen Tunceli sorumlusu İsmail Aydemir arasında geçen telsiz görüşmesini deşifre etmiş bu görüşmelerde Aydemir’in örgütün bölgeye gönderdiği Karadeniz Açılım Grubu’nda yer alan teröristlere eylem talimatı verdiği ortaya çıkmıştı. Karadeniz’e Tunceli üzerinden sızan teröristlerin Zinar ve Mavzer adlı iki ayrı gruba bölündüğü; Zinar adlı grubun liderinin “Doğan” kod adlı Celal K., Mavzer adlı grubun liderinin “Çektar” kod adlı Ali Fırat Y. olduğu; grupta ‘Roni’ kod adlı bir de Suriyelinin bulunduğu tespit edilmişti.

5 DAKİKA SÜRDÜ
Karadeniz e sızan teröristler, süreç sonrasındaki ilk kurşunu Giresun un Güce İlçesinde sıktı. Güce İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı na taciz ateşi açıldı ve saldırıda, yakınındaki bir düğünde bulunan 4 kişi, seken kurşunlardan hafif yaralandı. 
Jandarma Karakol Komutanlığı na taciz atışının dağlık alandan yapıldığı, askerlerin de anında karşılık verdiği öğrenildi.  Yaklaşık 5 dakika sürdüğü belirtilen çatışma sırasında, karakola 100 metre uzaklıkta bulunan ve düğün yapılan okulun bahçesinde seken kurşunların isabet ettiği 4 kişi hafif yaralanırken, bazı araçlara da mermi isabet etti. Özel harekat polisleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, toplanan bazı vatandaşlar da terör olayına tepki gösterdi.

te.jpg

TAKİP EDİYORUZ
Vali Karahan, olayın jandarma karakoluna taciz ateşi şeklinde gerçekleştiğini ifade ederek, şunları kaydetti: Jandarma da aynı şekilde karşılık vermiş. Karakolda, askerde bir sıkıntı yok. Taciz ateşine askerimiz karşılık vermiş. Karşıdan sağa sola ateş etmişler, tepelik bir yer, arkası fındıklık. Şimdilik bilgiler bunlar, kaçmışlar tabi. Takip ediyoruz, ancak arazi çok zor, terör saldırısı olduğunu düşünüyoruz, PKK olabilir.

ÖNCE ROKET
Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel ise taciz ateşinin Doğankent ilçesi yönünden yapıldığını dile getirerek, Önce roketle atış yapıyorlar, daha sonra tüfeklerle. Yaklaşık 5-6 kişilik grup olduğu sanılıyor diye konuştu.
Çok sayıda kurşunun çevreye isabet ettiğini aktaran Geçgel, 5 dakikalık çatışma, jandarma karşılık veriyor, daha sonra kaçıyorlar. Duvarlarda mermi izi var. Hedef jandarma. Jandarmaya yakın yerde okul var, oraya isabet ediyor ifadesini kullandı.

DURUMLARI İYİ
Olayda yaralanan Efe Uyar, Sultan Tuna, Fatma Demir ve Zeliha Yılmaz, Espiye Devlet Hastanesindeki tedavilerinin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine sevk edildi. Ortopedi ve göğüs cerrahisi servislerinde tedavileri süren 4 kişinin, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

8 Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

9 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket