Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

YARALILAR YURDA GETİRİLDİ

Suudi Arabistan ın Mekke şehrinde yaşanan vinç kazası ile Mina Bölgesi nde meydana gelen izdihamda yaralanan Türk hacılar, Türkiye ye getirildi.

YARALILAR YURDA GETİRİLDİ

Aralarında Mekke de hac ibadetlerini yerine getirdikleri sırada hastalanan Türk hacılarının da bulunduğu toplam 24 yaralı ve hasta, Genelkurmay Başkanlığı na ait bir nakliye uçağı ile bu sabah, saat 08.30 da Ankara daki Etimesgut Havaalanı na iniş yaptı. Cidde Havalimanı ndan saat 03:25 te kalkış yapan ve ambulans uçak olarak hazır hale getirilen, özel donanımlı C-130 tipi askeri uçakta yaralı ve hasta Türk hacıları için Sağlık Bakanlığı ndan 12 kişilik bir sağlık ekibi de hazır bulundu.

TÜRK HACILARIN TEDAVİSİNE ANKARA DAKİ HASTANELERDE DEVAM EDİLECEK
AFAD tarafından yapılan açıklamada ise Mekke de meydana gelen vinç kazası ile Mina da yaşanan izdihamda yaralanan ve hasta Türk hacıların tedavisine Ankara daki çeşitli hastanelerde devam edileceği bildirildi. AFAD, ayrıca Etimesgut Havaalanı na getirilen Türk hacılarından 8 inin Atatürk eğitim araştırma hastanesine, 8 inin Yenimahalle eğitim araştırma hastanesine, 1 inin Yüksek İhtisas, 1 inin Ankara Numune Eğitim Araştırma, 3 ünün Dışkapı Numune, 1 inin Numune Eğitim Araştırma Hastanesi ne,1 inin Sanatoryum Göğüs hastalıkları hastanesine, 1 inin Keçiören Numune Eğitim Araştırma Hastanesi ne,1 inin de Gazi Devlet Hastanesi ne nakledileceğini duyurdu.

VİNÇ KAZASINDA SAĞ AYAĞI VE SAĞ OMZU KIRILDI
Hac görevi için Arabistan a giden ve Diyanet Hastanesi nde bir aydır kronik kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören 70 yaşındaki Ünay Gedik in oğlu, babasının Mekke deki vinç kazası ile Mina daki izdihamda yaralanan Türk hacı adaylarıyla beraber getirildiğini belirterek Babam yaklaşık bir aydır Arabistan da, hac vazifesini yerine getirmek için gitmişti. Orada rahatsızlandı. Kronik kalp yetmezliği çıktı. Ondan dolayı Diyanet in hastanesinde bir aydır yatıyor. Sağ olsunlar, orada da hastanede çok iyi bakmışlar. Telefonda da devamlı bize bilgi verdiler. Babam kendisi de aradı, bilgi verdi. Bir sıkıntı yaşamadık. Devletimize Allah zeval vermesin. Özel bir uçak kaldırmış. 24 hastanın içine babamı da dahil etmişler. Sağlık durumu iyi, gördük kendisini dedi. Mekke de yaşanan vinç kazasında sağ ayağı ile sağ omzu kırılan bir Türk hacı adayının yakını ise hastane önünde yaptığı açıklamada Vinç kazasında yaralandı. Sağ ayağında ve sağ omzunda kırık olduğunu öğrendik. Sağ omzundan galiba ameliyat olacakmış, öyle söylediler. Onun için bu hastaneye sevk etmişler. Yalnız gitti, yalnız geldi diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

5 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Hasret sona ersin

6 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunda tüketici şikayetçi

9 Samsun'da tüketici şikayetçi

Samsuna katma değer sağlayacağız

10 Samsun'a katma değer sağlayacağız