MARMARA YA SEL UYARISI

Hava sıcaklığı 4-8 derece azalıyor

MARMARA YA SEL UYARISI

Avrupa yakasından giriş yapacak olan sağanak yağış, etkisini artırarak sürecek. 
Sel baskını uyarısı yapan Öztel, İstanbul da asıl yağışın yarın görüleceğini ve tedbir alınması gerektiğini açıkladı. Kuvvetli yağışın yarın da etkisini göstermesi bekleniyor.
 

Meteroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi nde bugün ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış görüleceğini bildirdi.

Meteoroloji yağışların; Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmininde bulundu ve meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtınalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

 Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; yurdumuzun batı kesimleri bugün  yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

28.09.2015 Pazartesi; Marmara, Kuzey ve İç Ege, Göller Yöresi ile Eskişehir, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Doğu Akdeniz in Toroslar Mevkiinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Marmara bölge genelinde kuvvetli (20-50 kg/m2), Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ile zamanla İstanbul un batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

29.09.2015 Salı günü; Marmara, İç Anadolu nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu nun batısı ile Sivas ve Kayseri çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Rize, Düzce, Zonguldak, Bartın ile İstanbul, Sakarya ve Kocaeli nin kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege de Kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

30.09.2015 Çarşamba günü; Marmara nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya, Malatya, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Batı Karadeniz kıyıları ile Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlı havanın hafta ortasından sonra kuzey ve doğu kesimlerde araklıklarla etkisini sürdüreceği, hafta sonunda yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Pazartesi batı kesimlerden başlayarak iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4-8 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

Yağışların özellikle Marmara ve Batı Karadeniz de fırtına ile birlikte kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, fırtına, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

1 Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

2 Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

Samsunspor lisans alamadı

3 Samsunspor lisans alamadı

Samsun'dan 2 bağımsız aday

4 Samsun'dan 2 bağımsız aday

AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

5 AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

6 Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'

7 'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'

Samsunspor'da kongre var aday yok

8 Samsunspor'da kongre var aday yok

Samsunspor mercek altında

9 Samsunspor mercek altında

Metro Holding buluşturdu

10 Metro Holding buluşturdu