YEDAŞ’tan anlamlı gece

Samsun’da yaşayan şehit ve gazi aileleri, YEDAŞ tarafından düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

YEDAŞ’tan anlamlı gece

Samsun’da yaşayan şehit ve gazi aileleri, YEDAŞ ın düzenlediği yemekte bir araya geldi. Şehit ve gazi ailelerinin ‘Onur Konuğu’ olduğu akşam yemeğine YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ev sahipliği yaptı. misafirleriyle yakından ilgilenen Türkoğlu, duygusal anların yaşandığı gecede hem anne hasretini giderdi hem de şehit ve gazi ailelerinin minik ve genç çocuklarıyla sohbet ederek, onların baba özlemine ortak olmaya çalıştı.

TÜRKOĞLU’NA ANNE OLDU
Yaklaşık 3 yıl önce kaybettiği annesi Fatma Türkoğlu’nun hasretini 2012 yılında Dağlıca’da haince bir saldırıda şehit düşen Piyade Er Umut Bulut’un annesi Gülbahar Çayıroğlu’nun ellerini öperek ve sarılarak gideren Türkoğlu, “Ben annemi üç yıl önce kaybettim, sen de bu vatan uğruna bir evladını şehit verdin. Sen benim annem ol, ben de senin oğlun olayım. Her zaman başımın üstünde yerin var. Ben de fırsat buldukça seni ziyaret ederim. Artık bir evladın da benim” dedi. Bu sözler üzerine şehit annesi, Türkoğlu’na sarıldı ve gözyaşlarına hâkim olamadı. 

ROL MODEL BİR DAVRANIŞ
Bu anlamlı buluşmaya vesile olan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na minnet ve şükran duygularını ifade ederek, teşekkür şilti sunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, “Başta Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık a, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu na ve bu geceyi düzenleyen, emeği geçen tüm ekibine teşekkürü borç biliyoruz. Bu kurumsal, rol model davranışın diğer şirketlere de örnek olmasını istiyoruz” dedi.  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Necati Yılmaz ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Bilal Erim ise bu manzaranın, Türkiye’nin her yerinde yaşanılması için vesile olmasını istedi.

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ise, misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyerek başladığı konuşmasına, “Böyle bir günde, hiçbir şey ne aramızdan ayrılanları geri getirebilir ne de bizlere acılarımızı unutturabilir. Bizim görevimiz şehit ve gazilerimizi unutmamak, arkasında bıraktığı emanetlerini geleceğe taşımaktır. Dolayısıyla bu kutsal vatan toprakları için şehit olmuş, gazi düşmüş tüm mehmetçiklerimizi ve polislerimizi, saygı ve minnetle anıyoruz. Bu yemeğin sembolik bir anlamı var. Bu akşam, her yıl daha geniş katılımlı olmasını amaçladığımız ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşecek olan ‘rol model’ bir yemeğin de ilk adımları oldu” dedi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Denizde can pazarı: 1 ölü, 1 kayıp, 1 yaralı

1 Denizde can pazarı: 1 ölü, 1 kayıp, 1 yaralı

Bilecik'te trafik kazası: 6 yaralı

2 Bilecik'te trafik kazası: 6 yaralı

Köprülü kavşakta zincirleme kaza: 2 yaralı

3 Köprülü kavşakta zincirleme kaza: 2 yaralı

Kuşadası Körfezi'nde 28'i çocuk 77 kaçak göçmen yakalandı

4 Kuşadası Körfezi'nde 28'i çocuk 77 kaçak göçmen yakalandı

Düğünden döndüklerinde evlerini yanmış halde buldular

5 Düğünden döndüklerinde evlerini yanmış halde buldular

İki otomobil, İETT durağına daldı: 8 kişi yaralandı

6 İki otomobil, İETT durağına daldı: 8 kişi yaralandı

Ayvalık'ta 12'si çocuk, 10'u kadın olmak üzere 46 Afgan göçmen yakalandı

7 Ayvalık'ta 12'si çocuk, 10'u kadın olmak üzere 46 Afgan göçmen yakalandı

Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırd

8 Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırd

Türkiye Aba Güreşi Şampiyonası Başpehlivanı Ömer Yavuz oldu

9 Türkiye Aba Güreşi Şampiyonası Başpehlivanı Ömer Yavuz oldu