O bir yiğit

Samsun da karayoluna yola çıkan 3 yaşındaki yeğeninin hayatını kurtarırken kendi canını feda eden genç, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı

O bir yiğit

Samsun da büyük bir yiğitlik örneği göstererek, yola çıkan yeğenini kurtarmak için canını feda eden 17 yaşındaki  Bünyamin Küçükkızar ın dramlarla bir yaşam sürdüğü ortaya çıktı.

YEĞENİNİ KURTARDI
Samsun-Ankara Karayolu Adalar mevkiinde aniden yola fırlayan 3 yaşındaki yeğeni Fatmanur Küçükkızar ı kurtarmak için yola atlayan Bünyamin Küçükkızar, 28 yaşındaki öğretmen Nurgül Ö. nün kullandığı 55 LE 656 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Cankurtaranla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırılan Bünyamin Küçükhızar kurtarılamadı.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI
3 yaşındaki yeğeni Fatma Küçükkızar ı kurtarmak isterken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 16 yaşındaki Bünyamin Kıçükkızar ın cenazesi, ailesi tarafından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Atakum İlçesi Elalan Mahallesi ndeki baba evine getirildi. Helallik alınmasının ardından mahalle mezarlığına götürülen Küçükkızar ın cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde toprağa verildi. Cenaze namazı sırasında baba Yaşar Küçükkızar ın, yakınlarının yardımıyla ayakta durabildiği gözlendi.

ÜÇ KEZ AMELİYAT OLDU
Bünyamin Küçükkızar ın yaşamından ise dram çıktı. Küçükhızar ın kalbinin doğuştan delik olduğu ve 3 kez ameliyat edildiği belirlendi. Bünyamin Küçükkızar ın geçirdiği ameliyatlar ve sağlık sorunları nedeniyle 17 yaşında liseye yeni kayıt olduğu öğrenildi. 

ŞEHİT MERTEBESİNDE
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 17 yaşındaki kahraman gencin şehit mertebesinde olduğunu söyledi. Çakı, Dinimizde 3 çeşit şehitlik bulunmaktadır. Bunlardan birincisi savaş alanında şehit olmaktır. İkincisi terör olaylarında şehitliktir. Üçüncüsü ise halis bir niyetle herhangi bir hatası olmamasına rağmen başkasının canını kurtarmakla şehitlik mertebesine ulaşmaktır. Bu çocuğumuz da başkasının canını kurtarmak isterken hayatını kaybetmiştir. Yüce mevlam ona da şehitlik verecektir dedi.

OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ SERBEST
Öte yandan Atakum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan otomobil sürücüsü Nurgül Ö. (28) ise, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Sürücü, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

1 Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

2 Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

Cezaevine girmemek için kendini vurdu

3 Cezaevine girmemek için kendini vurdu

Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'

4 Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'

Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

5 Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

Samsunspor'da herkes görüşme odasına

6 Samsunspor'da herkes görüşme odasına

Samsunspor'a tartışmalı hakem

7 Samsunspor'a tartışmalı hakem

Samsunspor'da gözler Ayite'de

8 Samsunspor'da gözler Ayite'de

Ünlü oyuncu Samsun'a geliyor

9 Ünlü oyuncu Samsun'a geliyor

Samsunspor 10 yıl sonra karşılaşacak

10 Samsunspor 10 yıl sonra karşılaşacak