Eğitim kalitemiz yükseldi

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Hükümetimiz döneminde eğitim altyapısının gelişmesi ve eğitim kalitesinin arttırılmasında büyük çalışmalar yapıldı. Eğitim kalitemiz yükseldi dedi

 Eğitim kalitemiz yükseldi

Çarşamba ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde düzenlenen 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, ilçede eğitim alanında büyük yatırımların yapıldığına dikkat çekti. Programa Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.

HÜKÜMETİN KATKISI BÜYÜK
Eğitim kalitesinin yükselmesinde hükümetin büyük katkıları olduğunu belirten Dündar, Yeni öğretmenevleri, ücretsiz kitap projesi, fatih projesi ve yeni okullardan tutun da birçok alanda eğitim kalitemiz yükseldi. Çarşambamız da bu gelişmeden payını aldı. Ama bunu yeterli görmüyoruz. Geldiğimiz noktada gelişmiş büyük Türkiye idealine doğdu ilerlemeye devam ediyoruz diye konuştu.

ÖĞRETMENLERE GÖREV DÜŞÜYOR
Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmenin birinci şartı ve faktörünün öğrenciler ve gençler olduğunu söyleyen Başkan Dündar, Eğitim kalitesinin yeryüzü standartlarını yakalaması, Türkiye nin yeniden dünya ülkeleri arasında yer alması gençlerimize bağlı. Bu bağlamda öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını kutluyorum ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Çine'de emekli polis intihar etti

1 Çine'de emekli polis intihar etti

Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

2 Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

3 İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

4 Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde