GÖZÜ YAŞLI VEDA

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçında yaptığı hatalar nedeniyle karşılaşma sonrası hata yaptığını söyleyip, kendiyle ilgili kararı vereceğini söyleyen hakem Deniz Çoban, düzenlediği basın toplantısıyla hakemliği bıraktığını açıkladı

GÖZÜ YAŞLI VEDA

Hakem Deniz Çoban, pazar günü oynanan Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçında yaptığı hatalar ve maç sonunda canlı yayında hatalarından dolayı özür dilemesiyle futbol gündeminin 1 numaralı ismi olmuştu.
Çoban, maç sonu yaptığı açıklamada kendisiyle ilgili kararı kısa süresinde alacağını söyleyerek, görevi bırakma sinyali vermişti.

Basın toplantısı düzenleyen Deniz Çoban, hakemliği bıraktığını açıkladı. Gözyaşları içinde konuşan Deniz Çoban şunları söyledi:
Hakem arkadaşlarım hep yanımdaydı. Konya daki arkadaşlarımla benimle birlikteydi. Onlar hakemliğe devam etmemi istedi. Ama ailemden de onay aldım. Hakemliği bırakma kararımı açıklıyorum. Sayın Yıldırım Demirören i aradım. Ona kararımı söyledim. Bu kararı almamda kimsenin etkisi, yönlendirmesi ya da baskısı olmamıştır. Tamamen hür irademle, yaptığım bir davranıştan dolayı bu noktaya geldim. Kesinlikle en ufak bir pişmanlık duymuyorum.

DENİZ ÇOBAN KİMDİR?
13 Nisan 1977 de Çorum da doğan Çoban, aslen Amasyalıdır. Amasya Anadolu Öğretmen Lisesi ni bitirdikten sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu nu kazandı. 1995-1999 yılları arasında orada okudu. Mezun olduktan sonra beden eğitimi öğretmeni olarak Konya ya atandı. Konya Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu nda Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı nda master yaptı. Halen Konya da beden eğitimi öğretmenliğini sürdürüyor. Eşi ise müzik öğretmeni. 2003 yılında doğan Ecem isminde bir kızı ve 2008 yılında doğan Hüseyin Denizhan isminde çocukları var. TFF nin Tam Saha adlı dergisinde İsviçreli Massimo Busacca nın hayranı ve idolü olduğunu söyleyen Çoban aynı dergiye verdiği röportajda hakemliğe başlama hikayesini böyle anlatmıştırİ Beden Eğitimi bölümüne başladığımda okulumuzda bir hakem kursu açıldı. Şu kursa da katılalım mantığıyla katıldım. İçine girdiğimde çok farklı bir dünya olduğunu gördüm. Televizyonda izlemeye alıştığımız o dönemin en flaş hakemlerinden İbrahim Aksoy, Akif Uğurdur yanımızda oturuyordu. Çok ilgi çekici gelmeye başlamıştı. Zaten içine girdiğinizde hakemlik sizi sürükleyip götürüyor. 1996 da başladım, 2000 de klasmana çıktım, son iki sezondur da Süper Lig deyim ve bu noktaya zamanında geldiğimi düşünüyorum. Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu olan Çoban ın İngilizce de biliyor. Hakemliğe 15 Mart 1998 de Yeni Milasspor ve İzmirspor arasında oynanan maçta 2.hakem olarak başladı ve 2007 ye kadar alt liglerde görev yaptı 2005 yılında azda olsa 4.hakem olarak lig maçlarına çıkan Çoban, 23 Aralık 2007 tarihinde İBB-Gaziantepspor maçını kariyerinde ilk defa 1.hakem olarak yönetti.EN ÇOK OKUNANLAR

2 gün önce evlenmişti! Evin banyosunda asılı halde bulundu

1 2 gün önce evlenmişti! Evin banyosunda asılı halde bulundu

Ercan hazırlanıyor

2 Ercan hazırlanıyor

Çocuk damadın en mutlu günü ölüm günü oldu

3 Çocuk damadın en mutlu günü ölüm günü oldu

24 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

4 24 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

Turizmciler tatil, sanayici üretim istedi! 9 günlük tatil ikilemi

5 Turizmciler tatil, sanayici üretim istedi! 9 günlük tatil ikilemi

Özel güvenlik görevlisi aracında uğradı silahlı saldırıda öldü

6 Özel güvenlik görevlisi aracında uğradı silahlı saldırıda öldü

İzmir'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

7 İzmir'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

D-100 Ankara istikametinde kaza: 4 yaralı

8 D-100 Ankara istikametinde kaza: 4 yaralı

Hakan Atilla Türkiye'ye gönderiliyor

9 Hakan Atilla Türkiye'ye gönderiliyor

Öğrenciler Samsun'dan memnun

10 Öğrenciler Samsun'dan memnun