Yargı kararı uygulanacak

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Samsun Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi nin eski yerine taşınmasıyla ilgili yargının son sözünü söylemediğini, kesinleşen karar ne olursa oyunu uygulayacaklarını açıkladı

Yargı kararı uygulanacak

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Haberaks TV ekranlarında Burcu Düzgün ün hazırlayıp sunduğu Haberin Sesi programına konuk oldu. Girgin, kamuoyunda uzun süredir tartışılan Samsun Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi yle ilgili de açıklamalarda bulundu.

SON KARARI BEKLİYORUZ
Girgin, Samsun Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi nin bulunduğu eski alanın Diyanet İşleri Başkanlığı na devrinden yargı kararıyla vazgeçildiğini, Büyükşehir Belediye Meclisi nin de burayı yeniden eğitim  alanı olarak tescillediğini söyledi. Girgin, okulun Gelemen e taşınmasıyla ilgili Samsun İdare Mahkemesi ne açılan davayı kendilerinin kazandığını belirterek, Tıpkı Sağlık Meslek Liseleri nin hastanelerin yanında olması gibi, Tarım Meslek Lisesi ni de Tarım İşletmeleri nin yanına taşıdık. Arkadaşlarımız dava açtı. Samsun İdare Mahkemesi bizi haklı buldu. Ancak Danıştay, yapılan itiraz üzerine bu kararı bozdu. Şimdi yerel mahkeme yeni bir karar verecek. Samsun İdari Mahkemesi eğer kararında direnir ve bizi haklı bulursa okul devam edecek. Hayır, okul taşınacak biz Danıştayın kararına uyuyoruz derse, biz zaten okulu taşıyacağız. Hukuk kararını uygulamamamız mümkün değil.  Bizim vatandaşımız malesef mahkema kararı uygulanmıyor, hukuk çiğneniyor, nerde adalet gibi ifadeler kullanıyor. Sonuçta bizim 5 tane avukatımız var. Biz süreci bekliyoruz. Mahkeme kararını uygulayacağız. Verilmiş bir kararı da idaremizin uygulamaması gibi bir durum olamaz. Biz hukuka inanıyoruz dedi.

EĞİTİM KAMPUSU OLACAK
Girgin, Okullar, birilerinin şahsi komplekslerini tatmin etme yeri de değil. Bunu da herkesin bilmesi gerekiyor. Biz her öğrenciyi kristal bardak gibi görüyoruz. Kırmaya, dökmeye değil. Bizim tamir etmeye, şevkate ihtiyacımız var. Ve çocuklarımıza bu gözle bakıyoruz. Dolayısıyla çocuklar üzerinden siyaset yapmak istemelerini kamuoyuna havale ediyoruz. Yargı ne karar verirse onu uygulayacağız. Gerekli hukuksal haklarımızı onlarda bizde kullanacağız. Şeriatın kestiği parmak acımaz . Kural neyse biz onu yapacağız. Yanlış anlaşılma ve yönlendirmeler doğru değil. 5 kişi bağırdı, pankart alıp yürüdü diye onların dediğini mi yapacağız? Tabiki hayır. Planlama neyse odur diye konuştu.

Girgin, okulun taşınmaması durumunda Atakum daki alanın yine eğitim amaçlı kullanılacağını ve modern bir eğitim kampusu planladıklarını da sözlerine ekledi.

Pirsu DÜZGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

1 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

2 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

3 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsunspor için karar günü

7 Samsunspor için karar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

10 Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor