Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KARAGÜMRÜK GÖNDERMESİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Kasımpaşalıyım sözlerine ilginç gönderme geldi.

KARAGÜMRÜK GÖNDERMESİ

Saat 15.00’te başlayacak özel oturumu, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz yönetecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa ve içtüzük gereği yasama yılı açılışını genel kurula hitap ederek yapacak. Türkiye’nin içinden geçtiği süreç ve Suriye sorunu gibi önemli gündem başlıklarıyla ilgili mesajlar vermesi beklenen Erdoğan’ı, Meclis’e gelişinde TBMM Başkanvekili Naci Bostancı karşılayacak.
 

BAHÇELİ KURALINI BOZDU
7 Haziran seçimleri öncesinde meydanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenen iki muhalefet lideri de özel oturumda bulunmayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışması çerçevesinde Fransa’da olacak. Kılıçdaroğlu, Lyon’da seçmenlerle bir araya gelecek. CHP milletvekillerinden isteyenler genel kurula gelecek. Seçim sonrasında AK Parti ile koalisyon için “Cumhurbaşkanı’nın, anayasal sınırlarına çekilmesi” koşulunu öne süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de özel oturuma katılmayacak. TBMM’de bu tür çalışmaları ya da davetleri, Meclis’in protesto edilemeyeceği gerekçesiyle geri çevirmeyen Bahçeli, böylece ilk kez bir özel oturumda genel kurulda yerini almayacak.

SEÇİM BİLDİRGESİ İÇİN ÇALIŞIYOR
Kulislerde, Bahçeli’nin Erdoğan’ın konuşmasını dinlemek istememesi nedeniyle protesto kararı aldığı konuşuluyor. MHP yöneticileri, Bahçeli’nin 3 Ekim’de Ankara’da açıklayacağı seçim bildirgesi hazırlıkları nedeniyle genel kurula katılmayacağını söyledi. MHP’den, partiyi temsilen birkaç milletvekilinin oturuma katılacağı kaydedildi. HDP ise bugün grup toplantısında genel kurula katılıp katılmamayı görüşecek. Kulislerde, HDP’nin de genel kurula katılmama kararı alınabileceği ya da Erdoğan’ın konuşması sırasında kullanacağı ifadelere bağlı olarak protesto edip toplantıyı terk edebileceği konuşuluyor.
 

BAHÇELİ DEN TWİTTER DA BİR İLK!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk kez başında kasket, omuzuna atılmış bir pardesü ve elinde tespihiyle poz verdi. MHP nin sosyal paylaşım sitesi Twitter daki resmi hesabından Devlet Bahçeli nin yeni çekilen bir fotoğrafı paylaşıldı. Bahçeli, ilk kez başında 8 köşe kasket, omuzuna atılmış bir pardesü ve elinde tespihle poz verdi. Fotoğrafa eklenilen İstanbul un bütün semtlerini iyi bilirim, Karagümrük e de sevdalıyımdır. Devlet Bahçeli notu dikkat çekti. Türkmen Beyi, Karagümrük Ağası, Ülkücülerin Babası, Milliyetçi Hareket in lideri yorumları yapılan fotoğrafa Karagümrüklü vatandaşların ilgisi yoğun oldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

6 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Lovelette kahkaha tufanı

7 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

8 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Samsuna katma değer sağlayacağız

9 Samsun'a katma değer sağlayacağız

AK Parti Samsun Milletvekili  Köktaş Son mührü halk vuracak

10 AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Son mührü halk vuracak'