Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İlkadım’da Kantinler Mercek Altında

İlkadım Belediyesi Zabıtaları, 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminin açılması ile birlikte okul kantinlerine gerçekleştirdiği denetimleri sıklaştırdı. Kantin çalışanlarına uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

İlkadım’da Kantinler Mercek Altında

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte okul kantinlerinde gerçekleştirdiği denetimleri sıklaştırdı. Kantinleri ve ürünleri titizlikle inceleyen zabıta ekipleri, özellikle hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi. Genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda yapılan denetimler kapsamında okul kantini işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi. Denetlenen kantinlerde Milli Eğitim Müdürlüğünce satışı yasaklanan ürünlere özellikle kırmızı gruba giren gazlı içeceklere dikkat edildi. Gidilen okullarda öğrencilerinde istek ve şikayetlerini değerlendiren ekipler kantincileri sıkı denetimden geçirdi.

“SIKLIKLA SÜRECEK”

Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kantin denetimlerimize 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminin açılması ile birlikte yoğunlaştırdık. Özellikle Sağlık Bakanlığımız tarafından okullarımızda satışı yasaklanan ürünleri kontrol ediyoruz. Yavrularımızın sağlıklı beslenmesi için İlkadım Belediyesi olarak bu denetimlerimizi aynı sıklıklar gerçekleştireceğiz.” dedi.

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Geleceğin parlayan yıldızı çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim aldıkları kurumlarda sağlıklı besinler tüketmesi için denetimlere önem verdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, “Geçtiğimiz günlerde yeni eğitim ve öğretim dönemlerine başlayan okullarımıza Zabıta ekiplerimiz tarafından kantin denetimi sıklıkla devam ediyor. Geleceğimiz olan yavrularımız ve gençlerimizin eğitim aldıkları yerlerde daha sağlıklı beslenmeleri için devam ettirdiğimiz bu çalışmalar hız kesmeden devam edecektir. Sağlık Bakanlığımız tarafından yasaklanan gıdalar ve gazlı içeceklerin satışının yapılıp yapılmadığını sıkı bir şekilde kontrol eden ekiplerimiz aynı zamanda kantin çalışanlarını hijyen ve çalışma hususlarında detaylı bilgilendiriyor.” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

3 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

4 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

İlkadımda hayır  önde gidiyor

5 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Meral Akşener Samsuna geliyor

6 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

7 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

8 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

9 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

Samsunun ilk işareti

10 Samsun'un ilk işareti...