Kaymakam Atlamaz’dan Başkan Genç’e Ziyaret

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i makamında ziyaret eden İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Canik Belediyesi’nin çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, Başkan Genç’i tebrik etti.

Kaymakam Atlamaz’dan Başkan Genç’e Ziyaret

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Genç, Kaymakam Atlamaz’a belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Canik Belediyesi hizmet binasını gezen Atlamaz, hizmet binasının yeni birimleri ve teknolojik donanımları hakkında bilgi aldı. Özellikle ay-yıldızlı hizmet binasını çok beğendiğini belirten Kaymakam Atlamaz, kendisinin de eski bir Belediye Başkanı olduğunu belirterek, Canik’e çok güzel bir belediyecilik örneğine şahit olduğunu söyledi.

STANDARTLAR ÜSTÜ BELEDİYECİLİK

Canik ilçesine yapılan hizmetlerle adından söz ettirdiğini belirten İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Ben de Çorum’da yıllarca Belediye Başkanlığı yaptım. Ayrıca Kaymakam olarak değişik yerleri gezdim. Ancak Canik’te Belediye Başkanımız tarafından hizmetler gerçekten beni memnun etti. Burada çok güzel bir belediyecilik örneği gördüm. Özellikle gençlere ve kadınlara yönelik yapılan yatırımlar, eğitim tesisleri, kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekten örnek olacak nitelikte. Belediye hizmet binasında yer alan Akademik Belediyecilik Birimi, Dış İlişkiler Birimi, Proje Geliştirme Birimi, Aile Birimi, Hukuk Birimi ve Engelli Koordinasyon Birimi, burada standartlar üstü bir belediyecilik yapıldığını gösteriyor dedi.

VİZYONU GENİŞ BAŞKAN

Canik Belediyesi’nin özellikle eğitim ve kültür yatırımlarını takdir ettiğini ifade eden Atlamaz, Canik Belediyesi düzenlediği sempozyumlarla önemli bir hizmete imza atıyor. Ayrıca basılan tarih kitapları da şehrin tarihi kimliğini ortaya çıkarması açısından önemli oldu. Başkanımızın şehrin tarihine önem vermesi çok güzel. Ayrıca Canik Belediyesi’nin teknolojik donanımları da çağdaş belediyeciliğin göstergesi. Hemen hemen her alanda hizmeti burada görmek mümkün. Bir ilçe belediyesi olarak büyük projelere imza atılmış olması, başkanımızın vizyonunun ne kadar geniş olduğunu gösteriyor diye konuştu.

’YEPYENİ BİR CANİK’

İlçede yaptıkları çalışmalardan da bahseden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Eğitimden kültüre, spordan sağlığa, yaşam alanlarından ticarete kadar her alanda 7’den 77’ye her kesime hitap eden yatırımlar yapıyoruz. Canik artık sadece Karadeniz Bölgesinde yıldızı parlayan değil, Türkiye’nin göz bebeği olan ve örnek gösterilen bir ilçe konumunda. 11 yılda 2.5 milyar liralık yatırım Canik’in gelişimini gösteriyor. Belediye imkanlarıyla yaptığımız yatırımları çoğu il belediyesi bile gerçekleştiremiyor. Bizim tek bir amacımız var, milletimize hizmet etmek ve şehrimizin, ülkemizin büyümesine katkıda bulunmak. İlçemizi 11 yılda baştan aşağı değişime tabi tuttuk ve yepyeni bir Canik oluşturduk şeklinde konuştu.

DEĞERLERİNİ ÖZÜMSEYEN GENÇLİK

Necip Fazıl Kısakürek’in, ‘toplumlar parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çökerler’ sözünü hatırlatan Başkan Genç, şunları söyledi; Şehrimizin ve ülkemizin en büyük ihtiyacı ahlaki, ilmi ve stratejik derinliktir. Yani şehrimiz ve ülkemiz bunların üzerinde geleceğe ilerlemelidir. Biz bir yandan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çağdaş yaşam alanları oluştururken, gençlerimize yönelik yaptığımız eğitsel ve kültürel yatırımlarla da şehrimizi 2023, 2053, 2071, hatta 2099’a hazırlıyoruz. Yani İslam algısıyla yetişen, değerlerini özümseyen ve milli ve ahlaki değerleri geleceğe taşıyacak bir gençlik yetiştiriyoruz. Çünkü şehrin mimarisi estetiği, insanın estetiği ise ahlakıdır. Bu ikisinin birleşimi şehrin ruhunu oluştururEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

4 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

6 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

7 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

8 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!