Tehlikeli gerginlik!

Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için eylem yapan BDP'lilere, bir grup genç Türk bayrağı açarak tepki gösterdi.

 Tehlikeli gerginlik!

\n Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için eylem yapan BDP'lilere, bir grup genç Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. 

\n
\n ESNAF TÜRK BAYRAĞI AÇTI
\n
\n Akşam saatlerinde belediye meydanında toplanan Bodrum BDP İlçe Teşkilatı üyeleri, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla pankart açıp mum yaktı. BDP'lilerin basın açıklamasından önce bir esnaf tarafından Türk bayrağı açıldı. Polislerin olay yerinden uzaklaştırdığı esnafın ardından, bir süre açtıkları pankartlarla bekleyen BDP’liler, daha sonra basın açıklaması yaptı. Gerçekleşen ölümlerle ilgili tek sorumlunun Başbakan ve hükümetin olacağını belirten BDP Bodrum İlçe yönetici Şahap Atasoy, yaklaşık 10 dakika konuşmasına devam etti. 
\n
\n  
\n
\n GENÇLERE POLİS MÜDAHALESİ
\n
\n Yapılan basın açıklamasının ardından belediye meydanında yere oturarak mum yakan yaklaşık 50 kişilik grup, Kürtçe şarkılar söyledi. Yoğun güvenlik önlemleri altında eylemlerine devam eden BDP'liler eylemlerinin uzamasının ardından polis dağılmalarını söyledi. Bodrum arka sokaklarından çıkan yaklaşık 50 grup ise, BDP'lilere karşı slogan atmaya başladı. Belediye meydanına gelen grup, Türk bayrağı açarak BDP üyelerine tepki gösterdi. Bir anda ortalığın karışmasıyla birlikte polis ekipleri, BDP üyeleri ve gençler arasında etten duvar ördü. Polis ekiplerinin zorlukla kontrol ettiği gençler, BDP üyelerinin yanına yürümek istedi. Polis ve çevik kuvvet tarafından çember arasına alınan BDP üyesi eylemciler, olay yerinden zorlukla uzaklaştırıldı.
\n
\n Öte yandan, tepki gösteren gençleri de çember altına alan polisler, olaylar büyümeden müdahalede bulundu. BDP üyelerinin meydanı terk etmesinin ardından gençler de dağıldı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'u es geçip Bayburtspor'a gitti

1 Samsunspor'u es geçip Bayburtspor'a gitti

Samsun'da kadına vahşet!

2 Samsun'da kadına vahşet!

Riske edilmedi

3 Riske edilmedi

Geri döndüler

4 Geri döndüler

Başkan İsmail Uyanık: 'Alayına cevap verdik'

5 Başkan İsmail Uyanık: 'Alayına cevap verdik'

Mustafa Demir: 'Minibüs sorununu kökten çözeceğiz'

6 Mustafa Demir: 'Minibüs sorununu kökten çözeceğiz'

Terme'de 7 bin kişiye iş!

7 Terme'de 7 bin kişiye iş!

Yücel Uyar: 'Futboldan mutlu değiliz'

8 Yücel Uyar: 'Futboldan mutlu değiliz'

Samsun'da tanzim satışta 21. gün... Soğan, patlıcan ve biber yok

9 Samsun'da tanzim satışta 21. gün... Soğan, patlıcan ve biber yok

6 adımda oy kullanma rehberi

10 6 adımda oy kullanma rehberi