Tehlikeli gerginlik!

Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için eylem yapan BDP'lilere, bir grup genç Türk bayrağı açarak tepki gösterdi.

 Tehlikeli gerginlik!

\n Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için eylem yapan BDP'lilere, bir grup genç Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. 

\n
\n ESNAF TÜRK BAYRAĞI AÇTI
\n
\n Akşam saatlerinde belediye meydanında toplanan Bodrum BDP İlçe Teşkilatı üyeleri, bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla pankart açıp mum yaktı. BDP'lilerin basın açıklamasından önce bir esnaf tarafından Türk bayrağı açıldı. Polislerin olay yerinden uzaklaştırdığı esnafın ardından, bir süre açtıkları pankartlarla bekleyen BDP’liler, daha sonra basın açıklaması yaptı. Gerçekleşen ölümlerle ilgili tek sorumlunun Başbakan ve hükümetin olacağını belirten BDP Bodrum İlçe yönetici Şahap Atasoy, yaklaşık 10 dakika konuşmasına devam etti. 
\n
\n  
\n
\n GENÇLERE POLİS MÜDAHALESİ
\n
\n Yapılan basın açıklamasının ardından belediye meydanında yere oturarak mum yakan yaklaşık 50 kişilik grup, Kürtçe şarkılar söyledi. Yoğun güvenlik önlemleri altında eylemlerine devam eden BDP'liler eylemlerinin uzamasının ardından polis dağılmalarını söyledi. Bodrum arka sokaklarından çıkan yaklaşık 50 grup ise, BDP'lilere karşı slogan atmaya başladı. Belediye meydanına gelen grup, Türk bayrağı açarak BDP üyelerine tepki gösterdi. Bir anda ortalığın karışmasıyla birlikte polis ekipleri, BDP üyeleri ve gençler arasında etten duvar ördü. Polis ekiplerinin zorlukla kontrol ettiği gençler, BDP üyelerinin yanına yürümek istedi. Polis ve çevik kuvvet tarafından çember arasına alınan BDP üyesi eylemciler, olay yerinden zorlukla uzaklaştırıldı.
\n
\n Öte yandan, tepki gösteren gençleri de çember altına alan polisler, olaylar büyümeden müdahalede bulundu. BDP üyelerinin meydanı terk etmesinin ardından gençler de dağıldı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Burhaniye'de internet bağımlığı konferansı

1 Burhaniye'de internet bağımlığı konferansı

Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'Ulusal Ajans' heyecanı

2 Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'Ulusal Ajans' heyecanı

Otomobiliyle dereye düşen sürücü, boğulmaktan son anda kurtarıldı

3 Otomobiliyle dereye düşen sürücü, boğulmaktan son anda kurtarıldı

İnegöl'de korkutan yangın: 1 yaralı

4 İnegöl'de korkutan yangın: 1 yaralı

Ayvalık Ziraat Odası'nda başkanlığa Hasan Baysal seçildi

5 Ayvalık Ziraat Odası'nda başkanlığa Hasan Baysal seçildi

Marmaris Tiyatro Günleri devam ediyor

6 Marmaris Tiyatro Günleri devam ediyor

Takla atan araç diğer araca çarparak durabildi: 4 yaralı

7 Takla atan araç diğer araca çarparak durabildi: 4 yaralı

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın'dan FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi' iddiası ile ilg

8 Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın'dan FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi' iddiası ile ilg