HAWKİNG DEN KORKUTAN YORUM

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi nin (NASA), Mars ta sıcak aylarda akan tuzlu su bulunduğuna dair çok güçlü kanıtlara ulaşıldığı yönündeki açıklamasın sonrası dahi fizikçi Stephen Hawking den (73) korkutan bir yorum geldi.

HAWKİNG DEN KORKUTAN YORUM

İspanyol El Pais gazetesine konuşan Hawking, Eğer uzaylılar bizi ziyaret ederse, sonuç, pek muhtemel Kolomb un Amerika ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı dedi.

GEZEGENİMİZİN İŞGALİ İLE SONUÇLANABİLİR

Dünyanın en ünlü bilim adamlarından Hawking, Böylesi gelişmiş yaratıklar, ulaşabildikleri herhangi bir gezegeni ele geçirmek ve kolonileştirmek isteyen göçebeler olabilir diye konuştu. 

20 li yaşlarından bu yana motor nöron hastalığıyla mücadele eden ünlü fizikçi, uzaylıların varlığının şüphe götürmez olduğunu belirtti. İnsanlığın geleceğinin yeni bir gezegen bulmaktan geçtiğini de sözlerine ekleyen Hawking, şöyle devam etti: 

Dünya yı yok edecek felaket riski giderek artıyor. Bu yüzden ben uzay uçuşlarının önemi hakkında farkındalık yaratmak istiyorum. Çok ileri bakmamayı, şimdiye odaklanmak gerektiğini öğrendim. Yapmak istediğim çok şey var.”EN ÇOK OKUNANLAR

Real Madrid tur kapısını araladı

1 Real Madrid tur kapısını araladı

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

2 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği