Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

13 AĞAÇ KESİLDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşil Yol Projesi ile ilgili olarak Bu yol ormandan geçmiyor. Ormandan geçen yol çok cuzi miktarda. 13 adet ağaç kesildi açıklamasında bulundu.

 13 AĞAÇ KESİLDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi inceleme yapmak ve Trabzon için hazırladıkları projeleri anlatmak için Trabzon’a geldi. Bakan Eroğlu, valilik özel defterini imzaladıktan sonra Vali Öz ile makam odasında bir süre sohbet etti. Daha sonra beraberindeki milletvekilleri ile birlikte Trabzon Valiliği B Toplantı salonuna geçen Eroğlu, açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Eroğlu, Yeşil Yol’un yapımında kesilen ağaçlarla ilgili gelen soruya ise Bu yol ormandan geçmiyor. Ormandan geçen yol çok cuzi miktarda. 13 adet ağaç kesildi. Yeşil Yol’da biz otoban falan yapmıyoruz. Mevcut olan yolu genişletiyoruz. 6-7 metre civarında mevcut yolu düzenli bir hale getiriyoruz var ise bir takım köprüler menfezler yapılıyor, etrafında yem yeşil yüz binlerce ağaç dikiyoruz. Bu yol bütün dünyada olan orman vasfında bir yol. Trabzon’da 13 tane ağaç kesildi yerlerine ağaçlar dikildi. Nedense biz 13 tane ağaç kesiyoruz. 13 Bin fidanı ise toprakla buluşturuyoruz söz konusu olmuyor. Bakıyorsunuz Aydın’da, Aydın Belediyesi bütün tarihi ağaçları yok etti tık yok. Yalova’da asırlık çınarlar yok edildi tık yok. Bu nasıl oluyor anlamakta mümkün değil. Biz dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden birisiyiz. dedi.

VATANDAŞI MI DİNLEYECEĞİZ 3-5 PROVOKATÖRÜ MÜ?
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölgede yaşayan vatandaşların Yeşil Yol’un bir an evvel bitirilmesini istediğini belirterek, Oradaki vatandaşlar bu yolun bir an önce bitirilmesini istiyor. Projeden çok memnunlar. Zengin turistler bu bölgeye gelecek. Deniz turizminde bin dolar harcarken yayla turizminde gelen zengin turist 10 bin dolar harcıyor. Oradaki vatandaşlar bir an önce yapılıp bitirilmesini istiyorlar. Ama dışarıdan gelen provokatöre etmek isteyen insanlar buna karşı çıkıyor. Vatandaşımı dinleyelim yoksa 3-5 tane provokatörleri mi ifadelerini kullandı.
Trabzon Valiliği ziyaretin ardından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezine geçen Bakan Eroğlu, burada muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

1 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

2 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

3 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

İlkadımda hayır  önde gidiyor

4 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

5 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunun ilk işareti

6 Samsun'un ilk işareti...

Samsunsporda pazartesi sendromu

7 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

8 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

9 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

Fındık üreticisine can suyu

10 Fındık üreticisine can suyu