Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

HEDEFİMİZ MEDİCAL OSB

Vali İbrahim Şahin, cerrahi aletler konusunda bir kümelenme merkezi oluşturulması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, Cerrahi Aletler Organize Sanayi Bölgesi oluşturulması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz dedi

 HEDEFİMİZ MEDİCAL OSB

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi ndeki Samsun Teknopark’ta Bilgilendirme Toplantısı na katıldı. Toplantıda katılımcılara seslenen Vali Şahin, İlimizde bu tarz çalışmaları gördüğümde hem heyecanlanıyorum hem de Teknopark’ ta bu çalışmaları yapan arkadaşlara nasıl bir katkı sağlarız diye düşünüyorum.

DOLULUK ORANI YÜZDE 95
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi ndeki Samsun Teknopark’ta Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.  Toplantının açılışında konuşan Samsun Teknopark Müdürü Cavit Çakar, Kuruluş çalışmaları 2008 yılında başlayan ve 1 Temmuz 2014 tarihinde hizmete giren Samsun Teknopark, çok kısa bir zamanda yüzde 95 doluluk oranına ulaşmış ve şu anda 35 girişimciye hizmet vermektedir. Samsun Teknopark, kurumsal yapısı itibari ile kamu, üniversite, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Bu günlerde çok sık gündeme gelen kamu, üniversite ve sanayi işbirliği çalışmaları Samsun Teknopark ta somut bir şekilde bir araya gelmiştir dedi.

KATKI SAĞLAMALIYIZ
Samsun Teknopark ın önemine dikkat çeken Vali İbrahim Şahin ise, İlimizde bu tarz çalışmaları gördüğümde hem heyecanlanıyorum hem de Teknopark’ ta bu çalışmaları yapan arkadaşlara nasıl bir katkı sağlarız diye düşünüyorum. Samsun’da göreve başladığım günden bu yana cerrahi aletler konusunda bir kümelenme merkezi oluşturulması için çalışmalar yapıyoruz. Cerrahi Aletler Organize Sanayi Bölgesi oluşturulması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR
Dünyada her geçen gün hızlı bir gelişim ve değişim yaşandığına dikkat çeken Vali Şahin,  Bizim de bu gelişime ayak uydurmamız için hiç vakit kaybetmeden yazılım alanında çalışmalar yapmamız gerekiyor. Teknopark’ta yapılan çalışmalarla ilgili bizlere büyük görevler düşüyor. Teknopark konusunda çaba gösteren arkadaşlara gerekli desteği verirsek, şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi adına o nispette büyük mesafeler alırız. 2023 yılında hedefimiz olan dünyanın ekonomik acıdan gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında olabilmek için çok çalışmamız gerekiyor dedi.

Program sonunda Samsun Teknopark’ta Ar-Ge çalışmalarında bulunan firmaların yetkilileri birer sunum gerçekleştirdi. Toplantıya ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri ve davetliler katıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

2 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

3 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

4 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Kazanmaya ihtiyacımız var

5 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Gözyaşları içinde toprağa verildi

7 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Yasak bölge protestosu

9 'Yasak bölge' protestosu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

10 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur