YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

Yörükler Mahellesi nde yapılan yıkımlarla ilgili vatandaşları bilgilendiren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Buranın tamamen yıkılıcağı şeklinde bir algı var. Böyle şey kesinlikle olmaz. Teminatı benim dedi

 YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, son günlerde devam eden Yörükler Mahallesi Galeriç mevkiindeki kaçak yapıların yıkımı hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi.

YIKILACAK 184 YAPI VAR
Yörükler Mahallesi Galeriç Mevkii nde yeni yapılan asfalt yolun bitip, beton yolun başladığı yerdeki yazlıklarla ilgili 2004 yılında mahkemece müsadere kararı alındığını belirten Başkan Topaloğlu, Bu alandaki bina yapılan yerde imar yok. Bazı yerler 1 inci, bazı yerler de 3 üncü derece sit alanı, tabiat ve kültür alanı. Koruma alanında yapı yapamazsın. Bu alanda yıkılacak 184 tane yapı var. Bugün burayı yıkan, yarın Yörükler Mahallesi ni tamamen yıkar şeklinde bir algı var. Böyle bir şey kesinlikle olamaz. Bunun da teminatı benim dedi.

HALKIMIZLA ALAKASI YOK
Buralardaki evlerin tamamına yakınının Yörükler halkıyla alakasının olmadığını belirten Başkan Topaloğlu, Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi bize binaların fotoğraflarıyla birlikte yazı gönderdi, buraları yıkın diye. Biz de Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bina fotoğraflarını ve yazıyı İlçe Jandarma Komutanlığı na üst yazı ile gönderdik. Jandarma 13 tanesini tespit etti. 30 Eylül’de verilen süre doluyordu. 30’unda Büyükşehir Belediyesi yıkıma başladı diye  konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

7 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

9 Samsun güzelleşiyor

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı