YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

Yörükler Mahellesi nde yapılan yıkımlarla ilgili vatandaşları bilgilendiren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Buranın tamamen yıkılıcağı şeklinde bir algı var. Böyle şey kesinlikle olmaz. Teminatı benim dedi

 YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, son günlerde devam eden Yörükler Mahallesi Galeriç mevkiindeki kaçak yapıların yıkımı hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi.

YIKILACAK 184 YAPI VAR
Yörükler Mahallesi Galeriç Mevkii nde yeni yapılan asfalt yolun bitip, beton yolun başladığı yerdeki yazlıklarla ilgili 2004 yılında mahkemece müsadere kararı alındığını belirten Başkan Topaloğlu, Bu alandaki bina yapılan yerde imar yok. Bazı yerler 1 inci, bazı yerler de 3 üncü derece sit alanı, tabiat ve kültür alanı. Koruma alanında yapı yapamazsın. Bu alanda yıkılacak 184 tane yapı var. Bugün burayı yıkan, yarın Yörükler Mahallesi ni tamamen yıkar şeklinde bir algı var. Böyle bir şey kesinlikle olamaz. Bunun da teminatı benim dedi.

HALKIMIZLA ALAKASI YOK
Buralardaki evlerin tamamına yakınının Yörükler halkıyla alakasının olmadığını belirten Başkan Topaloğlu, Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi bize binaların fotoğraflarıyla birlikte yazı gönderdi, buraları yıkın diye. Biz de Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bina fotoğraflarını ve yazıyı İlçe Jandarma Komutanlığı na üst yazı ile gönderdik. Jandarma 13 tanesini tespit etti. 30 Eylül’de verilen süre doluyordu. 30’unda Büyükşehir Belediyesi yıkıma başladı diye  konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

6 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

Özalana güven tam

7 Özalan'a güven tam

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

9 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Çarşamba günü bitiyor

10 Çarşamba günü bitiyor