Otel müdürleri Legend de buluştu

Legend Otel Ayvacık, Samsun un ileri gelen otel ve acenta yetkililerinin bir araya getirerek bir ilke imza attı

Otel müdürleri Legend de buluştu

Samsun un Ayvacık İlçesi nde bulunan Legend Otel Ayvacık, kentin ileri gelen otel ve acenta yetkililerini bir araya getirdi. Yemekli toplantıda Samsun un tanıtımı konusunda neler yapılabileceği konuşan otel ve aceta yetkilileri, birlik ve beraberlik mesajları verdi.Toplantıya, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal, Serra Otel, Marin Otel, Loresima Tur, Sheraton Otel, TÜRSAB, Grand Atakum Otel, Türki-Arabi Travel, Lamis Travel, Neba Royal Otel, Hilton Otel ile 19 Mayıs Tur un yetkilileri katıldı.

 

POTANSİYEL ARAP TURİSTLER
Yemeği organize eden Legend Otel Müdürü Suat Soydemir, Bu toplantının nedeni, sizlerin bilgisinden faydalanmak. Çünkü, sizler otelcilik konusunda tecrübe sahibi büyüklerimizsiniz. Bu konuya vakıfsınız. Eksikliklerimiz nedir? Samsun neden turizmde yeterli düzeyde ön planda değil? Neden Trabzon dan her açıdan büyük olmamıza rağmen turizmde geriyiz? İşte bunları tespit edelim istiyorum dedi.

GÖRÜLECEK ÇOK YER VAR 
Sheraton Otel Genel Müdürü Hakan Oral da, Samsun da turizim için çok önemli yerler olduğunu belirterek, Samsun ve civarında turistler için çok güzel yerler olduğunu gördüm. Ancak bu yerlerin gizli kaldığına inanıyorum. Araplar Trabzon, Rize yi kullanıyorlar. Fakat burada da onların görmek isteyeceği çok güzel yerler var diye konuştu

KATILIM SAĞLARIZ 
Hilton Otel Müdürü Halil Ertan da,  Arapları Samsun a çekmek istediklerini kaydederek, Arap misafirlerimizin Samsun a gelmesi adına elimizden geleni yapacağız. Fuar katılımları olsun, tanıtım filmi olsun birlikte yapılacak aktivitelerde yer almak, gerekirse buna katılım sağlamak isteriz dedi.

GÜZEL TANITIM ŞART
Serra Otel Genel Müdürü Gafur Turan ise 1987 yılından itibaren otelcilik yaptığını belirterek, Trabzon un yeşili anlatmada daha mahiretli olduğunu düşünüyorum. Belki de Arap turistlerin Trabzon u seçme sebeplerinin başında bu geliyordur. Ayvacık ve Hamamayağı bölgesini insanlara anlatamadık ve gösteremedik. Sizlerin yardımı, gelecek olan misafirlerin desteği ile belki tanıtımımızı güzel yapacağız dedi.

TEK SORUN REKLAM 
Neba Royal Hotel Genel Müdürü Seyit Kindan da yetersiz olunan noktanın hizmet olduğunu belirterek, Trabzon un yeşilliği varsa Samsun un da, Sinop un da yeşilliği var. Tek problem reklam diye konuştu.

DİKKAT ÇEKMEYE BAŞLADI
Turki- Arabi Travel Ceo su Metin Çalışkan da konuşmasında Arapça arama motorlarına Samsun yazıldığında başka şeyler çıkıyordu. Samsun un neredeyse yeri yoktu. Biz bu grubu getirdikten sonra Samsun, internet ortamında gerçek manada Arap turistlerin dikkatini çekmeye başladı.Biz Orta Karadeniz e artık Arapları getirmeye başladık. Ancak bölge ile alakalı yine bir tanıtımın yapılması gerekiyor ifadelerini kullandı

Lamis Travel Turizm şirketi sahibi Hasan Aşur ise şunları söyledi: Turizm sadece oteller, manzara değil, aktivite demektir. Samsun da faaliyet çok zayıf. Trabzon un reklamı çok iyi yapılıyor ve tabii ki oralarda aktivite var. Önce temel atılmalı sonra para kazanılmalı. Ama Samsun istiyor ki önce para kazanılsın, sonra turist gelsin.  

Konuşmaların ardından katılımcılar Samsunum 2 Gemisi ile baraj gölünde gezinti yaptı.

Nur OK, Zeki TEMÜR 



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı