“Benden Kanunsuz İş Yapılması İstenmesin”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Samsunspor ile ilgili olarak kanunsuz ve kuralsız bir iş yapılamasını benden istemesinler” dedi.

“Benden Kanunsuz İş Yapılması İstenmesin”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi programlar için geldiği Samsun’da Yabancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti. Yabancılar Pazarı Bayan Futbol Takımı sporcuları, çarşı girişinde Bakan Kılıç ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve çiçek hediye etti. Erkek futbol takımı sporcuları da Bakan Kılıç’a kendi isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Ziyaret öncesinde çarşı meydanında esnaf ve vatandaşlar ile kahvaltı yapan Bakan Kılıç, kahvaltı sonrasında Samsunspor ve gündem ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

“SAMSUNSPOR, SİYASET MALZEMESİ DEĞİLDİR”

Bakan Akif Çağatay Kılıç, “Üzerimize atılan iftiraları, ithamları sabırla dinledik. Biz bildiğimiz doğru yola yürümeye devam edeceğiz. Ama şunu da unutmasınlar; biz Samsun Milletvekili ve Samsunlu olmak hasebiyle tabi ki elimizden gelen her türlü desteği Samsunspor’a veriyoruz. Ama şunu da kimse benden istemesin, bunu da açık ve seçik olarak söylüyorum. Kanuna hilaf, kurala hilaf bir iş yapılmasını istemesinler. Müdahale edebildiğimiz, düzeltebileceğimiz eksiklik noktasında bir şey varsa ona biz zaten müdahale ederiz. Yakın zamanda pekte doğru bulmadığımız bir konuda müdahil olduktan sonra, müdahil olana kadar bize çok saldırdılar. Onlar saldırdı diye biz müdahil olmadık bu olaya. Ama konu çözüldükten sonra baktım kimse de ağzını açmadı. Sadece Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve bazı taraftar gruplarımız açıklamaları ile konuyu dile getirdi. Ama herkes değil. Saldıranlar hiçbir şey diyemedi. Niye? Samsunspor, siyaset malzemesi değildir. Bu herkes bilsin. Samsunspor, şehrimizin takımıdır. İyi günlerimiz de olabilir kötü günlerimizde olabilir ama önemli olan kötü günde bir araya gelip Samsunspor’a destek olabilmektir. İşler iyiye gittiği zaman herkes Samsunsporlu, herkes destek oluyor. Ama işler iyiye gitmediği zaman herkes, sadece ve sadece eleştiriyor. Bu işler öyle olmuyor. Görevlerini yapmayanlar, hesaplarını Samsun halkına verirler. Şu anda Samsunspor iyi gidiyor” diye konuştu.

“Şunu unutmayın! Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Gençlik ve Spor Bakanıyım” ifadesini kullanan Bakan Kılıç şöyle devam etti:

“Ben herkese adaletli ve eşit mesafede olmak zorundayım. Gönlümden geçen ayrıdır. Onu herkes biliyor. Onu saklamanın bir anlamı da yok. Ama adil olmak durumundayız. Yaptığımız işlerin ve adımların şehrimize zarar vermemesi gerekiyor. Yaptığımız yanlış bir işten sonra Samsun ile alakalı olumsuz bir şekilde Türkiye’de anılmak sizce doğru mu olur? O zaman ne yapacağız? Gönlümüzün desteğini her zaman ortaya koyacağız. Elimizden gelen desteği de yapacağız. Ama kanunlar, kurallar ve yönetmelikler çerçevesinde. Eksiklikler giderilebilir. Siyasete Samsunspor alet edilmesin. O kardeşlerimiz yeşil sahalarda ter döküyor. Bu akşam da Samsunspor’un maçı var. İnşallah taraftarlar da stada giderler. Bizim fırsatımız olursa da maçı izlemeye gideceğiz. Buradan bütün takımlarımıza sportif mücadelelerinde başarılar diliyorum.”

MİTİNGE DAVET

Herkesi 5 Ekim Pazartesi yapılacak olan mitinge davet eden Bakan Kılıç, “5 Ekim Pazartesi günü Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan ve 1 Kasım seçimlerinin startını verecek olan mitingimize herkesi davet ediyorum. Sizler de çevrenizdeki herkesi bu mitinge çağırın. Seçim startının verileceği ilk miting olan Samsun mitinginde birlik ve beraberliğimizle büyük bir mesaj göndermek zorundayız” şeklinde konuştu.

Yabancılar Çarşısı’ndaki ziyaret programına ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Yabancılar Çarşısı Derneği Başkanı Ali Akyüz, çarşı esnafları ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Kılıç’ın Yabancılar Çarşısı programı esnaf ziyaretinin ardından sonra son buldu.

“BendenEN ÇOK OKUNANLAR

Söz Erkurt Tutu'da

1 Söz Erkurt Tutu'da

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

2 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

3 Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

4 Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

5 Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

Maça gitmiyoruz

6 Maça gitmiyoruz

Yeter ki Samsun'da olsun!..

7 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

8 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

9 SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

10 Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi