Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bakan İpek ten Samsun a müjde

Adalet Bakanlığı HSYK Teftiş Kurulu Başkanı Selim Yıldız ın eşi Canan Yıldız ın cenaze törenine katılmak için Samsun a gelen Adalet Bakanı Kenan İpek, bölgeye yakışır bir Adli Tıp Grup Başkanlığı nın kurulacağı müjdesini verdi

Bakan İpek ten Samsun a müjde

 

Adalet Bakanı Kenan İpek, Adalet Bakanlığı HSYK Teftiş Kurulu Başkanı Selim Yıldız ın 50  
yaşında vefat eden eşi Canan Yıldız ın cenaze törenine katılmak üzere dün Samsun a geldi. 
Törenin ardından çeşitli ziyaretlerde bulunan Bakan İpek, bölgeye yakışır bir Adli Tıp Grup Başkanlığı nın Samsun da kurulacağını söyledi.

YILDIZ IN ACI GÜNÜ
Adalet Bakanlığı HSYK Teftiş Kurulu Başkanı Selim Yıldız ın eşi Canan Yıldız (50) için Samsun un Terme ilçesi Evci Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Baba evinin önünde helallik alınan Canan Yıldız ın naaşı Pazaryeri Camisi’ne getirildi. Cenaze, burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından  sonrasında aynı mahallede bulunan aile kabristanlığında toprağa verildi. Törene katılan Adalet Bakanı Kemal İpek, Selim Yıldız ın acısını paylaştı.

İPEK TEN ZİYARET TURU
Adalet Bakanı Kenan İpek, HSYK Teftiş Kurulu Başkanı Selim Yıldız’ın eşinin cenazesine katıldıktan sonra Samsun’daki kurumları ziyaret etti. İlk olarak Samsun Adliye Sarayı’nı ziyaret eden Bakan İpek, burada duruşma salonlarını, hakim, savcı ve avukatların odalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Bakan İpek, daha sonra Bölge İdare Mahkeme Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ardından Samsun Valiliği’ne geçen Bakan İpek, burada Vali İbrahim Şahin ile bir araya geldi. Bakan İpek’in valilik ziyaretine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı. 

YER TAHSİSİ YAPILDI 
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı na geçen Bakan Kenan İpek, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Yılmaz, Samsun a yapılması planlanan Adli Tıp Grup Başkanlığı nın yerini tahsis ettik. Bununla ilgili gerekli çalışmalar tamamlandı. Samsun un  ksiği olan grup başkanlığının biran önce yapılacağını umut ediyoruz dedi. 

BAKANLIĞIN GÜNDEMİNDE
Adalet Bakanı Kenan İpek ise, Bölgeye yakışır bir  Adli Tıp Grup Başkanlığı, Samsun da yapılacak. Bunun için gerekli çalışmalar tamamlandı. Grup Başkanlığı konusu gündemimizde diye konuştu. 

Bakan İpek, ziyaretlerinin ardından Atakum İlçesi nde Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Parkı nı inceledi. Bakan İpek, Samsun’daki ziyaretlerinin ardından karayolu ile Ankara’ya hareket etti. Ziyaretlerinde Bakan İpek’e Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, HSYK Başkan Vekili Metin Yandırman, Müsteşar Vekili Basri Bağcı, Müsteşar Yardımcıları Selahattin Menteş ve Müse Heybet, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Samsun Bölge Mahkemeleri Başsavcısı Fahri Günay, Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Koçak ile Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver eşlik etti.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsundaki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

2 Samsun'daki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunsporda revizyon

4 Samsunspor'da revizyon

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

5 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

6 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası

7 Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası!

Samsun yolunda faciadan dönüldü

8 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

9 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

10 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği