Eğitime dev destek

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, geçtiğimiz yıl eğitime 617 bin TL yatırım ve harcama yaptıklarını belirterek, Bizler eğitime yapmış olduğumuz harcamalar ile aslında geleceğimize yatırım yapıyoruz dedi

Eğitime dev destek

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe sınırları içerisindeki eğitim kurumlarına geçtiğimiz yıl 617 bin lira yatırım ve harcama yaptıklarını, bu yıl için de okullara gerekli yardımın yanında öğrencilerin kırtasiye, okul kıyafeti, kitapları gibi muhtelif ihtiyaçlarını da giderdiklerini ifade etti.

DESTEĞİMİZİ KESMEYECEĞİZ
İlçe genelindeki okullara ve eğitim kurumlarına boya badana, bakım - onarım, çevre düzenlemesi,  parke taş, asfalt, kırtasiye yardımı, inşaat çalışmaları, oyun alanları ve yeşil alan çalışmalarına yaklaşık 617 bin TL harcadıklarını belirten Başkan Togar, Önceliğimiz koşulsuz şartsız eğitimdir sloganıyla ilçede bulunan okulların ihtiyacı noktasında eksiklerin giderilmesi için çalışmalar yürüttük. 2015-2016 eğitim - öğretim yılında da bu desteklerimizi kesmeyeceğiz. Bizler eğitime yapmış olduğu harcamalar ile aslında geleceğimize yatırım yapıyoruz dedi.

BÜYÜKLÜ YE ANADOLU LİSESİ
Tekkeköy’ün Samsun daki eğitim öğretim kurumları arasında başarı sıralamasının üst sıralarında olduğunu ve dereceye giren öğrenciler yetiştirdiğini belirten Başkan Togar, Başarının devamlılığı için imkanlarımız ölçüsünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Büyüklü ye bir Anadolu Lisesi kazandırıyoruz. Hayırseverimiz arsasını alıp Milli Eğitim e devretti. Yine Kutlukent hizmet binamızı da okul olarak Milli eğitime devrettik. İlçemizde yeni okullar için arsa üretiyor ve arsalara eğitim kurumları kurulması için üzerimize düşeni yapıyoruz diye konuştu.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

1 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

2 Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

3 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

4 Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

5 Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

6 Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

7 Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti