Sokak hayvanlarının Yardım Meleği

Samsun un Atakum İlçesi nde 6 yıldır veteriner hekimlik yapan Elif Köse, vatandaşların sokakta bulduğu yaralı, hasta, sahipsiz hayvanların tedavilerini ücretsiz yapıyor

Sokak hayvanlarının Yardım Meleği

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun İl Temsilciliği nin yanı sıra Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu ve İl Hayvan Koruma Kurulu üyesi olan Veteriner Hekim Elif Köse, hayvanseverlerin ve vatandaşların sokakta buldukları yaralı ve hasta hayvanları kendisine getirdiğini söyledi. Köse, sokak hayvanlarının tedavisinin Büyükşehir Belediyesi nce yapıldığını ancak kendisine getirilen sokak hayvanlarını geri çevirmediğini vurguladı.

KENDİNİ HAYVANLARA ADADI 
Hayvanların röntgeninden aşılanmasına, karınlarının doyurulmasından barınmasına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığını ifade eden Köse, şöyle dedi:   Kendimi hayvanlara adadım. Dört ayaklı olmaları, konuşamıyor olmaları hiçbir şey ifade etmiyor. Onlar nefes alan bir canlı, bir madde değil. Herkesin bu konuda duyarlı olması lazım. Samsun bu konuda duyarlı bir şehir. Sokaktan genellikle kötü muamele gören hayvanlar geliyor. İnsanların poşet eritip üzerine döktüğü hayvanlar getiriliyor. Komşusuna kızan, hayvanları bıçakla yaralıyor. Cinsel tacize uğrayan hayvanlarla da karşılaşabiliyoruz. Bunlar bizim için çok kötü şeyler. Dövüş amaçlı kullananlar oluyor. Bunları tabi yetkililere bildiriyoruz. Kesinlikle bırakmıyoruz.

YARDIM KUTUSU OLUŞTURDU
Sokak hayvanları için kendi kazancıdan harcamalar yaptığını anlatan Köse, özel bir klinik sahibi olduğunu ancak sokaktan bir hayvan getirilince elinden gelen maddi ve manevi yardımı yaptığını dile getirdi. Kliniğinde sokak hayvanları için bir yardım kutusu oluşturduğunu da anlatan Köse, Bu kutuda bazı ilaçlar var. Hayvan sahiplerinin aldığı ancak artan bazı ilaçlar bu kutuda toplanıyor. Onları kullanmaya çalışıyoruz. Tedavisini yaptıktan sonra barınması için yer bulamazsak Büyükşehir Belediyesi nin barınağına gönderiyoruz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

5 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

6 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Samsunspor'da uzun mesai

7 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

8 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu