BAKAN KILIÇ TAN SERT TEPKİ: BUNUN KARŞILIĞI VERİLİR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyleyerek, Askerlerimiz, polislerimiz şehit edilirken bir hükümetin bunu sineye çekmesi beklenemez. Bunun karşılığı verilir dedi.

BAKAN KILIÇ TAN SERT TEPKİ: BUNUN KARŞILIĞI VERİLİR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün Samsun daki basın temsilcileri ile biraraya geldi. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Kılıç, 1 Kasım da yapılacak seçim öncesi, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun seçim startını Samsun da verdiğini hatırlatarak, Miting öncesi vira bismillah diyerek balıkçılarımızla bir araya geldik ve çok güzel anlar yaşadık. Samsun balığın merkezi olarak görülür. Samsun da Vira Bismillah diyerek balıkçılarımıza destek verdik. Sonrada her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Meydanı nda mitingimizi yaptık diye konuştu.

Bölgesinde büyük işler yapan Türkiye nin aynı zamanda hassas bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Bakan Kılıç, Türkiye deki bazı terör olaylarıyla ilgili olarak üzülerek ifade ediyorum ki, kimileri hem hükümetimizi hem cumhurbaşkanımızı bu noktada itham ediyorlar, suçluyorlar.  Yurt dışında gidip bunu kendi açılarından anlatıyorlar. Son 30 yılda yaşanan sıkıntılı bir dönemden Türkiye yi çıkarmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan cesaretle bir duruş ortaya koydu ve çözüm sürecini başlattı. Daha önce bu duruşu ve cesareti kimse koyamadı. Hiç kimse böyle bir girişim yapabilmeyi, cesaret göstermeyi bırakın, bu konuyu konuşamıyordu bile. Ama sayın cumhurbaşkanımız, bu sorunu çözmek için bu adımlar atmamız gerekir dedi ve  bu adımları attı diye konuştu.

7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası ortaya konan söylemler ve ondan sonra harekete geçirilen eylemlerin Türkiye yi çok farklı bir noktaya getirdiğini vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Başbakanımız, 7 Haziran öncesi biz sorun çözme noktasındaki ve belli noktalardaki süreçlerin devamı konusunda irademizi ortaya koyuyoruz ama bu tek taraflı olmaz diye açık açık söyledi. Fakat güvenlik güçlerimize yönelik eylemler, saldırılar sonrasında, hem askerimiz hem polisimiz alçakça, haince şehit edilirken, bir hükümetin, bir yönetimin bunu sineye çekmesi mümkün olur mu? Mümkün değil, bunun cevabının misliyle verilmesi gerekir. Biz bu cevabı verdik, vermeye devam ediyoruz. Silahlar betona gömülünceye ve silahlı unsurlar ülkeyi terk edilinceye kadar çözüm süreci buzdolabında.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

1 Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

2 Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

3 Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

4 Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

İstanbul'da 5 Bin polis ile Yeditepe Huzur operasyonu

5 İstanbul'da 5 Bin polis ile Yeditepe Huzur operasyonu

Otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı

6 Otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı

Bağdat Caddesi'nde lüks otomobil dükkana girdi

7 Bağdat Caddesi'nde lüks otomobil dükkana girdi

Isparta'da trafik kazası: 1 yaralı

8 Isparta'da trafik kazası: 1 yaralı

Yol Çalışmasında Hafriyat Kamyonu Devrildi

9 Yol Çalışmasında Hafriyat Kamyonu Devrildi

Dik bakma yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı

10 Dik bakma yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı