BAKAN KILIÇ TAN SERT TEPKİ: BUNUN KARŞILIĞI VERİLİR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyleyerek, Askerlerimiz, polislerimiz şehit edilirken bir hükümetin bunu sineye çekmesi beklenemez. Bunun karşılığı verilir dedi.

BAKAN KILIÇ TAN SERT TEPKİ: BUNUN KARŞILIĞI VERİLİR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün Samsun daki basın temsilcileri ile biraraya geldi. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Kılıç, 1 Kasım da yapılacak seçim öncesi, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun seçim startını Samsun da verdiğini hatırlatarak, Miting öncesi vira bismillah diyerek balıkçılarımızla bir araya geldik ve çok güzel anlar yaşadık. Samsun balığın merkezi olarak görülür. Samsun da Vira Bismillah diyerek balıkçılarımıza destek verdik. Sonrada her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Meydanı nda mitingimizi yaptık diye konuştu.

Bölgesinde büyük işler yapan Türkiye nin aynı zamanda hassas bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Bakan Kılıç, Türkiye deki bazı terör olaylarıyla ilgili olarak üzülerek ifade ediyorum ki, kimileri hem hükümetimizi hem cumhurbaşkanımızı bu noktada itham ediyorlar, suçluyorlar.  Yurt dışında gidip bunu kendi açılarından anlatıyorlar. Son 30 yılda yaşanan sıkıntılı bir dönemden Türkiye yi çıkarmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan cesaretle bir duruş ortaya koydu ve çözüm sürecini başlattı. Daha önce bu duruşu ve cesareti kimse koyamadı. Hiç kimse böyle bir girişim yapabilmeyi, cesaret göstermeyi bırakın, bu konuyu konuşamıyordu bile. Ama sayın cumhurbaşkanımız, bu sorunu çözmek için bu adımlar atmamız gerekir dedi ve  bu adımları attı diye konuştu.

7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası ortaya konan söylemler ve ondan sonra harekete geçirilen eylemlerin Türkiye yi çok farklı bir noktaya getirdiğini vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Başbakanımız, 7 Haziran öncesi biz sorun çözme noktasındaki ve belli noktalardaki süreçlerin devamı konusunda irademizi ortaya koyuyoruz ama bu tek taraflı olmaz diye açık açık söyledi. Fakat güvenlik güçlerimize yönelik eylemler, saldırılar sonrasında, hem askerimiz hem polisimiz alçakça, haince şehit edilirken, bir hükümetin, bir yönetimin bunu sineye çekmesi mümkün olur mu? Mümkün değil, bunun cevabının misliyle verilmesi gerekir. Biz bu cevabı verdik, vermeye devam ediyoruz. Silahlar betona gömülünceye ve silahlı unsurlar ülkeyi terk edilinceye kadar çözüm süreci buzdolabında.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a yeni otobüs yolda

1 Samsunspor'a yeni otobüs yolda

AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

2 AK Parti Samsun'da bir istifa daha!

Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

3 Samsun'da silahlı çatışma: Yaralılar var

Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

4 Samsunspor'da Gökhan Alsan transferi yarın netleşecek

Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

5 Samsun'da 9 yaşındaki kız çocuğuna taciz! Akraba gözaltına alındı

Samsunlu futbolcunun acı günü!

6 Samsunlu futbolcunun acı günü!

Samsun'da veliler kapı isyanında

7 Samsun'da veliler kapı isyanında

Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

8 Samsun'dan yola çıkan fındık işçileri kaza yaptı :1 ölü, 14 yaralı

Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

9 Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'

10 Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'