İŞTE EN İYİ HAKEM

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, şu anda sezonun en iyi hakeminin Deniz Ateş Bitnel olduğunu açıkladı. Müftüoğlu, Bitnel in aldığı puanlarla Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus gibi tecrübeli isimleri geride bıraktığını ifade etti.

İŞTE EN İYİ HAKEM

Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Deniz Çoban a destek olduklarını, deneyimli hakemin buna rağmen bırakma kararı aldığını ifade etti.

Müftüoğlu, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluşu lig tv de katıldığı programda, 28 Eylül de yapılan Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının ardından canlı yayına katılarak hatalı kararlarından dolayı özür dileyen, iki gün sonra da hakemliği bırakan Deniz Çoban la ilgili değerlendirme yaptı.


DENİZ ÇOBAN I ÜÇ KEZ ARADIM, TELEFONUNU AÇMADI
Deniz Çoban ı maçtan sonra üç kez aradığını aktaran MHK Başkanı Müftüoğlu, Kendisi telefonuma bakmadı. Kendi tercihidir. Maç bitiminde kararını vermişti. Ben de saygı duydum. Deniz, sevdiğimiz bir kardeşimiz. Bazı talihsizlikler yaşadı. Bu yıl da iyi bir performans yakalama dönemindeydi. Ailesiyle oturmuş ve kararını vermiş. Deniz ile ilgili olumsuz bir şey söylemedik. Aksine arkasında durduk diye konuştu.

Deniz Çoban ın karşılaşmanın ardından özür dilemesinin yanlış olduğunu vurgulayan Müftüoğlu, Deniz yanlış yaptı. Hakemler her zaman hata yapabilir ama çıkıp da kamuoyunun önünde özür dilemesi doğru değildi. Deniz in yaptığı hareket UEFA nezdinde kötü bir izlenim verir. Bu noktada biz kendisini eleştirdik. İnsani olarak hatalı olduğunu söyleyebilirsiniz, bunda sorun yok ifadelerini kullandı.

Türkiye nin 1 numaralı hakemi Cüneyt Çakır, Trabzonspor-Galatasaray maçındaki yönetimi nedeniyle 7.9 puan aldığı için MHK tarafından kızağı çekildi.

GENÇ HAKEMLERİMİZ DAHA BAŞARILI
MHK Başkanı Müftüoğlu, genç hakemlerin daha başarılı bir performans ortaya koyduğunu belirtti. Ligin ilk 7 haftalık bölümündeki gözlemci raporlarından bahseden Müftüoğlu, ortaya çıkan tabloyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Bu sezonun ilk 7 haftasında gözlemci notları, geçen 2 sezona göre daha düşük. Bunun nedeni gözlemcilerle konuşup daha titiz davranmalarını istememizdir. İlk 7 haftadaki gözlemci notlarının ortalamasına bakıldığında 35 yaş altı hakemlerimizin notları, 35 yaş üstü hakemlerimize göre daha yukarıda. Yapılan siyah, beyaz hataların yüzde 86 sını 35 yaş üstü hakemler yapmış. Genç hakem arkadaşlarımızın görev alması devam edecek. Bunu cesaretle yapacağız.

Kuddusi Müftüoğlu, şu anda sezonun en formda hakeminin, Deniz Ateş Bitnel olarak göründüğünü kaydetti.

İstanbul bölgesi hakemi olan Deniz Ateş Bitnel in esas mesleği eğitim. 33 yaşındaki hakem bu sezon süper lig de 4 maç yönetti.


DENİZ ATEŞ BİTNEL İN BU SEZON YÖNETTİĞİ SÜPER LİG MAÇLARI
Eskişehirspor-Beşiktaş: 1-2
Osmanlıspor-Trabzonspor: 3-1
Kasımpaşa-Fenerbahçe: 0-1
Eskişehirspor-Medicana Sivasspor: 4-2EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

3 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

5 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

7 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

8 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

10 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?