Başbakan umut tacirliği yapıyor

Dev Sağlık-İş Sendikası İl Temsilcisi Yüksel Arslan, AK Parti nin seçim vaatlerinde yer alan taşeron işçiler ve asgari ücret maddelerinin gerçekçi olmadığını belirterek, Başbakan umut tacirliği yapıyor dedi

Başbakan umut tacirliği yapıyor

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Samsun İl Temsilcisi Yüksel Arslan, AK Parti nin seçim beyannemesinde taşeron işçiler ve asgari ücret vaatlerinin gerçekçi temellere oturmadığını ifade etti. 

BU BİR ALGI OPERASYONU
Taşeron işçiler arasında kadro ve bin 300 lira ücret umudu oluştuğunu ifade eden Arslan, İlgili maddeleri incelediğimizde taşerona öyle bir söz verilmiyor. Kamunun ihtiyaç duyduğu kadar istihdam edileceğini söylüyor. Ancak, bu istihdam modelinin ne olacağını veya taşeron sistemini tümden kaldıracağını söylemeyerek algı operasyonu yapıyor. 13 yıldır taşeron canavarını büyüten iktidar, bugün neden taşeron işçiler için şunu yapacağız, bunu yapacağız diye konuşuyor? dedi.

SONUNA KADAR MÜCADELE
Hükümetin istediğinde bir gecede 550 milletvekilinin el kaldırmasıyla taşeron sorununa çözüm bulabileceğini kaydeden Arslan Biz sendika olarak taşeron sistemi ortadan kalkana kadar mücadele edeceğiz. Biz umut değil, gerçek istiyoruz. Söz değil, fiiliyatta uygulama istiyoruz. Bu şekilde yapacaklarsa başımızın üstünde yerleri var. Ama taşeron işçi üzerinden umut tacirliği yapılacaksa biz de gereken tepkiyi en iyi biçimde vereceğiz ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR