KAÇTI İDDİALARINA YANIT

Hakkında İtalya ya kaçtı şeklinde haber yapılan ve sosyal medyada çok konuşulan Bilal Erdoğan, iddialara cevap verdi

 KAÇTI İDDİALARINA YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın oğlu Bilal Erdoğan, 2012 den beri ara verdiği doktorasını tamamlamak için geçici süreyle İtalya da bulunduğunu belirterek, hakkında yapılan yalan haberler ve algı operasyonlarıyla ilgilenmediğini; avukatının, kişilik haklarına saldıranlara karşı hukuk mücadelesini başlatacağını söyledi.

Bilal Erdoğan, Washington daki Johns Hopkins Üniversitesi nde başladığı doktoraya 2009 dan itibaren İtalya da devam ettiğini ancak sağlık sorunları nedeniyle 2012 yılında eğitimine ara verdiğini dile getirdi.

Doktorasını tamamlamak üzere geçici bir süreyle İtalya da bulunduğunu vurgulayan Bilal Erdoğan, İtalya ya kaçtığı yönündeki değerlendirmelerin ahlaka, vicdana sığmayan algı operasyonları olduğunu ifade etti.
Dünyanın üç ayrı ülkesi ABD, İtalya ve Çin de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası İlişkiler Bölümü SAIS te doktora yapan BilalErdoğan, şunları söyledi:

Johns Hopkins, Washington merkezli ancak Çin ve İtalya da faaliyet gösteren bir üniversite. Alanında dünyanın en önemli üniversitelerinden biri. Doktorama Washington da başlamış, 2009 dan itibaren de Türkiye ye yakınlığı nedeniyle İtalya da devam etmiştim. Ancak sağlık sorunları nedeniyle 2012 de doktorama ara verdim. Bu yılın güz döneminde de eğitimimi tamamlamak üzere yeniden İtalya ya geldim. 1950 sonrası Türkiye-İtalya ekonomilerini ve iki ülkenin gelir dağılımlarını araştırıyorum. Bolonya da bulunan tez danışmanımın yanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Bir buçuk, iki yıl içinde tezimi tamamlayacak ve Türkiye ye döneceğim.

10 GÜN ÖNCE KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜRKİYE DEYDİM

Erdoğan, İtalya ya 30 Ağustos ta geldiğini ve çalışmalara başladığını anlatarak, 10 gün önce de Kurban Bayramı için Türkiye deydim. İnşallah bu süre içinde de fırsat buldukça ülkemi ziyaret edeceğim ifadesini kullandı.
Bilal Erdoğan, medya ve sosyal medyada hakkında ortaya atılan iftiraları izlemediğini ve bunlarla ilgilenmediğini, tamamen tez çalışmasına yoğunlaştığını vurguladı.

SON NEFESİME KADAR ÜLKEMDE YAŞAYACAĞIM

Avukatının, kişilik haklarına saldıranlara karşı hukuk mücadelesini başlatacağını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:
Medya ve sosyal medyada hakkımda yazılanları izlemiyorum ve hiçbiriyle de ilgilenmiyorum. Zira hakkımda yazılanlara bakınca, insanların hiç bilmedikleri bir konuda ve hiç tanımadıkları biri hakkında ne kadar zalimleşebildiğini görüyor, onlara acıyorum. Ben sadece doktora için İtalya dayım, fırsat buldukça ülkeme geliyorum ve geleceğim, doktora bitince ülkeme dönecek, inşallah son nefesime kadar da ülkemde yaşayacağım. Sadece korkaklar kaçar.

İtalya ya kaçtı yalanını üretenler ve yayanlar acaba aynada kendilerine nasıl bakabiliyorlar? Haydi aynada yüzlerine bakabiliyorlar, peki çocuklarının, eşlerinin, anne babalarının yüzüne nasıl bakabiliyorlar? Gerçekten acınası haldeler. Bunlarla ilgilenmiyorum ve ilgilenmeyeceğim. Avukatım gerekli hazırlıkları yapıyor. İftiracılarla, kişilik haklarıma saldıranlarla, algı operasyonu yapanlarla avukatım hukuk içinde mücadele edecekEN ÇOK OKUNANLAR

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

1 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler