Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İKİ PARTİ DE TAKLİTÇİ

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, MHP nin ardından AK Parti nin de kendilerinin programını taklit ettiğini belirterek, AKP ve MHP, CHP nin safına gelip ardında namaz kılmaya devam ediyor dedi

 İKİ PARTİ DE TAKLİTÇİ

 

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 7 Haziran daki seçim programlarını 1 Kasım seçimleri için rakamlar bazında dövizin artışını ve enflasyonu hesap ederek açıkladıklarını, diğer iki partinin de bunları kopyaladığını söyledi. Tekin, CHP nin programlarını MHP, hesabını kitabını yapmadan kopyadı. Sonra da AKP programımızı taklit ederek yakalandı. Geçen seçimde olduğu gibi 1 Kasım seçimine giderken, en akıllı, mantıklı, mali bütçe dengelerini sarsmayacak programı ve bunu yürütecek bilgili adamların CHP de odaklandığı ortaya çıktı. Nihayetinde AKP de MHP den sonra CHP nin safına geldi. CHP nin arkasında namaz kılmaya devam etmektedir. CHP bu memleketi mantık ve makul seviyede yönetecek tek partidir diye konuştu.

BU ZULÜM YETER
Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü: CHP nin sadece seçim vaadleri anlamında değil, doğu ve güneydoğuda demokratik haklar, özgürlükler, demokratik yaklaşımlar, gizli ajandası olmadan herkesin gözünün önünde doğu sorununu da çözebilecek en serin kanlı parti olduğu da ortaya çıkmıştır. Davutoğlu zamanında başlayan, rezil rüsva hale gelen Ortadoğu pazarı, AKP nin yanlış uyguladığı dış politika nedeniyle tamamen elden çıktı ve  Ortadoğu yu kaybettik. İsrail politikalarının elinde, hegomanyasında kalan, halen daha utanmadan sıkılmadan İtalya da İsrail Dışişleri Bakanı ile görüşmektedirler. Bu zülüm bu memlekete yeter. Ne olursa olsun, ne AKP, ne de MHP Türkiye nin dış politikasını yönetemezler. Bugün AKP 550 milletvekili ile iktidara gelse, dış işleri bakanınını CHP nin seçkin, yetkin bürokratlarından ve siyasetçilerinden seçip dış politikayı onların eline teslim etmek mecburiyetindedir.

DÖRDÜNCÜYE KOŞUYORUZ
CHP Milletvekili Hayati Tekin, Samsun da çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerini belirterek, Halktan aldığımız izlenime göre 3 ün üzerine çıktık ve dördüncü milletvekilini de Ankara ya taşımak için koşuyoruz. Başbakan Davutoğlu Samsun daydı. O kadar masrafa, o kadar araba kiralamalarına rağmen, en zayıf ve en heyecansız mitinglerini yaptılar. Sayın Kılıçdaroğlu 15 Ekim de Samsun a geliyor. AK Partilileri etraftan seyretmeye çağırıyoruz, meydanı bir görsünler, nasıl miting yapılırmış anlasınlar. Onlara iyi bir cevap olacaktır. AKP nin bittiğini, CHP nin koşar adım ülke yönetimene geldiğini Samsun dan görecekler. Yarınlar CHP nin değil, tüm halkımızın olacaktır diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

1 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

3 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

4 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

5 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

8 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

 Kopyala-yapıştır

10 Kopyala-yapıştır...