İKİ PARTİ DE TAKLİTÇİ

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, MHP nin ardından AK Parti nin de kendilerinin programını taklit ettiğini belirterek, AKP ve MHP, CHP nin safına gelip ardında namaz kılmaya devam ediyor dedi

 İKİ PARTİ DE TAKLİTÇİ

 

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 7 Haziran daki seçim programlarını 1 Kasım seçimleri için rakamlar bazında dövizin artışını ve enflasyonu hesap ederek açıkladıklarını, diğer iki partinin de bunları kopyaladığını söyledi. Tekin, CHP nin programlarını MHP, hesabını kitabını yapmadan kopyadı. Sonra da AKP programımızı taklit ederek yakalandı. Geçen seçimde olduğu gibi 1 Kasım seçimine giderken, en akıllı, mantıklı, mali bütçe dengelerini sarsmayacak programı ve bunu yürütecek bilgili adamların CHP de odaklandığı ortaya çıktı. Nihayetinde AKP de MHP den sonra CHP nin safına geldi. CHP nin arkasında namaz kılmaya devam etmektedir. CHP bu memleketi mantık ve makul seviyede yönetecek tek partidir diye konuştu.

BU ZULÜM YETER
Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü: CHP nin sadece seçim vaadleri anlamında değil, doğu ve güneydoğuda demokratik haklar, özgürlükler, demokratik yaklaşımlar, gizli ajandası olmadan herkesin gözünün önünde doğu sorununu da çözebilecek en serin kanlı parti olduğu da ortaya çıkmıştır. Davutoğlu zamanında başlayan, rezil rüsva hale gelen Ortadoğu pazarı, AKP nin yanlış uyguladığı dış politika nedeniyle tamamen elden çıktı ve  Ortadoğu yu kaybettik. İsrail politikalarının elinde, hegomanyasında kalan, halen daha utanmadan sıkılmadan İtalya da İsrail Dışişleri Bakanı ile görüşmektedirler. Bu zülüm bu memlekete yeter. Ne olursa olsun, ne AKP, ne de MHP Türkiye nin dış politikasını yönetemezler. Bugün AKP 550 milletvekili ile iktidara gelse, dış işleri bakanınını CHP nin seçkin, yetkin bürokratlarından ve siyasetçilerinden seçip dış politikayı onların eline teslim etmek mecburiyetindedir.

DÖRDÜNCÜYE KOŞUYORUZ
CHP Milletvekili Hayati Tekin, Samsun da çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerini belirterek, Halktan aldığımız izlenime göre 3 ün üzerine çıktık ve dördüncü milletvekilini de Ankara ya taşımak için koşuyoruz. Başbakan Davutoğlu Samsun daydı. O kadar masrafa, o kadar araba kiralamalarına rağmen, en zayıf ve en heyecansız mitinglerini yaptılar. Sayın Kılıçdaroğlu 15 Ekim de Samsun a geliyor. AK Partilileri etraftan seyretmeye çağırıyoruz, meydanı bir görsünler, nasıl miting yapılırmış anlasınlar. Onlara iyi bir cevap olacaktır. AKP nin bittiğini, CHP nin koşar adım ülke yönetimene geldiğini Samsun dan görecekler. Yarınlar CHP nin değil, tüm halkımızın olacaktır diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor

1 Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor!

TSHİBUMBU BOMBASI

2 TSHİBUMBU BOMBASI

Samsunda silahlı saldırı

3 Samsun'da silahlı saldırı!

Tüm locaları satabiliriz

4 Tüm locaları satabiliriz

Samsunda korkunç kaza

5 Samsun'da korkunç kaza

Tesislerde mini zirve

6 Tesislerde mini zirve

Giresun maçı eski statta

7 Giresun maçı eski statta

Kaderi Özalana bağlı

8 Kaderi Özalan'a bağlı

Chibuike heyecanlı

9 Chibuike heyecanlı

Türk hakemden hayati müdahale

10 Türk hakemden hayati müdahale