CHP karşı değil

Atakum Belediye Meclisi CHP Üyesi Mustafa Tüfek, kendilerinin sağlık hizmeti verecek kuruluşlara karşı olmadığını, 11 katlı binada poliklinik hizmeti verilmesini doğru bulmadıklarını söyledi

CHP karşı değil

Atakum Belediye Meclisi CHP Üyesi Mustafa Tüfek, kendilerinin ilçeye hastane kurulmasına karşı çıkılıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını, bunun doğru olmadığını söyledi. Tüfek, CHP grubu olarak biz Atakum da hastaneye karşı değiliz. Gerek Atakum ve gerek Büyükşehir Belediyle meclis toplantılarında Atakum a acil bir devlet hastanesi, kamu hastanesi kurulması talebi tarafındam sürekli dile getirilmektedir. Atakum a yapılan hastane değil bir poliklniktir. Bunun böyle olduğunu mahkeme bu kararı bozmazsa onarım çalışmaları yapıldıktan sonra ortaya çıkacaktır dedi.

KONU ÇARPITILIYOR
Tüfek, Atakum da poliklinik hizmeti verecek sağlık kuruluşuna da ihtiyaç olduğunuifade ederek şunları söyledi: Bu polikliniğin yeri 11 katlı ve 13 bin metrekare kapalı alanı olan 12 trilyonluk bir yer olmamalıdır. 11 inci katta nasıl poliklinik hizmeti verileceğini ben merak ediyorum. Hastanenin kurgulandığı yere ve bu binaya yapılmasına karşıyız, burada bir kamu zararı oluşuyor. İlçemizde bu hizmeti karşılayacak 50-100 tane bina var. 11 katlı binanın poliklinik olarak kullanılması rantabl değil.  Poliklinik yapmak istiyorlarsa Yüceloğlu nun karşısındaki gençlik merkezi tam bu hizmet için. Atakum un geleceği turizm ve kültüre bağlı. Ben bu binanın Kültür Müdürlüğü ne devredilmesini teklif ettim. Burası Kültür Müdürlüğü nün tüm brimlerini buraya toplayabilecek kapasitede. Bu kamunun daha çok yararınadır. Atakum da biz poliklinik hizmetine karşı olmadığımızı her defasında dile getiriyoruz. Ama konu çarpıtılıyor.

ENDİŞEDEN EVET DEDİLER
Tüfek CHP grubu olarak bir bölünme, parçalanma içinde olmadıklarını belirterek, Bazı meclis üyesi arkadaşlarımız, konunun bugün yapıldığı gibi istismar edilerek, CHP nin aleyhine kullanılmasından endişe ettiği için binanın tahsisine evet dedi. Yoksa bir bölünme ve parçalanma söz konusu değil diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

8 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

9 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi