CHP karşı değil

Atakum Belediye Meclisi CHP Üyesi Mustafa Tüfek, kendilerinin sağlık hizmeti verecek kuruluşlara karşı olmadığını, 11 katlı binada poliklinik hizmeti verilmesini doğru bulmadıklarını söyledi

CHP karşı değil

Atakum Belediye Meclisi CHP Üyesi Mustafa Tüfek, kendilerinin ilçeye hastane kurulmasına karşı çıkılıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını, bunun doğru olmadığını söyledi. Tüfek, CHP grubu olarak biz Atakum da hastaneye karşı değiliz. Gerek Atakum ve gerek Büyükşehir Belediyle meclis toplantılarında Atakum a acil bir devlet hastanesi, kamu hastanesi kurulması talebi tarafındam sürekli dile getirilmektedir. Atakum a yapılan hastane değil bir poliklniktir. Bunun böyle olduğunu mahkeme bu kararı bozmazsa onarım çalışmaları yapıldıktan sonra ortaya çıkacaktır dedi.

KONU ÇARPITILIYOR
Tüfek, Atakum da poliklinik hizmeti verecek sağlık kuruluşuna da ihtiyaç olduğunuifade ederek şunları söyledi: Bu polikliniğin yeri 11 katlı ve 13 bin metrekare kapalı alanı olan 12 trilyonluk bir yer olmamalıdır. 11 inci katta nasıl poliklinik hizmeti verileceğini ben merak ediyorum. Hastanenin kurgulandığı yere ve bu binaya yapılmasına karşıyız, burada bir kamu zararı oluşuyor. İlçemizde bu hizmeti karşılayacak 50-100 tane bina var. 11 katlı binanın poliklinik olarak kullanılması rantabl değil.  Poliklinik yapmak istiyorlarsa Yüceloğlu nun karşısındaki gençlik merkezi tam bu hizmet için. Atakum un geleceği turizm ve kültüre bağlı. Ben bu binanın Kültür Müdürlüğü ne devredilmesini teklif ettim. Burası Kültür Müdürlüğü nün tüm brimlerini buraya toplayabilecek kapasitede. Bu kamunun daha çok yararınadır. Atakum da biz poliklinik hizmetine karşı olmadığımızı her defasında dile getiriyoruz. Ama konu çarpıtılıyor.

ENDİŞEDEN EVET DEDİLER
Tüfek CHP grubu olarak bir bölünme, parçalanma içinde olmadıklarını belirterek, Bazı meclis üyesi arkadaşlarımız, konunun bugün yapıldığı gibi istismar edilerek, CHP nin aleyhine kullanılmasından endişe ettiği için binanın tahsisine evet dedi. Yoksa bir bölünme ve parçalanma söz konusu değil diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

1 DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

Bacada çıkan yangın korkuttu

2 Bacada çıkan yangın korkuttu

Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

3 Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

CHP'den arkeoloji tepkisi

4 CHP'den arkeoloji tepkisi

Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti

5 Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

6 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

7 Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

8 Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

9 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede