Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

HAYIR DAN BAŞKA BİR ŞEY BİLMİYOR

Hükümet kurma sürecinde Bahçeli nin hayır dediğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, Seçim hükümeti kuralım dedik hayır dedi, erken seçim kararı alalım dedik hayır dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor dedi.

 HAYIR  DAN BAŞKA BİR ŞEY BİLMİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti nin seçim çalışmaları kapsamında Manisa da seçmenlere hitap etti. Davutoğlu, hükümet kurma sürecinde Bahçeli nin hayır dediğini belirterek Seçim hükümeti kuralım dedik hayır dedi, erken seçim kararı alalım dedik hayır dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda hayır dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP li kardeşlerim Bahçeli nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Bahçeli 2002 de de bırakıp gitmişti ona gerçek dersi MHP li kardeşlerim verecek dedi.

Davutoğlu nun konuşmasında satır başları şöyle:  
Koalisyon görüşmelerini sonuna kadar iyi niyetle götürdük. Hem iktidar olmak istiyorlar hem hükümete girmiyorlar. MHP değil Bahçeli her gittiğimizde hayır dedi. İlk görüşmede tabanlarımız yakın dedik. Bahçeli hayır dedi. Seçim hükümeti kuralım dedik hayır dedi, erken seçim kararı alalım dedik hayır dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda hayır dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP li kardeşlerim Bahçeli nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Bahçeli 2002 de de bırakıp gitmişti ona gerçek dersi MHP li kardeşlerim verecek.

HDP ise 8 Haziran dan itibaren silahlanmaya, ayaklanmaya başladı. Bu terör siyasetine askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız katledilince hak edilen cevabı verdik. Bu puslu havadan istifade etmek isteyen çakallara izin vermedik. Terörist telsizden, halkı canlı kalkan yapın dedik. HDP ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel.Şu 4 ay gösterdi ki milletin karşısına tek başına iktidar iddiasıyla çıkabilecek tek parti AK Parti dir. AK Parti için mesele şahsi mesele değildir. Mesele memleket meselesidir. Onlarda devlet yönetme yüreği yok.

Sınırlarımızda olaylar yaşanıyor, her gün Suriye den gelen risklerle karşı karşıyayız. Peki siz Manisalılar hükümet boşluğu hissediyor musunuz? Kim bu sorumlulukları üstlendi, biz tereddüt ettik mi, bir an durduk mu, bir an milletin emanetini taşımaktan feragat ettik mi? Peki onlar üç ay dahi gelip bu işin ucundan tuttular mı? Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Sayın Bahçeli terörle mücadele edilirken şimdi nerede? Kayıp. Eğer hükümette olsaydı, Sayın Tuğrul Türkeş gibi diğer Bakanlarda hükümete gelse hep beraber bu taşın altına elimizi koyardık.
Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL ye çıkartacağız. AK parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir. Emeklilerin maaşına yıllık bin 200 lira ek katkıda bulunacağız. Böylece diğer eklerle birlikte yıllık katkımız artıyor. Bağ-kur emeklilerimize gelirsek; prim kesintilerini yüzde 10 a indirmiştik, kaldırıyoruz.Faizsiz kredi vereceğiz esnafımıza 30 bin liraya kadar. Şimdi bir taahhüdümüz var ki dünyanın hiç bir yerinde görülmeyebilir; Manisalılara diyoruz fabrika kuracaksanız projenizi getirin, arsanız da fabrikanız da bizden. Polis kardeşlerimizin 2 bin lira olan ek göstergesini, 3 bin liraya çıkaracağız
Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Böyle bereketli bir devlet olur mu? AK Parti iktidara geldiği zaman olur. Gençlere ücretsiz internet hizmeti vereceğiz. Gençlerimiz için pasaport harcını da kaldıracağız.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda gündüz vakti fuhuş pazarlığı

1 Samsun'da gündüz vakti fuhuş pazarlığı

Şut bombardımanı

2 Şut bombardımanı

Samsundaki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

3 Samsun'daki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

Kuş olup uçmadı ya

4 Kuş olup uçmadı ya...

Kara Ocak

5 Kara Ocak

O takım çok iyi Samsunsporluydu

6 O takım çok iyi Samsunsporluydu

Kırmızı- Beyaza Siyahın eklendiği gün

7 Kırmızı- Beyaz'a Siyah'ın eklendiği gün

 Samsun OMÜde yeşil karta sevk istenmiyor

8 Samsun OMÜ'de yeşil karta sevk istenmiyor

Samsunspor şehitleri anıldı

9 Samsunspor şehitleri anıldı

Samsunsporu unutmadılar

10 Samsunspor'u unutmadılar