SEVİNÇ SERT ÇIKTI

CHP Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, Samsun un AK Parti ye hormonlu destek verdiğini ama iktidarın bunu hak etmediğini söyledi

SEVİNÇ SERT ÇIKTI

 

CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, basın toplantısı düzenledi. Sevinç, Samsun un AK Parti ye verdiği desteğin Türkiye ortalamasının üzerinde ve hormonlu olduğunu, iktidarın da bu desteği hak etmediğini savundu.

ADETA KONYA
Sevinç, Samsun u Mustafa Kemal Atatürk ün Kurtuluş Savaşı nı başlatmak için seçtiği, güvenli bulduğu şehir olarak gördüğünü belirterek, Samsun un benim için en önemli anlamı bu. Samsun bizim Karadeniz in en önemli kentidir. Hem cografi konumu, hem de tarihi değeri ile sosyokültürel ve nüfus yapısıyla en önemli kenti. Ama Samsun baktığınızda malesef bu konumunu Türkiye de gerekli şekilde temsil edemiyor. Nüfus olarak Türkiye nin en büyük 16 ncı şehri ama sosyo ekonomik gelişmişlikte 34. sırada. Son yıllarda daha da gerilemişken siyasi olarak baktığımızda da çok büyük bir çarpıklık var. İktidar partisi  Türkiye de yüzde 43 44 oy alırken Samsun da yüzde 63-64 civarlarında oy alıyor. Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde hak etmediği bir oranda destek alıyor. Samsun siyasal olarak adeta bir Konya gibi olmuş. AK Parti ye karşı hormonlu bir destek vermiş dedi.

BAKAN NE İŞ YAPAR?
Sevinç, CHP nin Samsun da Türkiye ortalamasının altında oy almasının sebepleri olduğunu, bunların bir bölümünün partilerinden kaynaklandığını, buna son vermek için parti içinde değerlendirmeler yaparak çalışmalarını o doğrultuda düzenlediklerini ifade etti. Sevinç, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ı Samsunspor üzerinden eleştirdi. İki dönemdir spor bakanlarının Samsun milletvekili olmasına rağmen, şehrin takımının puanlarının silindiğini, AK Partili siyasetçilerin, bakanların bahanelerin ardına sığındığını iddia eden Sevinç, Spor bakanı ne iş yapıyor? diye sordu.

PARALAR KARAASLAN A AKIYOR
Sevinç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ın da kamudan 89 ihale aldığını, 78 inin gençlik ve spor merkezi, 11 inin de kentsel dönüşüm projesi olduğunu ileri sürdü. Sevinç şunları söyledi: Türkiye de başka mimar kalmamış AK Parti bütün büyük ihalalerini Çiğdem Karaaslan a vermiş. Çiğdem Karaaslan Samsun Milletvekili ve Samsunlu olduğu bile tartışılıyor. Kendisine AKP tarafaından ihaleler aktarılırken diğer taraftan Gençlik ve Spor Bakanı Samsunlu ama Samsunspor 15- 20 milyon lirayı ödeyemiyor ve iki yıldır puanları silinip duruyor. Paralar Çiğdem Karaaslan a akıyor, Spor Bakanı 15- 20 milyonluk kaynak, destek bulamıyor. Devletten versinler demiyoruz ama en azından milletvekili olarak Çiğdem Karaaslan dünyanın parasını kazanıyor, ihaleler alıyor belki de havuzun yeni mimarı. Çünkü AK Parti öyle durduk yere 70-80 ihaleye kimseye vermez. Bir havuz oluşturulmaya çalışılıyor. İşte Samsunspor a verilecek destek de böylelikle kalmıyor. Samsunlu bir AKP milletvekiline Samsun kaynakları büyük bir hortumla bağlanmış. O Samsun un futbol takımı da mali zorluklarla boğuşuyor diye konuştu.

ANAP VE DYP GİBİ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, AK Parti nin seçim beyannamesinin kendilerinden kopya edildiğini, partilerinin taklitçisi haline geldiklerini söyledi. AK Parti nin 2002 seçimlerinde Samsun dan 7 milletvekili çıkardığını, sayının iki kaz 6 ya düşüp son seçimde de 5 e indiğini belirten Sevinç, 1 Kasım seçiminde de inşallah 3 milletvekiline düşeceğine inanıyoruz. AKP hem Samsun da, hem de Türkiye de daha da oy kaybedecek, daha da küçülecektir. Tarihte ANAP ın DYP nin başına gelenleri şimdi AKP yaşıyor, yaşayacak dedi.

Bayram OK, Nur OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

8 Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

9 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket