Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AYIPLIYORUM, KINIYORUM

Eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, hastane tartışmalarıyla ilgili olarak, CHP lilerin sağlık konusunda duyarlılığının yüksek olduğunu, hastaneye karşı oldukları yolundaki iddiaları ayıpladığını ve kınadığını söyledi

 AYIPLIYORUM, KINIYORUM

Eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, belediye meclisinde yaşanan gerginliği ve hastane tartışmalarını değerlendirdi. Burma, Atakum Belediye Meclisi ndeki tartışmalar ve gerilimlerde saptırmalar, basit siyaset olguları var. 15 yıl Atakum Belediyesi ni yönettim, herkesin takdir ettiği bir belediye ortaya çıkarıp, bu arkadaşlara teslim ettik. Her defasında teşekkür edilmesi gerekirken, her seferinde kötü kötü şeyler söylenmesi onların insanlık ve siyaset anlayışıdır dedi.

YAPSALARDI ALKIŞLARDIM
Burma, hastane tartışmalarıyla ilgili olarak da, ilçede elbette hastaneye ihtiyaç olduğunu, çünkü 13 yıllık AK Parti iktidarının sağlık politikalarının çöktüğünü savundu. Burma, İktidar partisinin belediye başkanı da iktidrarın gücünü kullanarak buraya bir devlet hastanesi yaptırabilseydi, getirebilseydi bunu alkışlardım. Atakum için büyük bir kazanım olarak sayardım. Ancak böyle yapmak yerine daha önce benim Atakum da bir kültür merkezi yapmıştım. Atakum da geniş coğrafyalardan gelen, hemşehri grupları var. Bu grupların kendi kültürleri ve folklorik değerlerini biraraya getirip, geliştirmek ve onları birbirleriyle iletişim haline sokmak istedik. O büyük binada onlara mekanlar tahsisler etmiştik, orada atölyeler, büyük bir lokal ve bir restoran vardı. Bu binada insanlar bütünleşecekti. Hastane işini hep birlikte çözmek varken, bu mekanı hastaneye tahsis ederken; CHP liler hastane istemiyor gibi basit siyasi söylemleri yadırgadım. Bir şeyler üretmek yerine, böyle basitlikler üretmeyi doğru bulmuyorum. Atakum a hastanede lazım, kültür merkezi de lazım dişye konuştu.

DEDİKODU ÜRETİYORLAR
Burma, açıklamalarını şöyle sürdürdü: CHP li arkadaşların gençlik merkezini poliklinik yapalım diye önerileri var. Oraya hastane yapılmıyor, hastane yapıyoruz diye millete yalan konuşuluyor. Oraya poliklinik yapılıyor. Koca bir binaya poliklinik yapıyorsunuz. Ama tercihleri böyle oldu. Buradan dedikodu üretmek doğru değildir. Hastaneye ihtiyaç var çünkü bunların 13 yıllık sağlık politikaları çöktü. Ben kaldı ki Esenevler de sağlık merkezi yaptım, 4 katlı binayı sağlık müdürlüğüne tahsis ettim. LÖSAM la birlikte konukevi yapıp, toplumun hizmetine soktuk. Sağlık alanında bizim duyarlılığımız yüksektir. Yüksek duyarlılığı olan bu grubu böyle basit cümlelerle suçlamayı çalışmayı da ayıplıyorum, kınıyorum.

Burma, Atakum da hizmetin durduğunu, kendilerinin yaptıklarına tabela yapıştırmaktan başka bir şey yapılmadığını da sözlerine ekledi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda iş kazası

1 Samsun'da iş kazası!

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP daha da güçlenecek

2 MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'MHP daha da güçlenecek'

Yönetim sessiz taraftar tepkili

3 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

4 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Liderimizin emirlerine amadeyiz

5 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Kritik haftalar

7 Kritik haftalar

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

8 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

9 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

10 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'