CHP iktisaden işgale son verecek

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye nin iktisaden kuşatılıp, dış borçlanmaya işgal edildiğini savunarak, CHP iktidarıyla bu işgale son vereceğiz dedi

CHP iktisaden işgale son verecek

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, partilerinin iktidarında iktisadi kuşatılmış ve işgale son vereceklerini söyledi. Milletvekili Zeybek, dış politikanın yönetilmez hale geldiğini, Suriye de bir çıkmazın içine düşüldüğünü ileri sürdü. Zeybek, Dış politikada Türkiye bir çıkmaza girdi. Suriye deki savaşın başlatılmasında Türkiye taraf oldu ve bir çıkmazın içine girildi. Özgür Suriye Ordusu ve IŞİD in oluşturulmasında destek verildi, silah, lojistik, insan desteği verildi. Bir bataklığın içindeyiz. Rusyanın da bu savaşa müdahale etmesi, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ın da icraatları olamayacağını bile bile olmadık laflar söylemesi, dış politikayı yönetilemez hale getirdi diye konuştu.

ÜLKEYİ YÖNETECEK TEK PARTİ CHP DİR
MHP ve HDP den sonra AK Parti nin de partilerinin seçim beyannamesini kopyaladığını, bunun da CHP nin ülkeyi yönetecek tek parti olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti. Milletvekili Zeybek açıklamasında şunları söyledi: Seçim beyannamesinde emekliye 2 maaş, asgarı ücret 1500 TL, mazotun fiyatının düşürülüp, vergilerin kaldırılarak 1.8 TL olması, öğrencilerimizin yurtlarda uygar bir ülkenin yurttaşı olarak rahat bir eğitim almaları için gerekli tedbirlerin alınması, asker aylıklarının 354 TL olması gibi vatandaşın bir çok sorununa cevap veren projeleri ortaya koyduk. Bunlar 7 Haziran seçim beyannamemizde vardı, 1 Kasım beyannamemizde de var. Zira biz beyannamemizde bulunanları koalisyon görüşmelerinde de masaya koyduk ve AKP bunların hiç birisine itiraz edemedi, olması gerektiğini bir şekilde kabul etti. Hatta şimdi görüyorsunuz, bizim vaatlerimizi MHP ve HDP den sonra AKP de kopyaladı ve aynısını açıkladı. Bu da CHP nin ülkenin ekonomisi, dış politikası, sosyal yaşamıyla, insanlarımızın değerlerinin nasıl korunması gerektiğinin vizyonunu ortaya koydu.

ÜLKE KUŞATILDI
Zeybek, ülkenin kuşatıldığını ileri sürerek, Biz Cumhuriyeti kuran bir parti olarak şuandaki  iktisaden kuşatılmış, iktisaden işgal altındayken, dış borçlanmayla bağımsızlığımızı tamamen yitirmişken, uluslararası sermaye bu iktidar sayesinde ülkemizi kuşatmışken iktisadi olarak bir milli kurtuluş mücadelesi verilmesi gerektiğini ortaya koyuyoruz. CHP olarak bu kuşatılmışlığa, iktisaden işgal edilmişliğe son vereceğiz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

1 Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

Eski MHP'li vekile ihraç talebi

2 Eski MHP'li vekile ihraç talebi

Haklı olmak yetiyor mu

3 Haklı olmak yetiyor mu?..

Taraftar sahip çıktı

4 Taraftar sahip çıktı

Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

5 Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı

6 E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı?

Ozan Arif'e kamu davası

7 Ozan Arif'e kamu davası

Hem komik hem riyakar

8 Hem komik hem riyakar

Başbakan'dan taşeron işçilere müjde!

9 Başbakan'dan taşeron işçilere müjde!

Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları